Případ nevěrné Kláry

Soukromého detektiva Denise Pravdu, jehož pražská kancelář se specializuje především na sledování nevěrných partnerů, požádá jednoho dne o schůzku populární spisovatel Norbert Černý, který chce napsat detektivní román. Záhy se však ukáže, že spisovatel tak úplně nedůvěřuje svojí o dvacet let mladší přítelkyni… Případ nevěrné Kláry je nejen vtipně sebeironickou reflexí takzvaného úspěšného spisovatelství, ale především rafinovaně zkomponovaným detektivním příběhem o lásce, přátelství a žárlivosti, který čtenáře zavede až do Číny......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/43_/432789/pripad-neverne-klary-JLa-432789.jpg 3.3472
Romány, Literatura česká
Vydáno, Ikar (ČR)

Kniha Případ nevěrné Kláry

Vela666

Nuda, šeď, nuda.

Sidonka3

Snadno se přečte. Snadno se zapomene. Oddechové potěšení na jeden den. Jeden z těch příběhů, který dlouhou životnost nemá, ovšem na krátko zlehka zabaví.

danielavachova
03.11.2019

Tato kniha se mi zatím od autora líbila nejvíce.

Aleh
19.10.2019

Populární spisovatel a soukromý detektiv. Když se tyto dvě postavy cíleně setkají, je jasné, co bude hlavní zápletkou románu. Zajímavý detektivní příběh o lásce a žárlivosti a také praktikách soukromého detektiva. Je znát typický autorův rukopis. Román plný zvratů a překvapení, který čtenáře zavede až do Číny a otevřený konec, který vede k zamyšlení, jak to vlastně všechno mohlo dopadnout.

Eicherik
15.09.2019

Jednoduchá, oddechová krimi psaná čtivým jazykem. Rušilo mě pouze, když byl vypravěčem Norbert. A konec byl trochu nevěrohodný.

annettka1098
27.02.2019

Pokud člověk zná autorovu tvorbu, tak už přibližně z názvu ví, o čem příběh bude a jaká bude jeho hlavní zápletka. Knihu jsem si ale přečetla s chutí, protože jsem prostě měla chuť na autorův styl. V knize mě asi v podstatě nic nepřekvapilo, trochu mě rušilo když byl hlavním vypravěčem Norbert (chvili mi trvalo zorientovat se kdo je kdo).

ronave
12.02.2019

Příběh je jednoduchý a spíše oddechový. Četla jsem od Viewegha lepší díla.

"Jedinou láskou, která přetrvá, je láska, jež se smířila se vším, s každým zklamáním, s každým nezdarem a každou zradou, která se smířila i se smutnou skutečností, že nakonec žádná touha není tak veliká, jako touha být sám."

antonin0999
19.09.2018

Autor má talent ztvárnit sexualitu a vzrušení mezi mužem a ženou způsobem, kdy ten nejkrásnější adrenalin a zážitek automaticky přechází ve zdrcující porážku. Křivky jsou mrcha nevěrná, ale Viewegh píše pouze kvalitního misionáře.

Predátoři
Predátoři