Případ holasické lásky

Případ holasické lásky

Po uzavření míru s Franky se poměry v Moravském království stabilizovaly. Svatopluk chce svou říši zvětšit a jako nástroj hodlá využít šíření křesťanské víry. Prvním cílem má být mocné Vislansko, cesta k němu však vede přes území Holasiců. Když se odtud vrací Slavomír se svými muži, zastaví se na hradišti Podobora, kde byl novým županem jmenován veligradský vladyka Provod. Krátce po Slavomírově příjezdu jsou však nalezeni zavraždění mladí milenci - Provodův mladší syn Křesa a dcera bývalého holasického pána Boreše Heda......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/303493/pripad-holasicke-lasky-80T-303493.jpg 4.111

Zločiny na Velké Moravě (8.)

Detektivky, Literatura česká
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

čef

O historii Velké Moravy se toho ví opravdu málo. Líbí se mi, že se autor snaží držet se toho mála známého a příliš si nevymýšlí. Popravdě je příběh tak prajednoduchý, že je to možná jedině dobře. Pokud má však kniha alespoň nějaký dopad na zvýšení zájmu o krásnou Moravu, tak mohu jen zatleskat. Tleskám i pěknému doslovu, asi zajímavějšímu než samotná "detektivka".

Dandulka

Ani tato kniha nezklamala a byla vynikající. Pro mne nečekané rozuzlení.

ivoiro

Kniha potěšila stejně jako ostatní z této série, které jsem již zvládnul. Těším se na další (i když je čtu spíš od konce).

Selinute
05.11.2016

Opět se přeneseme v čase do devátého století a společně s knížetem Slavomírem a jeho věrným vikinským přítelem Erikem usvědčíme strůjce hrůzného zločinu dvou mladých lidí a zároveň malinko poodhalíme fascinující historii Velké Moravy.

milunka21
05.09.2016

Hodně propracované a čtivé :-)

vitavita
24.08.2016

Kniha na pár večerů, dobře se čte ...