Oblékni se pro smrt

Oblékni se pro smrt https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352016/bmid_oblekni-se-pro-smrt-0jA-352016.jpg 4 95 21

Blíží se Vánoce. Flavia de Luce – jedenáctiletá vášnivá chemička a příležitostná vyšetřovatelka – se schovává u sebe v laboratoři a připravuje past na Santa Clause. Poklid Jeleního mlází, chátrajícího panského sídla de Luceových, však naruší příjezd filmového štábu, který se zde chystá natáčet film s proslulou Phyllis Wyvernovou v hlavní roli. V houstnoucí vánici se v domě na hereččino dobročinné vystoupení shromáždí celá vesnice Bishop's Lacey, nikdo však není připravený na šokující závěr: po půlnoci je v jedné z ložnic nalezena mrtvola uškrcená filmovým pásem. Kdo z přítomných hostů by byl schopný spáchat tak hrozný čin? Zatímco se počasí zhoršuje a seznam podezřelých se rozrůstá, musí Flavia použít veškeré svoje schopnosti, aby odhalila zabijáka, který se nezastaví před ničím.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

I Am Half-Sick of Shadows , 2011

Rozari
07.05.2023 5 z 5

Moje srdce plesá - mě to prostě baví!
A pravděpodobně díky mému nadšení pro Flavii v naší místní knihovně až teď zjistili, že jim chybí 3. a 5. díl :D Doufám, že budou brzy k mání!
Jdu na šestku ;)

hrusisek
23.10.2022 4 z 5

Opravdu krásná série, která si získá jak mladší, tak starší čtenáře. Není to nic těžkého brutálního, na dlouhé zimní večery skvělé počtení. Na to, že je Flavii jedenáct, tak pěkně válí.

Bubo19
28.02.2022 5 z 5

Tato detektivní série mě baví a vůbec mi nevadí, že si ji musím půjčovat v dětském oddělení. I čtvrtý díl se odehrává v Jelením mlází, rodinném sídle de Luceových. Tentokrát je to v čase Vánoc, napadne spousta sněhu a k tomu se dům hemží filmaři. Když je uspořádáno dobročinné představení, na které přijde půlka vesnice, uvězní všechny, po vzoru Agathy Christie, vánice, a samozřejmě dojde i na vraždu. Takže jedenáctiletá Flavie musí kromě chemických znalostí znovu využít i své detektivní schopnosti, aby odhalila vraha. K tomu všemu je v knize opět spousta pěkných slovních obratů a přirovnání. Za mě jasných pět hvězdiček.

"Já jsem ji považovala za největší hudební skladbu, kterou kdy kdo vytvořil od doby, kdy Adam s Evou ještě kempovali v ráji, neboť ta melodie bublala, tancovala a hopsala kolem jako šťastné atomy sodíku nebo hořčíku, když je upustíte do kádinky s kyselinou chlorovodíkovou."

zazvorka
26.01.2022 5 z 5

Tato série se mi dostala pod kůži, opravdu jsem si ji zamilovala. Díly se ke mně dostávaly postupně, což nevadí - příště si je přečtu pěkně po řadě. Tento jsem četla jako poslední a co říci - jako vždy je to milé, vtipné, taky smutné, nápadité, krásná obálka, geniální, ztřeštěná Flavia (které tak schází máma - či alespoň více fungující otec), pozoruhodný Dogger i další postavy, které už známe. U málokteré četby mám takový problém ji vystihnout. Když se ke mně úvodem náhodně dostal jeden z dílů, neočekávala jsem příliš, protože však vítám vše z prostředí anglické vesnice, ráda jsem knize dala šanci. A Flavia chytila příležitost za pačesy a už mne nepustila. Jsou to zvláštní knížky, ale já jsem nadšená. Teď už mám bohužel dočteno, z vydavatelství mi však napsali, že práva na další díl mají, tak záleží na rychlosti překladu atd. Snad tedy do roka a do dne...

stanislav.janac
05.02.2021 5 z 5

super další pokračování. když jsem se pročetl cca do půlky knihy, tak jsem byl překvapen kdy už bude ta vražda, druhá polovina knihy má rychlý spád děje.

Guarnere
31.01.2021 4 z 5

Chybu z minulého dílu, kdy byla slečna Mountjoyová v rozporu s prvním dílem označená za neteř doktora Kissinga, bych snad ještě brala - koneckonců je to rozmezí tří dílů. Ale když je detektiv seržant Graves během 15 stránek nejdříve vyslán do vánice, aby přivedl vikáře a jeho ženu, pak sedí v salónu a je svědkem předání prstýnku od Dietera, a následně se zjeví v hale po úspěšné záchranné výpravě za vikářem, je to už do očí bijící. Opět - tyto chyby spíše mrzí, zvlášť když je prostředí Jeleního mlází tak skvěle propracované a já si ho skutečně zamilovala.
Ale příběh odsýpal svižněji než předešlý díl, a ještě zajímavější postavou než samotná Flavie se pro mě stává tajemný Dogger.

MarMarMar007
04.11.2020

Tolik závidím Alanu Bradleymu, jak rychle a zručně dovede vtáhnout do příběhu. Nemohu to umění ovládat, ale je mi dovoleno jej obdivovat. A to mi přijde jako velký dar, když uvážím, kolika čtenářům autor zpříjemnil den, týden, rok, život,...

