Případ Máří Magdalény

Případ Máří Magdalény https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31088/bmid_pripad-mari-magdaleny-8GV-31088.jpg 4 29 6

V historickém románu s biblickou tematikou si klade Gerald Messadié otázku: Kdo byla Máří Magdalena a jaká byla její úloha při Ježíšově ukřižování? Ve věrném historickém kontextu Messadié nastiňuje příběh ženy, nikoli pasivně zbožné, ale naopak velmi aktivní, která se plně oddá záchraně Ježíšova života. Odvážné Máří Magdaleně se podaří podplatit vojáky, pozdržet ukřižování a zachránit pouze zraněné tělo Ježíše Krista. Gerald Messadié se jako již tradičně snaží svojí hlubokou vzdělaností, znalostí doby a prostředí nabourávat dogmata a interpretovat Ježíše především jako člověka.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Garamond

Affaire Marie-Madeleine , 2002

zdenaR
28.06.2019 5 z 5

A do třetice všeho dobrého (po Mojžíšovi a Člověku, který se stal bohem) opět vynikající Messadié.
V knize autor spojil svou fantazii se studiem biblických textů a vytvořil sugestivní verzi prastarého příběhu.
Skvělé, čtivé, zajímavé :-)))

anetka.repova
08.09.2018 3 z 5

Čekala jsem od knihy víc. O Máří Magdalénu jsem se začala zajímat a proto jsem sáhla po této knize. Zaujala mě její anotace a na knihu jsem se těšila. V knize se více zabývali ukřižováním Ježíše a Máří Magdaléna se pak nějak vytratila.

Do samotného děje jsem se nemohla pořádně začíst, ale knihu jsem přeci jen dočetla.

ladyfromskye
11.04.2018 3 z 5

Trošku zklamání, Máří Magdalena se jako hlavní postava knihy z texty jaksi vytratila a některé pasáže byly jaksi navíc. Ale jinak je to zajímavé dílo, určitě si přečtu i jiné autorovy knihy.

papaja
06.11.2017 3 z 5

Autor se snaží líčit reálně Ježíšovo ukřižování, co následovalo a jaké hrály úlohy známé postavy z jeho okolí. Kniha se mi líbila, ale úplně jsem se nemohla začíst. Autor určitě napsal lepší příběhy.

Juliette
08.03.2012 4 z 5

Dosti zvláštní podání hodně známých věcí. A velmi čtivé.

gfdsa123
01.11.2011 4 z 5

Po přečtení knihy 'Člověk, který se stal bohem', jsem neváhala a přečetla si i tuto knihu a opět mě nezklamala.
Autorovo líčení údálostí mě vtáhlo do děje.