Případ baskervillského psa

Případ baskervillského psa https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/168454/bmid_pripad-baskervillskeho-psa-bMv-168454.jpg 4 29 2

Dobrodružný román s detektivní zápletkou. Napsat svůj výklad, nové řešení slavného detektivního případu, jejž popsal Arthur Conan Doyle v Psu baskervillském, je buď troufalost, nebo důkaz nevšední invence, fantazie a koneckonců jistoty nového poznání. Ludvík Souček našel překvapující nové okolnosti vraždy na aberporthských vřesovištích a neváhal s jejich zveřejněním. Do hry se dostávají neuvěřitelné souvislosti, přímo kosmického dosahu a klíč v jejich zjištění je skryt v slavných kultovních kamenech Stonehenge. Součkův detektiv Anděl vysílá svého přítele redaktora, aby na místě ověřil dosud roztroušená a vlastně špatně interpretovaná fakta, jimiž dokonce velký Doyle zakryl pravé zjištění smrti nešťastného Baskervilla.... celý text

gersie
19.02.2018 5 z 5

Hezky napsané. Líbí se mi autorův osobitý styl ,pro který má jistě mnoho příznivců.

tenax
12.08.2013 4 z 5

Jak jsem si četl komentáře u jiných vydání tohoto příběhu, názory se diametrálně liší. Mně se líbila, protože jsem jednak fanouškem záhad všeho druhu vůbec a Ludvíka Součka zvlášť. To neznamená, že bych přijímal nekriticky všechny jeho názory, ostatně ani on sám se nebral úplně vážně. Ale jeho teorie a fantazie mě prostě baví. A Martin Anděl je kouzelná figurka, stejně jako redaktor Karlíček.