Vražda na křtinách

Vražda na křtinách https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/6778/bmid_vrazda-na-krtinach-Loy-6778.jpg 4 82 16

Bývalá jeptiška Christine jede na křtiny syna své kamarádky Maddie do městečka Studburg. To bylo před třiceti lety zatopeno kvůli stavbě přehrady a nyní se díky velkému suchu opět objevilo. Když Christine prochází vlhkými zákoutími suterénu kostela, objeví zde ostatky těla mladé ženy - děsivý pozůstatek třicet let staré vraždy. Podaří se Christine odhalit dávno pohřbená tajemství místních obyvatel a rozluštit zločin? Vrah se ovšem tak lehce nevzdává a neváhá udeřit znovu… -- zdroj: www.bux.cz --... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Motto

The Christening Day Murder , 1993

Luigi1
18.04.2023 4 z 5

Menší zlepšení

Leonora
18.11.2022 2 z 5

(SPOILER) Hm, tak tímhle dílem končím. Základní schéma je stále stejné, což mě už u třetího dílu dost nudí. Čím dál větší zmatek v postavách, čím dál větší demence překladatele (probůh, ten diletant ani neví, jak se správně píše poznámka překladatele!!!), čím dál nesmyslnější jeptiška. Nevím o žádné jiné literární postavě, která by tak rychle klesla tak hluboko v mých sympatiích. Lže, jako když tiskne. Úmyslně zatajuje důkazy, což je zločin. Libuje si v chtíči, což je smrtelný hřích. A do toho kecy jejího milence o tom, jak ona prostě musí neustále dodržovat pravidla... WTF??? Tenhle díl je prostě jedno velké WTF. Dopřetrpím to do rozuzlení a s Harrisovou končím.

HadleysHope
05.09.2022 4 z 5

Možná je to trochu "přelidněné" a sem tam menší chaos, ale další povedený příběh z náhledem do minulosti. Povedené, čtivé, napínavé a zručně napsané.

mcabr
23.05.2022 5 z 5

Opět pěkné počtení. dost zamotané i dost postav.

Basta1912
02.03.2022 4 z 5

Žádný krvák, ale klasická "detektivní" práce ve stylu slečny Marplové, otce Browna či Jessicy Fletcherové. Ušťouraná bývalá jeptiška jde po stopě a nedá pokoj, dokud se mrtvole v zatopeném kostele nedostane na kobylku. Lehce mě štvaly zbytečné pasáže týkající se jejího vztahu s detektivem Jackem, protože zdržovaly napínavé pátrání. Konec byl velmi překvapivý, především co se týče A. M. - to mě asi uniklo, jak jsem přeskakovala ty vztahovky, takže si to asi někde v průběhu toho, co si bývalá jeptiška dopřává ve velké míře, vysvětlili :D Zaujalo mě téma zatopeného města, ale další příběh si asi nedám.

hnilda3
01.01.2022 5 z 5

Super, tentokrát pořádně zamotané, konec překvapil.

Ellissabeth
12.01.2019 4 z 5

Fakt skvělý nápad... Kniha se mi moc líbila, úplně jsem se do těchto detektivek zamilovala... jsem zvědavá, jestli mě opravdu budou pořád tak bavit... Fakt moc pěkné a napínavé až do konce... Možná trochu až překombinované..., ale asi i možné...

Len2očka
31.10.2017 5 z 5

Mám přečtené téměř všechny knížky od této autorky,baví mě.

soukroma
12.08.2016 5 z 5

První setkání s bývalou jeptiškou a velmi povedené.

Vojslava
29.01.2016 5 z 5

Pěkná svižná detektivka, vztah hlavní hrdinky se úspěšně rozvíjí a já se těším na další díl.

Modrásek16
02.05.2015 5 z 5

Hezká kniha, napínavé čtení jako každá kniha od autorky. Žádné velké mordy, žádná krev a ještě se to dobře četlo. Fajn detektivka.

sebecci3
23.09.2013

Tuto knihu marně shanim již delší dobu, stejně tak Vraždu na den Svatého Patrika. Nemá někdo radu, kde ji sehnat. Moc předem děkuji za tip.

kika 13
29.07.2013 5 z 5

Ten konec ten mě dostal.Pěkně psané.

studentice
15.06.2013 4 z 5

Jeden z těch lepších a napínavých příběhů autorky. Tento díl doporučuji k přečtení

Delfi.necek
02.04.2012 4 z 5

LEE mě hodně baví...její propracované případy jsou velmi nápadité!!!

bookcase
03.02.2012 5 z 5

Detektivky s Christine mám moc ráda, jsou nenásilné a přesto napínavé.

detektivní a krimi romány tajemství krimi jeptišky

Lee Harris (p)
americká, 1935
2010  77%Vražda na Velký pátek
2005  78%Vražda na Den smíření
2005  85%Vražda na křtinách
2013  82%Vražda v Hell's Kitchen
2008  85%Vražda na Den díkůvzdání

Kniha Vražda na křtinách je v