Případ pro exorcistu

Případ pro exorcistu https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468762/bmid_pripad-pro-exorcistu-CVl-468762.png 4 321 88

Detektivní román s hororovými prvky se odehrává na moravském venkově. V kostele v jedné moravské vesnici je na oltáři nalezeno nahé tělo mrtvé dívky, které má na různých místech vypálená magická znamení. Je mrtvá dívka obětí nějakého temného, satanistického obřadu? Mezi podezřelé se dostává místní farář. Ale stopy vedou i na olomouckou univerzitu...... celý text

martineden
14.11.2022 4 z 5

Michal Sýkora mě baví, Olomouc a okolí také. Těším se na další knihy. Ale z těch mezilidských vztahů je mi tedy úzko.

Vesmich
13.11.2022 5 z 5

Viděla jsem to nejdřív ve filmu, ale už jsem si nepamatovala, kdo je vrah. Takže to bylo napínavé až do samého konce. Je to vlastně pořádně drsný příběh.

mirka0586
13.11.2022

Krásně napínavé...

kob
12.11.2022 5 z 5

Fajn česká detektivka - napínavá a čtivá. Slupla jsem ji za den jako malinu

Mrejča
09.11.2022 4 z 5

Hezky napínavě napsané. Poslouchala jsem opět na mujrozhlas.cz jako četbu na pokračování a nejvíc mě naštvalo, když jsem na konci 7. dílu zjistila, že na poslední tři musím počkat, než proběhnou vysíláním a já si je budu moct v aplikaci pustit. Televizní zpracování jsem si odpustila, zjistila jsem už dřív, že Sýkorova práce na mě nejvíc působí, když běží jen v mé hlavě. Výrová ale splynula s Melíškovou i tam.

tonysojka
05.10.2022 5 z 5

Od náhodného přečtení "Ještě není konec"čtu všechny "Sýkorovky" na přeskáčku,podle toho jak se mi je daří sehnat.Jsou napínavé, čtivé i humorné, nabízejí podle mne kvalitní zábavu na úrovni,u tohoto dílu s malinkým přesahem do poznání problematiky exorcismu v katolické církvi,pro mne příjemně zajímavým.
Televizní série natočená na motivy knih mě minula, ovšem po přečtení komentářů na ČSFD jsem ztratil zájem je sledovat.

Ivka2
29.07.2022 4 z 5

Nejsem fanda českých detektivek, ale tohle byl nářez! Čtivé, promyšlené a napínavé. Ač je autorem muž, úžasně se vcítil do ženských postav. Snad budu mít příležitost se zase s tvorbou p. Sýkory setkat.

ElleNora
10.07.2022 5 z 5

Příběh mě pozitivně překvapil. Realistické popisy prostředí, sympatičtí, ale chybující detektivové a logická zápletka. Četlo se to samo.

TomHr
26.01.2022 4 z 5

Vyšetřovatel není superman, co všechny zbouchá do kuličky. Nelítá po městě s bouchačkou a zaťatými pěstmi, ale přemýšlí, vyptává se... Prostě detektivní příběh klasického střihu, tak jak to mám rád. Přitom není nouze ani o napínavé okamžiky, vyprávění má spád a knížka je čtivá. "První stání po třiceti letech" fakt pobavilo!
Jednu hvězdičku ubírám za příliš náhodné náhody, kterých bylo náhodou trochu víc než by mělo.

eltondo
08.01.2022 4 z 5

Velmi čtivá a napínavá detektivka. Reálná místa, města, dědiny, ulice. Trefný popis "separované" olomoucké čtvrti Holice - podobně mi to připadá, když se tam občas stavuji v Olympii :) Vtipná dehonestace Wabiho Daňka. Posedlost Bobem Dylanem. A velmi působivá rekapitulace života starého psa. Mínus za zbytečnou závěrečnou frašku v sokolovně. Akorát jsem se po přečtení podíval na film a odteď už budu mít místo Výrové Melíškovou :/

Magdalena5
03.01.2022 5 z 5

Krásně napsáno, čte se to samo. Filmy nesleduju.

tessa.mik
30.12.2021 5 z 5

Takové čtení na dobrou noc - a to nemyslím nijak ve zlém. Příjemná detektivka z českého prostředí. Čte se to skoro samo.

Trudi806
03.11.2021 3 z 5

Olomouc je moje srdcovka, Výrovou jsem si rychle oblíbila, ale některý postavy tam jsou dost nelogický, tedy jejich chování. Konec hodně přitažený vlasy, takový hodně chtěný. Za mne lepší český průměr.

jarin58
20.10.2021 5 z 5

Tak tohle byl můj šálek kávy.Určitě si přečtu další knihy od tohoto autora.

marli58
05.10.2021 5 z 5

Ano, dobrá česká detektivka. Navíc jsem viděla televizní zpracování a tak knižní Marie Výrová se plně ztotožnila s Klárou Melíškovou. I s jejím hlasem. Super.

Simstr
27.09.2021 5 z 5

Byla jsem velice mile překvapena. Moje první setkání s panem Sýkorou. Televizní zpracování mě minulo. Těším se na další díl.

frantisek8863
09.09.2021 4 z 5

Povedená česká detektivka. Znal jsem film, tak mě kniha v ničem nepřekvapila, ale také nenudila. Rozhodně se poohlédnu po dalších knihách, ty jsem určitě neviděl.

NannyOgg24
07.08.2021 5 z 5

Dobře napsaná česká detektivka. Vrhnu se i na další díly.

IHT
10.07.2021 4 z 5

Znaje filmove zpracovani a olomoucke realie, prijemne jsem si cetbu uzival. Vrah sice lze uhadnout nekde za pulkou, ale to nevadi.
Sice ziji ve meste, ale prislo mi, ze autoruv nahled venkova je az prilis kriticky a sablonovity (obzvlast zaver knihy a Edelweissova kritika) - venkovske drbny, hospodsti povaleci, skoro jako Troskovo Slunce, seno, ...
Podobne me iritoval popis Kvetoslava Zajice - proc kazdy (prirodo)vedec musi automaticky vypadat jako posuk? (Podtrhuje to atraktivni Panek vykresleny jako mizerny vedec.) A uz vubec neverim, ze by profesionalni zoolog trousil podobne slabomyslne komentare o vyhubeni holubu.
Autor sice pusobi na UP, ale nejak mi uteklo, proc by mel Fort studovat doktorat z religionistiky/sociologie na pedagogicke fakulte (ale snad slo jen o snahu vyuzit Zizkovo namesti v dane situaci?).
Pomineme-li tyto drobne stereotypy, jde o ctivou, promyslenou a zajimavou detektivku :)

kolacky
25.04.2021 4 z 5

Dobře se četlo! Ty vtípky a šťouchy mě moc bavily. A pořád jsem viděla paní Melíškovou s tím jejím suchým vyjadřováním, nádhera.