Případ antrax

Případ antrax https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33643/pripad-antrax-33643.jpg 4 26 11

Smyšlený příběh o zneužívání nových poznatků vědy k cíleným útokům proti lidem. Tentokrát je použit antrax - sněť slezinná, který se stavá zbraní zoufalců toužících po pomstě a rozvratu ekonomiky země.

Aghatte
29.04.2022

Nějak na ty soudruhy, předsedy, staršiny, záškodníky a pohraničníky nemám nervy. Kor jestli to za chvíli zase bude aktuální...

kokrokr
22.12.2021 2 z 5

Je to asi tak zajímavé jako staré novinové zprávy. Hodně popisné, nezáživné, nudné a děj stojí za starou bačkoru. Dost mě překvapuje, že to může ještě někoho pobavit.

jarin58
05.12.2021 4 z 5

Velmi slušná detektivka.

moničina
28.11.2020 5 z 5

Netradičný a originálny pribeh, s prekvapivym odhalením v závere, páči sa mi štýl, akým to je napísané a aj opis prostredia, v ktorom sa to odohrava. Škoda, že kniha nebola sfilmovana tak, ako jeho ďalšia vydarená kniha Dum za duhovou zdi.

mot33
16.08.2020 5 z 5

Další z klasických detektivek Hejcman je opravdu mistr.

rafan65
11.01.2020 4 z 5

Pěkná detektivka děj plný zvratu opravdu pěkné čtení.

poulett71
27.08.2017

Knihu jsem slyšela jako rozhlasovou hru (to už je pěkná řádka let - když jsem byla dítě) ale moc se mi líbila. Souhlasím, že byla poplatná době stejně jako Zeman apod, ale pokud to odmyslím a vezmu to jako "řemeslo" detektivky, tak se mi líbila.

dagmar5477
11.07.2017 5 z 5

Překvapivě dobrá detektivka.

bábuška
28.02.2017 4 z 5

Měla jsem ještě vystříhané z novin a slepované. Ale dobrá detektivka.

marlowe
13.02.2017 5 z 5

Když shovívavě přivřeme obě oči nad skutečností, že v románech z šedesátých let musel být každý emigrant buď zločincem nebo defraudantem (nebo raději obojím), když akceptujeme realitu doby, v níž v symbióze vedle sebe žili "noví osídlenci" i "narušitelé" a když pomineme některá výrazová klišé, která už dávno zavál čas, zůstane nám v rukou skvělá detektivka, která by mnohým dnešním autorům mohla posloužit jako nedostižný vzor.
90%

Fillipa
29.09.2016

"bojuje kolektiv bezpečnostních pracovníků a vědců"

Těžko hodnotit v roce 2016. Nebojují bezpečnostní pracovníci a vědci, bojují soudruzi. Navíc v audioverzi text nejméně do poloviny asocioval totalitní filmové týdeníky.
Závěr = Pavel Hejcman zkrátka není Václav Erben.