Případ andělské košile

Případ andělské košile https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353036/mid_pripad-andelske-kosile-9bW-353036.png 3 29 14

Jana Brodská série

Na tchyni majitele detektivní kanceláře se obrací bývalá členka symfonického orchestru Helena Schulzová, kterou příbuzní a okolí podezírají, že zabila svého muže, protože po operaci zůstal sice naživu, ale zcela bezmocný a odkázaný na celodenní péči. Policie však neobjevila cizí zavinění a lékařská komise nezjistila žádné lékařské pochybení. Podle vyšetřovatelů zavinila Schulzovu smrt nemocniční košile, které se říká andělská…... celý text

Marcik7
12.04.2024 3 z 5

Další případ doktorky Brodské, tentokrát z nemocničního a literárního prostředí. Není to nijak zvlášť napínavé, ale mám ráda autorku a české detektivky.

Dany58
03.06.2023 2 z 5

Zkusila jsem pro mě neznámou autorku, ale od začátku se mi to moc nelíbilo. Osmdesátiletá paní mi moc nesedla. Ani se nedivím, že ji archivářka chtěla poslat k psychiatrovi.

sestricka1
23.03.2023 1 z 5

Jako zdravotnik i jako čtenář mám velké výhrady ... .. toto se vůbec neoovedlo, stránky jsem přeskakovala a chtěla jsem knihu co nejdříve odložit do zapomnění.

jprst
16.11.2021 1 z 5

Tak tohle byl víceméně "trapák", moc jsem toho od autorky zatím nenačetl, ale tohle se jí vyloženě nepovedlo.

Aghatte
23.10.2021 2 z 5

Přečteno opět za noc, ale už začínám ztrácet trpělivost.
Nejasnosti a náhody už neřeším, pochopila jsem, že autorka chce psát detektivky a nemá moc fantazie, jak někoho zabít a jak mu na to přijít.
Jde spíš o vztahy v rodinách, mezi partnery, v práci. Taková sonda do českých rodin a duší. To se čte dobře.
Co mi teda vadilo nejvíce, byla na poslední chvíli vecpaná postava sestry Terezy, která vlastně vedla k rozuzlení ( a opět si Jana sedne náhodou do stejné kavárny, kde ona sedí s vrahem... kolik je v Praze podniků? ).
Ovšem, že by se v noci po oddělení procházela neznámá postava a sestra si myslela, že - "ochrnutý pacient zcela bezmocný a odkázaný na celodenní péči"- se vydal sám na WC... Nechala ho tam se procházet a neudělala nic. A také raději nikomu nic neřekla, aby nedostala "vynadáno, že jí chodí pacienti po oddělení". Měla jsem chuť knihu zavřít a zahodit.

čef
16.11.2019 4 z 5

Detektivem je hyperaktivní osmdesátiletá paní, kam se hrabe slečna Marplová. Příběh se čte velmi snadno, neskáče se prostorově ani časově, takže tady dobrý. Řeči se sice vedou a melou, ale naštěstí se téměř vždy týkají zápletky. Vedlejší motiv vztahu mezi důchodci v 8. decéniu mi přijde trochu až snad směšný, ale proč ne, lidé jsou různí a autorka na tom staví i jiné své knihy. Kniha pro chvilky před spaním.

pagac17
01.11.2019

Od první stránky jsem sledoval několik možností, jak zahynul pan Schulz, neuvěřitelný případ zločinu, v nemocnici a v andělské košili, policie případ uzavřela a tak se ho ujala soukromá detektivní kancelář, stojí to za přečtení.

NoelHudson
02.04.2018 4 z 5

Vždy mě potěší, když odhalim pachatele ;)

dagmar5477
02.10.2017 3 z 5

I když kniha byla taková nijaká celkem dobře se četla, mohlo to mít více napětí.

alnahu
24.04.2017 2 z 5

Případ vraždy andělskou košilí, kterou vyšetřuje 80 letá seniorka ,mne nenadchl ,čekala jsem víc.

konicekbily
17.10.2016 2 z 5

Od seniorské vyšetřovatelky jsem toho moc nečekal - a také jsem se něčeho zajímavého nedočkal.

Trina1
21.06.2016 4 z 5

Knížka se velmi dobře četla, hlavní hrdinka mi byla hodně sympatická, ale příběh byl takový nemastný neslaný. Žádné nečekané rozuzlení na konci, žádný překvapivý závěr. Nejsem si jistá, zda se pustím do další knížky, ale možná tomu za nějaký čas dám ještě jednu šanci.

Iwíček
17.04.2016 5 z 5

Super kniha, která se četla téměř sama. Knihu i autorku jsem si zamilovala, jediné, co mi vadilo, bylo množství chyb v textu. Ale to je taková drobnost.

Channach
07.04.2016 3 z 5

Samotnou mě překvapilo, jak rychle jsem ji přečetla. Recenze v záložkách.