Případ dobře vychlazené pomsty

Případ dobře vychlazené pomsty https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31187/bmid_pripad-dobre-vychlazene-pomsty-QeD-31187.jpg 4 37 5

Další příběh proslulého detektiva Sherlocka Holmese se tentokrát odehrává tři roky před vypuknutím první světové války a zahrnuje i některé politické aspekty této doby. V budově anglického parlamentu jsou Sherlock Holmes se svým věrným spolupracovníkem doktorem Watsonem roku 1911 pověřeni vysoce postaveným pracovníkem tajné služby, aby se ujali vyřešení záležitosti nejvyššího státního významu. Mají nalézt synovce anglického krále, lorda Alberta Bollingera, který za nevyjasněných okolností beze stopy zmizel. Bollinger je majitelem důležitých zbrojních závodů, takže není divu, že měl zpracovat tajné strategické dokumenty na obranu země, jež by byly uplatněny v případném válečném konfliktu. Ukáže se také, že jeho náhlá nepřítomnost úzce souvisí s vraždou italského průmyslníka Vita Minuttiho, který se rovněž specializoval na vývoj defenzivních zbrojních systémů. Holmes s Watsonem se neodkladně pustí do pátrání, které je zavede až do řad feministického hnutí. V této chvíli ještě netuší, že pod rouškou této společenské aktivity je také ukryta radikální, militantní odnož sufražetek, jejichž záměrem je vytvořit mohutné hospodářské impérium a ovládnout svět.... celý text

TomHr
22.11.2023 3 z 5

Petr Macek má evidentně Doylova Holmese dobře načteného. Přesto to původní Sherlock Holmes není. Příběh sice funguje coby detektivka holmesovského střihu, z knihy je ale patrná úporná snaha o zvýšení dramatičnosti. Přitom dramatické okamžiky nebyly tím hlavním, co zdobilo knihy A. C. Doyla. Případu dobře vychlazené pomsty úplně chybí ta známá ponurá atmosféra tajemna a nejasného nebezpečí. Po této stránce – zklamání.

bastes
10.08.2021 5 z 5

Ke knize jsem se dostala náhodou a přestože nejsem skalní fanoušek Sherlocka, nelituji že jsem ji četla. Na své si přijdou i milovníci faktografie díky častým poznámkám pod čarou i když celkově děj plyne svižně a kniha se tak dá přečíst za pár hodin. Je zasazená do zajímavé doby a díky odkazům na skutečné osobnosti a události je tak nějak více uvěřitelná. Ráda si přečtu i předchozí autorovu knihu - Golemův stín.

yonda
23.07.2021 4 z 5

Byla jsem trochu skeptická k Sherlockovi z jiného pera, ale nakonec...dobrý. Pěkná svižná detektivka se spoustou faktů ze začátku 20. století, které jsem dosud neznala.

Kakho-Oto
26.08.2020 4 z 5

(SPOILER) Román mě velmi zaujal a překvapil svou kvalitou, dokonce se mi líbil o něco více než román Podpis čtyř od A. C. Doyla. Knihu jsem přečetl za tři dny, poněvadž jsem chtěl vědět, jak příběh dopadne. Spoiler: Příběh vrcholí na skotské vysočině, v čemž se shodou okolností shoduje s bondovkou Skyfall. Přitažené za vlasy bylo, že Sherlock Holmes dokázal v pohodě řídit tank i automobil, ačkoliv předtím o řízení jen četl. Hlavní záporný hrdina je vskutku dobře napsaný, ďábelský člověk zaslepený nenávistí vůči druhému pohlaví.

lucie4181
26.09.2014

Nejhorší Sherlock Holmes, kterého jsem kdy četla.