Ridley
24.04.2020 4 z 5

Flavie de Luce...moje odpočinkové čtení....tentokrát mě opět bavila....obrazová síň plná zmrzlé vody, aby mohla bruslit, mazat komíny lepem, aby chytila Santu a pak na něj chytí vraha....jeji výbušniny v květináčich a další výmysly....prostě těším se na další příběh

Tereyciiik
03.04.2020 5 z 5

Miluju Flavii.. Chemie je pro mě naprosté tabu, ale v jejím podaní a hlavně v podaní pana Bradleye je fenomenální. Moc se mi líbí, jak je Flavie pozitivní a správně naladěná na řešení všech těch případu, když si uvědomíte její osobní situaci. Knihy jsou perfektní, doporučuji

qinska
21.07.2019 5 z 5

Otec pronajal dům filmařům a díky tomu se Flavie osobně seznámí s hvězdou. Opět nalezne mrtvolu, takže jí nezbyde nic jiného, než vyšetřit další zločin. A to má spoustu jiné práce, protože začínají vánoce.

alibaba72
18.06.2019 5 z 5

Vášnivá milovnice chemie, Flavie, mě vždy pobaví :-)

Dakarianna
14.01.2019 5 z 5

Po delší době opět setkání s Flavií a (přesně dle očekávání) velmi příjemné. Bylo to jako vždy velmi čtivé a zábavné, autor si skvěle pohrál s předvánoční atmosférou. Vyústění překvapivé a celkově knížka je jednoduše famózní. Mimochodem se skvěle hodí do letošní čtenářské výzvy (Kniha s rozkazem v názvu).

KamilaWann
01.10.2018 3 z 5

Všechny díly Flavie De Luce jsou fenomenální...bohužel až na tento díl. Musím uznat, že jako všechny ostatní díly se velice dobře čte, ale hlavní zápletka a její vyvrcholení je velice předvídatelné. Tomuto dílu schází ten moment překvapení, který se nachází na konci všech ostatních dílu. Po dočtení jsem si musela klást otázku ,,To už je vážně všechno?" Rozhodně netvrdím, že by tento díl byl špatný, ale v porovnání s ostatními díly to bylo trochu zklamaní.

Peršanka
25.06.2018 5 z 5

Parádní zábava s trochou poučení o jedech, humorem a výbušným závěrem. Moc milé :))

PetaNoob
24.06.2018

Knihy Flavie de Luce miluju a je hrozná škoda, že ještě nejsou přeložené všechny. Doufám, že se tak brzy stane, protože se nemůžu dočkat dalších dílů. Když jsem si přečetla 1. díl, tak mě to bavilo a 2. díl ještě víc. Takhle to bylo pořád dál, 3. díl mi zase připadal o trošičku lepší než druhý a tenhle 4. mě bavil snad nejvíc. Každý díl je lepší a lepší a když si řeknu, že to už být lepší nemůže, tak zjistím, že může. Opravdu, tato knížka stojí za to přeložit do čj a určitě doporučuji přečíst.

Makii
20.06.2018 5 z 5

Krásná! :) Nemám slov. Flavie mě prostě dostala a líbily se mi zatím všechny její příběhy. To je koncert slov a slovních spojení, humoru, jemné ironie. Srdcovka!!

DarkLady
27.01.2018 4 z 5

Ale prosím vás! Neříkejte mi, že kdokoliv z dospěláků čte Flavii Sabinu de Luce jako detektivku! Ale ono jo, neuvěřitelné, opravdu... přečetla jsem si pár recenzí a hodnocení napříč všemi díly a fakt!

Nu, já čtu především velice milou, chce se říci odpočinkovou knihu s inteligentním vtipem a užívám si doslova jazykový koncert! Smekám před dámou překladatelkou a děkuji. Jako někdo, kdo neumí moc dobře anglicky, ale přece poznám, když se i překladatel u knihy dobře bavil.

Šalvěj
29.12.2017 5 z 5

Stejně jako předchozí knihy o Flavii mě nezklamala. U téhle obzvlášť jsem si všímala úžasných slovních spojení a obratů. Klobouk dolů překladatelce. Občas jsem jednu větu četla znovu a znovu 3 minuty. A ta první věta knihy je opravdu dokonalá. Těším se na další knihu od tohoto autora.

makke
18.12.2017 5 z 5

Ani další příběh Flavie de Luce mě nezklamal, je prostě skvělá. A vůbec mi nevadí, že když jsem chtěla zakoupit další díl v knihkupectví Dobrovský, tak mě poslali do oddělení dětské četby. Flavii je sice 11, ale její dobrodružství ocení všichni napříč generacemi.

Vesmich
26.11.2017 4 z 5

A zase ta Flavie! Jako obvykle chemicky zvídavá, tvořivá a bystrá, tentokrát situačně sněhová a zimně ledová. V rodině de Luce je skutečná vánoční pohoda, která se projevuje zejména mezi sestrami něčím, jako příměřím. Při příležitosti natáčení filmu a sněhové bouře, se jim do Jeleního mlází nastěhuje celá vesnice a filmový štáb a to nemůže skončit jinak, než vraždou.

Alan Bradley
kanadská, 1938
2013  87%Vražda není hra
2015  83%Koláč s kapkou jedu
2017  88%Oblékni se pro smrt
2016  89%Smrt v křišťálové kouli
2020  94%Mrtví ptáci nezpívají

Kniha Oblékni se pro smrt je v