Případ Charlese Dextera Warda

Případ Charlese Dextera Warda https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25229/bmid_pripad-charlese-dextera-warda-aWa-25229.png 4 95 8

Román amerického autora, který patří nejen k zakladatelům, ale i nejlepším autorům moderně pojatého hororu. Čtenáři jistě ocení působivou atmosféru příběhu, v němž tajemné síly, nepoznané zlo a kosmické hrůzy vyvolávají mrazení v zádech.

Literatura světová , Horory

Vydáno: , Zlatý kůň

The Case of Charles Dexter Ward , 1943

PMR
21.05.2023 5 z 5

Pro HPL jeden z přípravných textů, který ani nepublikoval.
Pro HPL-ultras půvabná povinná četba a pro všechny ostatní totálně nestravitelná šílenost :-)

Ledacos z této poměrně rozsáhlé novely bylo použité na trochu vyšším levelu i v jiných povídkách (např ve Snech z čarodějnického domu ap.) ... ovšem Yog-Sothoth je zde zcela nezvykle zachráncem světa ... zřejmě už není spolehnutí vůbec na nikoho :-)

janina66
17.05.2023 4 z 5

Tento horor nebyl vůbec špatný, jen byl zdlouhavý. Stále se opakovaly stejné věci, pach, kouř,hromy apd.
Nechápu, jak je možné, že v anotaci je 44 stran? Já četla E-knihu a byla o dost delší.
Závěrečná zápletka se dala tušit. Raději mám kratší povídky.

danny_21
20.02.2020 3 z 5

Další z typických Lovecraftových kousků - podle mě se zápletka dala představit na daleko menším prostoru, protože uhádnout pointu nebylo příliš složité. Místo toho se jeden musel prokousávat přes neustálé opakující se popisy ukrutných pachů, srdceryvného kvílení a zaříkávání obludných entit - 50 %

Azmodan
11.12.2017 4 z 5

Není to špatné, a kdybych to četl jako první tak bych byl i mile potěšen. Je to klasika od tohoto autora, nepotěší a neurazí.

Miro.slav
16.10.2017 5 z 5

Lovecraft nie je iba majstrom hororu, a vlastne aj sci-fi a fantasy, pretože veľmi umne prepája tieto žánre. Je aj majstrom detektívky - konkrétne vyšetrovania podivného správania sa Ch. D. Warda. Príbeh nás zavedie nielen do tajov alchýmie a temnej mágie, ale aj do spletitého podzemia pod Wardovým-Curwenovým sídlom. Odporúčam.

E.Hyde
27.02.2017 4 z 5

Lovecrafta miluju. Jen nechápu, že mi styl jeho psaní někdy... no uspává. Knížka má (jako u H.P.L. vždy) skvělý nápad, jen je podle mého názoru moc rozvláčná. Obdobné povídky Lovecraft napsal kratší, a dobře udělal. Proto tu jednu hvězdičku odebírám, ač nerada. Ač že jsem spící čtenář je vlastně moje chyba.. :)

Finn69
30.01.2016 5 z 5

Zase jedna naprosto skvělá hororová klasika, nemá chybu!

Y’AI ’NG’NGAH,
YOG-SOTHOTH
H'EE — L’GEB
FAI THRODOG
UAAAH

Fuksinka
24.02.2015 5 z 5

Tak takovouhle klasiku si nechám líbit. Úžasná atmosféra, pěkně mi cvakaly půlky. Můj první Lovecraft a určitě ne poslední.