Koláč s kapkou jedu

Koláč s kapkou jedu https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/212449/mid_kolac-s-kapkou-jedu-212449.jpg 4 358 88

Největší vášní jedenáctileté Flavie de Luce, dcery britského aristokrata, je chemie – a brzy bude mít příležitost uplatnit své poznatky (zvláště o jedech) při vyšetřování zločinu.

Literatura světová Detektivky, krimi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Knižní klub

The Sweetness at the Bottom of the Pie , 2009

akšuram37
28.02.2016 5 z 5

Úžasná knížka, Flavia nemá chybu :) ty její uštěpačné poznámky k sestrám ..... Gladys - co vše už spolu zažily, to je až k neuvěření :) už se těším na další díl! Alan Bradley nezklamal.

syskas
16.02.2016 4 z 5

Začiatok trochu nuda, asi v polovici to začalo byť zaujímavé a potom sa to už len zlepšovalo. Fajn zápletka, zaujímavé rozuzlenie, veľmi dobre a ľahko sa to čítalo.
Akurát toto všetko je na 11 ročné dievča trochu veľa. Myslím, že uveriteľnejšie by to bolo, keby hlavná hrdinka mala aspoň 13-14 rokov.

Hadrna
27.10.2015 5 z 5

Tahle knížka mě dokázala udržet napjatou po celou dobu! :D...ve formě vyprávění jde vidět, ze to psal chlap, takže malá Flavie mi chvílemi přišla jako chlapec díky jejimu pozoruhodnemu popisu aut od značky až po rok atd :D...některé chvíle v této knížce mi přišli zvláštní...a říkala jsem si zda je to opravdu stále příběh a vyšetřování 11lete holčičky :))

Raven_Black
15.03.2015

Knihu jsem četla dávno a jediné, co si pamatuji je, že se mi fakt HODNĚ líbila :D až na ni někde narazím, určitě si ji přečtu znovu. ;)

anibeni
27.01.2015 4 z 5

Kniha měla docela pomalý rozjezd, ovšem docela napínavý... Zhruba v polovině, možná o něco dřív, se ale příběh rozběhl a já jen nerada knihu odkládala... Četla se pěkně, předvídatelná ta kniha taky nebyla, jen teda věk hlavní hrdinky až tak neodpovídal jejímu chování a myšlení... Ale to už tak někdy bývá... Celkově tedy musím říct, že mne kniha velice příjemně překvapila...

patricka
05.01.2015 4 z 5

Na začátku mě knížka moc nebavila, ale od půlky už to bylo lepší. Zápletka se mi moc líbila. Akorát mi všechno to, co dělala Flavia nesedělo moc k jejímu věku... Všechna ta chemie mi také moc nesedla, ale o to zajímavější mi přišly poštovní známky :)

janasim
15.11.2014 4 z 5

Flavia je zajimavé děvče, doma bych jí ale mít nechtěla ☺ Detektivka je to nenáročná, dobře se mi četla, až tedy na chemické sloučeniny a postupy.

sisi koblizc!
24.10.2014 4 z 5

Super kniha :)

Katy007
15.09.2014 5 z 5

Jedním slovem: STYLOVÉ!

Lidudu
05.08.2014 5 z 5

Krásná detektivka, ač to možná není úplně pro dospělé, mě se přesto moc líbila a vím jistě, že si jí znovu přečtu.
P.S. - tohle dítě by mi způsobilo předčasné stárnutí

Markét.
31.07.2014 3 z 5

Příběh je o jedenáctileté Flavii, které zemřela maminka. Žije se svým tatínkem a dvěma sestramy Daphne a Ophélií, v Anglii, uprostřed vesnice v Jelením Mlází. Jednoho dne najde v okurkovém záhonu před jejich domem mrtvolu. Za pomoci své oblíbené chemie a také velké zvědavosti vypátrá vraha. Jde jí i o život, ale ona nikdy neztratí chladnou hlavu........

Ven_D
31.05.2014 5 z 5

Být rodič podobného dítka, tak ji někde zamknu nebo najmu bodyguarda, protože to je neuvěřitelné. Někdy mi to přišlo až moc na jedenáctiletou slečnu, ale přesto si nedokážu pomoct a přímo jsem si ji zamilovala. Flavie je pořádné kvítko, kniha je skvěle napsaná, čte se naprosto sama a už se nemůžu dočkat pokračování.

Faustka
19.05.2014 5 z 5

Někde v hloubi duše Alana Bradleyho se usídlila Flavia de Luce. A je moc dobře, že tam je.

paja5
22.04.2014 3 z 5

Knihu sice mám teprve rozečtenou, ale už od začátku mi nepřišla nějak moc zajímavá, nebo dobrodružná. Nebudu ji asi dočítat...

eletrika03
07.03.2014 4 z 5

Tuhle knihu miluji bezva se čte.

DannyBlakely
25.12.2013 4 z 5

Perfektní knížka. Moc hezky se četla a bylo to zase trochu něco jiného :-)

marlowe
13.12.2013 4 z 5

Vtipné, ironické, chytré, mile starosvětské, nápadité, zajímavé. Zkrátka dobré. A nejspíš i doporučeníhodné! Určitě se pustím i do dalších dílů.

magnolia
07.11.2013 4 z 5

Dceři (12) se moc líbila.

MiaVanAcid
07.11.2013 4 z 5

Překvapující, vtipné, napínavé....pro mne rozhodně pozitivní knižní překvapení, kdo má rád detektivky, musí se mu líbit :-)

Evik30
31.10.2013

Tahle detektivka mě hodně zaujala. Už proto že je psána spíše pro mládež než pro dospělé. Při postupu vyšetřování 11-leté Flavie by se i leckterý zkušený vyšetřovatel zastyděl. Hodně ji pomohla její oblíbená chemie. Flavie má 2 starší sestry, které ji dělají naschvály (ale i ona se nedá zahanbit). Příběh je zasazen do starší doby a vystihuje přesně dobu jak to kdysi bylo.