Vražda na Den otců

Vražda na Den otců https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/67015/mid_vrazda-na-den-otcu-QvU-67015.jpg 4 50 13

Případ bývalé jeptišky série

Kamarádi z dětství, kteří si říkají Morris Avenue Boys, se po létech sejdou v rodném New Yorku, aby společně povečeřeli na Den otců. Dnes už jsou z nich vážení muži, kteří dokázali přeměnit své dětské sny ve skutečnost, a hřejí se na výsluní osobních úspěchů. Přátelské setkání je však narušeno tragickou událostí - spisovatel Arthur Wien, nejslavnější člen této skupiny - je na pánských toaletách zavražděný sekáčkem na led. Do vyšetřování se pouští i bývalá jeptiška Christine Bennettová na popud své studentky Janet Sternové, aby pomohla ospravedlnit jejího dědečka, doktora Mortona Horowitze, který mrtvolu objevil, a pro policii je podezřelým číslo jedna. A tak postupně, slupku po slupce, Christine odkrývá čtyřicet let stará tajemství a rozplétá pavučinu lží, krádeží, cizoložství a vydírání utkanou kdysi nevinnými kamarády z Bronxu…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Motto

The Father´s day murder , 1999

ZuK1
27.06.2023 2 z 5

Hned v úvodu spousta osob a jmen, ale jinak nenáročná detektivka psaná opravdu hodně "jednoduchým" stylem. Bývalá jeptiška je rodinou podezřelého z vraždy požádaná o vypátrání skutečného vraha. Člověk se nestačí divit, co všechno se jí povede během krátké doby zjistit a kolik různých tajemství, o kterých nemá nikdo jiný tušení odhalit. Do toho občas poradí i matka představená z kláštera nebo něco napadne i její kamarádku sousedku, se kterými svá zjištění během vyšetřování probírá. Policie se má opravdu co učit :-).
Ze tří dílů, které jsem měla z této rozsáhlé série k dispozici mi tento připadal nejslabší a určitě se už do žádného pokračování pouštět nebudu. Ohodnotila bych maximálně 2,5*.

Prateri
11.06.2023 3 z 5

Případ bývalé jeptišky - Vražda na den otců je poklidná detektivka. Příliš mnoho postav mne mátlo. Kdo je kdo - měla jsem si vypracovat seznam. Děj na mne působil jako slohová práce na téma vypravování. Ještě mám půjčenou jednu "Vraždu", tak uvidím, jestli styl bude stejný a tím bych skončila.

Luigi1
17.04.2023 5 z 5

Velice dobře čtivé pěkná zápletka

DominaCZ
05.03.2023 1 z 5

Twl takže přes 280 stran se cpeme bahnem, abychom na konci zjistili, že naše jepťa tvrdí "nevěřím že tuhle hádanku někdy vyřeším"???
Pruda

mcabr
03.06.2022 5 z 5

Tentokrát dost zamotané, hodně postav. I tak pěkné.

rumova_kulicka
18.10.2021 3 z 5

Tento díl mě bavil asi ze všech nejméně. Příliš mnoho postav, telefonátů a vyptávání... 2,5*

soukroma
27.10.2019 4 z 5

Hodně o starém Bronxu, který se v polovině minulého století kompletně měnil, o kamarádství devíti kluků, které víceméně přetrvalo až do vysokého věku, a o (s)pádech, které vyústily vraždou. Zase je Kix neomylná ve veškerém svém myšlení, chování, konání, ale stejně nakonec ostrouhala. Neví, kdo to udělal!
Začátek kvůli ohromnému náporu jmen (9 kluků + manželky + bývalky + děti + bydliště) pomalý a opakující se, druhá půle napínavější, konec (typicky) nečekaný. 75% (spíš z nostalgie, však je to 20 let staré, bez mobilů a Internetu, než za pořádný detektivní příběh)

Vojslava
15.09.2018 3 z 5

Detektivka, kde se dlouhou dobu zdánlivě nic neděje, a najednou - vida, je tu řešení. Sice jsem v první chvíli nepochopila, jak k tomu hrdinka došla, ale budiž, logiku to má... Nenadchla mne moc, ale za příjemné počtení ji musím ocenit pozitivně.

MajkaCZ
20.01.2018 3 z 5

pohodová knížka, které se čtou dobře, ale už se k ní nevrátíme

Len2očka
31.10.2017 3 z 5

Tato knížka mě moc nezaujala.

kika 13
06.11.2013 4 z 5

Jako vždycky pěkné čtení.

bookcase
12.07.2013 5 z 5

Opět skvělé..tyhle detektivky nikdy nezklamou.

bovinka
01.07.2013 5 z 5

Zase skvěle vymyšleno a napsáno. Perfektní pohodová detektivka na léto