Oblékni se pro smrt

Blíží se Vánoce. Flavia de Luce – jedenáctiletá vášnivá chemička a příležitostná vyšetřovatelka – se schovává u sebe v laboratoři a připravuje past na Santa Clause. Poklid Jeleního mlází, chátrajícího panského sídla de Luceových, však naruší příjezd filmového štábu, který se zde chystá natáčet film s proslulou Phyllis Wyvernovou v hlavní roli. V houstnoucí vánici se v domě na hereččino dobročinné vystoupení shromáždí celá vesnice Bishop's Lacey, nikdo však není připravený na šokující závěr: po půlnoci je v jedné z ložnic nalezena mrtvola uškrcená filmovým pásem. Kdo z přítomných hostů by byl schopný spáchat tak hrozný čin? Zatímco se počasí zhoršuje a seznam podezřelých se rozrůstá, musí Flavia použít veškeré svoje schopnosti, aby odhalila zabijáka, který se nezastaví před ničím....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/352016/oblekni-se-pro-smrt-0jA-352016.jpg 4.337

Případ Flavie de Luce (4.)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Knižní klub

I Am Half-Sick of Shadows (2011)

Kniha Oblékni se pro smrt

alibaba72

Vášnivá milovnice chemie, Flavie, mě vždy pobaví :-)

Dakarianna

Po delší době opět setkání s Flavií a (přesně dle očekávání) velmi příjemné. Bylo to jako vždy velmi čtivé a zábavné, autor si skvěle pohrál s předvánoční atmosférou. Vyústění překvapivé a celkově knížka je jednoduše famózní. Mimochodem se skvěle hodí do letošní čtenářské výzvy (Kniha s rozkazem v názvu).

KamilaWann
01.10.2018

Všechny díly Flavie De Luce jsou fenomenální...bohužel až na tento díl. Musím uznat, že jako všechny ostatní díly se velice dobře čte, ale hlavní zápletka a její vyvrcholení je velice předvídatelné. Tomuto dílu schází ten moment překvapení, který se nachází na konci všech ostatních dílu. Po dočtení jsem si musela klást otázku ,,To už je vážně všechno?" Rozhodně netvrdím, že by tento díl byl špatný, ale v porovnání s ostatními díly to bylo trochu zklamaní.

Peršanka
25.06.2018

Parádní zábava s trochou poučení o jedech, humorem a výbušným závěrem. Moc milé :))

PetaNoob
24.06.2018

Knihy Flavie de Luce miluju a je hrozná škoda, že ještě nejsou přeložené všechny. Doufám, že se tak brzy stane, protože se nemůžu dočkat dalších dílů. Když jsem si přečetla 1. díl, tak mě to bavilo a 2. díl ještě víc. Takhle to bylo pořád dál, 3. díl mi zase připadal o trošičku lepší než druhý a tenhle 4. mě bavil snad nejvíc. Každý díl je lepší a lepší a když si řeknu, že to už být lepší nemůže, tak zjistím, že může. Opravdu, tato knížka stojí za to přeložit do čj a určitě doporučuji přečíst.

Makii
20.06.2018

Krásná! :) Nemám slov. Flavie mě prostě dostala a líbily se mi zatím všechny její příběhy. To je koncert slov a slovních spojení, humoru, jemné ironie. Srdcovka!!

DarkLady
27.01.2018

Ale prosím vás! Neříkejte mi, že kdokoliv z dospěláků čte Flavii Sabinu de Luce jako detektivku! Ale ono jo, neuvěřitelné, opravdu... přečetla jsem si pár recenzí a hodnocení napříč všemi díly a fakt!

Nu, já čtu především velice milou, chce se říci odpočinkovou knihu s inteligentním vtipem a užívám si doslova jazykový koncert! Smekám před dámou překladatelkou a děkuji. Jako někdo, kdo neumí moc dobře anglicky, ale přece poznám, když se i překladatel u knihy dobře bavil.

Šalvěj
29.12.2017

Stejně jako předchozí knihy o Flavii mě nezklamala. U téhle obzvlášť jsem si všímala úžasných slovních spojení a obratů. Klobouk dolů překladatelce. Občas jsem jednu větu četla znovu a znovu 3 minuty. A ta první věta knihy je opravdu dokonalá. Těším se na další knihu od tohoto autora.

Alan Bradley
kanadská, 1938

Kniha Oblékni se pro smrt je: