Případ nevěrné Kláry

Případ nevěrné Kláry https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432789/bmid_pripad-neverne-klary-JLa-432789.jpg 3 570 44

Soukromého detektiva Denise Pravdu, jehož pražská kancelář se specializuje především na sledování nevěrných partnerů, požádá jednoho dne o schůzku populární spisovatel Norbert Černý, který chce napsat detektivní román. Záhy se však ukáže, že spisovatel tak úplně nedůvěřuje svojí o dvacet let mladší přítelkyni… Případ nevěrné Kláry je nejen vtipně sebeironickou reflexí takzvaného úspěšného spisovatelství, ale především rafinovaně zkomponovaným detektivním příběhem o lásce, přátelství a žárlivosti, který čtenáře zavede až do Číny...... celý text

jan7113
23.02.2024 4 z 5

Tak tohle vůbec není marný. Mnohými zatracovaný Viewegh je sice chlípník, ale když chce, psát dokáže. Ano, příběh je to jednoduchý, ale vtipně a čtivě napsaný. Chytlo mě to natolik, že jsem knihu přečetl za dva večery.
P.S. Souhlasím s ostatními hodnotiteli, že ten konec není úplně povedený.

marcela3655
29.11.2023 3 z 5

Na jedné straně žárlivost ,až chorobná na druhé straně volný vztah.Hezky čtivé, nebýt tak zakončené....Konec se mi nelíbil......

mila2411
07.11.2023 4 z 5

Za mě asi NEJ Viewegh. Originální, tvůrčí, vtipný, prostě DOBRÝ.

Petra1323
31.05.2023 3 z 5

Vtipný nápad 3 v 1. Banální příběh, uvěřitelná zápletka, tak akorát počet postav, trochu sexu, trochu cestování. Konec překvapil, ale neohromil.

dagmar2240
30.07.2021

Strašný. Od toho grafomana další slabota, končím vždy okolo dvacáté stránky. Totéž u filmů výhradně s jeho scénářem. Pokud dodá jen námět, tak může vzniknout i dobrý film, zejm Účastníci zájezdu. Samotná kniha je tristní.

PetraKysova
20.02.2021 4 z 5

Kniha prečítaná za 2 a pol hodiny. Velmi čtivá, úplne ma držala v napätí, podvádza ho nepodvádza ho, čo blbne ten detektív. Niektoré úryvky z knihy som čítala manželovi velmi sa mi páčili.
Jednu hviezdu uberám za to, že vlastne neviem ako to skončilo. To bola skutočnosť alebo ten jeho román??

Luluhappy
27.11.2020 3 z 5

Vtipný a zároveň detektivní příběh. Kniha se dobře četla. Někdy mám ovšem pocit, že všechny autorovy příběhy jsou tak trochu o jednom a tom samém - nevěře a vztahových pádech.

Afilada
13.10.2020 4 z 5

Viewegh v jeho nejlepších autorských letech, čtivé, svěží, se znalostí reality. Samozřejmě to není žádný Shakespeare, když knihu dočtete, tak po 10ti letech skoro nevíte, o čem byla.

Jájinka
03.08.2020 2 z 5

Toto byla nuda o ničem.

padola
05.06.2020 4 z 5

Klasický oddechový Viewegh, o mužích, kteří ho nedokázali udržet v kalhotách. 4 hvezdičky za to, že knížka má aspoň nějakou zápletku (i když poměrně průhlednou).

TajemnýSmrad
04.05.2020 5 z 5

Také Případ nevěrné Kláry patřil k mým oblíbenějším dílům pana Viewegha... Takže šup, šup, přečíst a pěkně se u toho bavit.

Magrata15
20.04.2020 3 z 5

Soukromý detektiv Denis Pravda přijme případ klienta, spisovatele Norberta Černého, který podezírá svou mladou přítelkyni z nevěry. Detektiv ji sleduje a zjistí a to také řekne Norbertovi, že Klára mu je naprosto věrná. Ale jak dlouho?!
A závěr? Naprosto nejasný, vůbec jsem nepochopila, jak to dopadlo.

Vela666
04.03.2020 1 z 5

Nuda, šeď, nuda.

Sidonka3
20.01.2020 3 z 5

Snadno se přečte. Snadno se zapomene. Oddechové potěšení na jeden den. Jeden z těch příběhů, který dlouhou životnost nemá, ovšem na krátko zlehka zabaví.

danielavachova
03.11.2019 3 z 5

Tato kniha se mi zatím od autora líbila nejvíce.

Aleh
19.10.2019 4 z 5

Populární spisovatel a soukromý detektiv. Když se tyto dvě postavy cíleně setkají, je jasné, co bude hlavní zápletkou románu. Zajímavý detektivní příběh o lásce a žárlivosti a také praktikách soukromého detektiva. Je znát typický autorův rukopis. Román plný zvratů a překvapení, který čtenáře zavede až do Číny a otevřený konec, který vede k zamyšlení, jak to vlastně všechno mohlo dopadnout.

Eicherik
15.09.2019 4 z 5

Jednoduchá, oddechová krimi psaná čtivým jazykem. Rušilo mě pouze, když byl vypravěčem Norbert. A konec byl trochu nevěrohodný.

annettka1098
27.02.2019 3 z 5

Pokud člověk zná autorovu tvorbu, tak už přibližně z názvu ví, o čem příběh bude a jaká bude jeho hlavní zápletka. Knihu jsem si ale přečetla s chutí, protože jsem prostě měla chuť na autorův styl. V knize mě asi v podstatě nic nepřekvapilo, trochu mě rušilo když byl hlavním vypravěčem Norbert (chvili mi trvalo zorientovat se kdo je kdo).

ronave
12.02.2019 3 z 5

Příběh je jednoduchý a spíše oddechový. Četla jsem od Viewegha lepší díla.

"Jedinou láskou, která přetrvá, je láska, jež se smířila se vším, s každým zklamáním, s každým nezdarem a každou zradou, která se smířila i se smutnou skutečností, že nakonec žádná touha není tak veliká, jako touha být sám."

antonin0999
19.09.2018 3 z 5

Autor má talent ztvárnit sexualitu a vzrušení mezi mužem a ženou způsobem, kdy ten nejkrásnější adrenalin a zážitek automaticky přechází ve zdrcující porážku. Křivky jsou mrcha nevěrná, ale Viewegh píše pouze kvalitního misionáře.