Případ kožíšku prožraného moly

Případ kožíšku prožraného moly https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23901/pripad-kozisku-prozraneho-moly-23901.jpg 4 35 9

Perry Mason série

V restauraci, kde večeří i Perry Mason, je náhle čímsi vylekána obsluhující servírka. Vybíhá na ulici, je sražena motoristou a zůstává po ní onen kožich. Kdo je zákeřný pachatel?

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Brána

The case of the moth-eaten mink , 1952

iceVS
13.07.2023 5 z 5

Musím přiznat, že tahle knížka mě hodně bavila. Taková jako situační detektivka :-)
Bylo to hlavně o slovíčkách, člověk se musel fakt hodně soustředit a hlavně, nikde netekla střeva proudem :-)

pepa4081
28.04.2021 3 z 5

Jedna z hodně akčních detektivek s Perry Masonem. I závěr, tradičně v soudní síni, byl tentokrát kratší, než obvykle. Hodně jsem se pobavil u některých rozhovorů Perryho s poručíkem Traggem. Ke konci jsem se musel hodně soustředit na to, kdo je kdo. Jednu hvězdičku ubírám za kapitolu XIV,(Masonův klient zde líčí svůj příběh), která mi přišla, jako by ji překládal automat a do knihy mi příliš jazykovým stylem nezapadá.
Uspokojivé.

jarunka54
10.11.2019 4 z 5

Netypický děj, al Gardner napsal tolik ,,mesnovek´´ , že nemohou být stejné, to by ani nebavilo.

LelaR
04.10.2019 5 z 5

Zajímavý případ s velmi zajímavým koncem.

Lejdus
05.07.2019 3 z 5

Tak toto dílo mi přišlo trochu slabší. Poslední stránka byla skvěle napsána, ale jinak bylo příliš mnoho postav a opravdu zamotané, že jsem se zorientovala až někdy v polovině knihy.

karimatka1
01.01.2019 4 z 5

Původně jsem se chtěla pustit do knížky od autora více než 20 knih, ale to můžu přečíst Gardnera kdykoliv a cokoliv. Takže můj komentář je teprve čtvrtý.
Řekla bych, že to nebyla úplně typická Gardnerovka, ale stejně došlo k vyřešení v soudní síni. Detektivky můžu číst několikrát, protože většinou zapomenu, o co šlo, tuhle jsem si vůbec nepamatovala a asi ji po čase také zapomenu. Ale četla se dobře, jedno odpoledne.

konicekbily
07.09.2018 5 z 5

Poměrně dobrá odpočinková četba. Hodně zamotaná zápletka, objasnit ji pomůže poručík Tragg.

Anasa
11.06.2018 3 z 5

Když jsem si po vytvoření profilu ukládala přečtené knihy, nemohla jsem si vzpomenout, co všechno jsem z Gardnera četla, a nepoznala jsem to ani z informací o knize. Přišlo mi to podobné, splývavé. A tak je tomu i s tímhle příběhem. Nejprve mne zaujal, pak mne občas začaly nudit některé promluvy a vysvětlování, nakonec jsem žasla nad krkolomnými závěry. Osoba v pozadí mne sice napadla dost brzo a trefila jsem ji, ale konstrukce příběhu mi přišla násilná. Knížka, na kterou brzy zapomenu.

miriam.w
02.06.2015 5 z 5

Ako každá "Gardnerovka"-super :-)