Případ pohřešovaného markýze

První díl detektivní série, podle kterého vznikl původní film Netflixu. Když Enola Holmesová, mladší sestra Sherlocka a Mycrofta Holmesových, zjistí, že její matka zmizela, vydá se ji do Londýna hledat. Rozhodně ale není připravená na to, co ji tam čeká. Zaplete se do únosu mladého markýze, prchá před ničemnými vrahy a snaží se vyhýbat svým prohnaným starším bratrům – a přitom dává dohromady stopy, které by jí pomohly rozluštit matčino záhadné zmizení. Zvládne se v tom zmatku Enola zorientovat a najde svoji matku?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454853/big_pripad-pohresovaneho-markyze-v2C-454853.jpg 3.9115

Enola Holmesová 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

The Case of the Missing Marquess, 2006

Kniha Případ pohřešovaného markýze

kolacky

Sice pro mládež, ale dobře podané. Druhý díl jsem si zamluvila v knihovně, ale proč nevydali i další? Typická naše vydavatelství, něco nakousnou a nechají být...

Knihořádky

Filmovou adaptaci Enoly naprosto zbožňuji a trvalo mi dlouho, než jsem se odhodlala přečíst si i knihu. Od jiných čtenářů jsem slyšela, že knižní verze se hodně liší od té filmové, a proto jsem se bála, že se mi nebude líbit. Nakonec mne ale mile překvapila! Některé knižní pasáže byly sice slabší než ty filmové, ale přesto jsem si čtení moc užila. Kdybych se k Enole dostala tak před třemi lety, nečetla bych už nic jiného.

kate9326

Jak už bylo zmíněno, kniha nekopíruje film, ale na čtivosti jí to neubírá...
přečteno za chvilku, fajn oddechovka

blackoutzuzi

Tenhle příběh znám už z jeho filmového zpracování na Netflixu a ten se povedl po všech směrech! Ale kniha za mě byla velkým zklamáním..
Nečekala jsem, že se film a kniha budou ve svém obsahu natolik rozcházet. Film byl paradoxně mnohem víc propracovanější a to nejen, co se děje týče, ale taky jednotlivých postav a hloubkou jejich vztahů. Tohle je snad poprvé, kdy doporučuji pustit si film a vykašlat se na knížku.

Katie*

Ke knize jsem, asi jako většina, došla díky filmu. Zajímalo mě totiž, jak moc se teda ta knižní předloha liší... A musím říct, že docela dost. Film si v podstatě vzal tu základní myšlenku a hlavní postavy a... vlastně celý příběh poměrně dost vylepšil. Enola mi ve filmu přišla bystřejší, drsnější a zábavnější než v knize. V knižní předloze mi taky chyběl ten hezký vztah, co Enola měla se svou maminkou. Pohřešovaného markýze jsem měla díky počtu stran a poměrně svižnému tempu příběhu přečteného za 2 dny, knihu ale hodnotím jako průměr se 3*. Moc mi toho totiž nedala a myslím si, že toho moc nedá ani cílovým čtenářům.

klaraj093

Poměrně mě překvapilo, jak se kniha lišila od filmu..Ale nebylo to špatné..Nicméně film mi asi přišel v tomhle lepší, dějově.. Kniha se četla dobře,rychle.. I když byl děj jiný, tak mě bavila.

CarolineAn

Knihu jsem si koupila k vůli stejnojmenému filmu, který jsem si zamilovala. Kniha má sice trochu odlišný děj, ale to mi vůbec nevadilo. Jsem ráda, že jsem se jí rozhodla přečíst a těším se na další díly(série- 6 dílů). Doporučuji!!!

kikikrat

Viděla jsem film, byla to taková příjemná ale né závratná záležitost ale líbil se mi ten nápad a tak jsem se rozhodla přečíst si knížku a jsem za to ráda. Nejsem už úplně cílová skupina ale já mam tyhle knížky ráda. Navíc mě tahle moc fajn krátká oddechovka dostala ze čtecí krize. Nejvíc se mi líbí postava Enoly. Je zajímavá, chytrá a rozhodně celá brácha detektiv. Při některých částech jsem byla napjatá.