Případ Kramný - Všechno je jinak

Případ Kramný - Všechno je jinak https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371936/bmid_pripad-kramny-vsechno-je-jinak-KuG-371936.jpg 2 10 4

Mnoho lidí, kteří aspoň zběžně znají případ Petra Kramného, je přesvědčeno o jeho vině. A to bez ohledu na důkazy. Obraz „vraha Kramného“ stvořila média. A s ním vznikla společenská objednávka co nejpřísněji „pachatele“ potrestat. Státní aparát šel téhle společenské objednávce na ruku. Celá země si kladla otázku, zda to Kramný udělal, a odpověď nacházela na základě dojmů. Bohužel mnohé nasvědčuje tomu, že tuto argumentaci přijal i soud. Přitom za jediné relevantní důkazy lze považovat fakta v nejnovějších znaleckých posudcích a výsledky pitvy, která proběhla v Egyptě. Čeští vyšetřovatelé a lékaři závěry svých egyptských kolegů zcela opomíjeli, zesměšňovali a označovali za zpackané. A ve snaze Kramného stůj co stůj usvědčit na základě „řetězce nepřímých důkazů“ vstoupila do hry i falza... Novinář a mediální expert Ondřej Höppner na této knize pracoval přes dva roky, měl přístup do soudního spisu a do dokumentace, která dosud byla před veřejností utajovaná. Dostal se tak hluboko jako nikdo předtím. Základní otázka, kterou si položil, byla: Je skutečně dost důkazů, aby byl Petr Kramný odsouzen za vraždu? Odpověď zní: Ne. Dnes už je jisté, že pokud Kramný zavraždil svou manželku a dceru, pak určitě ne elektrickým proudem. A vynořuje se hypotéza, že rodinu a sebe otrávila Monika Kramná s tím, že její manžel se štěstím přežil... Případ je monstrózním příkladem toho, že média ve spolupráci s policií, soudy a státním zastupitelstvím dokáží za jistých okolností udělat vraha z kohokoli. Na začátku tohoto řetězce přitom stojí prodaný náklad a sledovanost.... celý text

agnes25
13.01.2024 5 z 5

Souhlasím s pí Černochovou ( ministryně obrany) a se spolkem Šalamoun, nesrovnalosti, které se táhly monstrprocesem jsou až zarážející. Pan Kramný udělal jednu obrovskou chybu, měl zavolat hotelového lékaře či delegátku a převézt svou ženu a dcerku do nemocnice, kde by jim všem vypláchli žaludky a podali léky, pokud je nevinný. Blesk nečtu, Aha! nečtu, na zpravodajství TV Nova se nedívám, ale nemohu se ubránit pocitu, že z něj média již dopředu vytvořila vraha. Styl psaní nehodnotím.

Zlatinka.Emilly
11.01.2024 2 z 5

Nevím jestli bylo moudré zveřejnit určité fotografie. Styl psaní mi také nesedl, takové slovo sem slovo tam.

Matoto
22.02.2019 odpad!

Pro mne téměř nečitelné, ne kvůli tématu, ale kvůli autorskému stylu.

Rawen616
23.02.2018 odpad!

Zběžně jsem jí pročetl v práci. Rozhodně netvrdím, že ten případ není zapeklitý a že nemohou vyplout na povrch nové překvapivé skutečnosti. Ale způsob jakým je kniha "uplácaná" je mírně řečeno na poblití. Konspirační žumpa kterou krášlí "úchvatné" fotomontáže. To mi netvrďte, že si tohle někdo normální koupí a dá do knihovny.

dovolená - vražda skutečné kriminální případy podle skutečných událostí

Ondřej Höppner
česká, 1965 - 2021