Případ Amelia

Případ Amelia https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218945/bmid_pripad-amelia-7B5-218945.jpg 4 668 191

Jeden z nejočekávanějších debutů loňského roku, který kritika přirovnává ke Zmizelé Gillian Flynnové. Ten den má Kate svou patnáctiletou dceru po vyučování vyzvednout. Když však (se zpožděním, jako obvykle) ke škole dorazí, je na místě už záchranka a policie. I oni jsou tu kvůli Amelii – Amelia totiž skočila ze střechy budovy… Několik týdnů po pohřbu se Kate vrací zpět k práci do advokátní kanceláře, když vtom jí přijde podivná zpráva z neznámého čísla, v níž se říká, že smrt Amelie nebyla sebevraždou. A Kate se rozhodne najít pravdu. Nejen o tom, co se doopravdy přihodilo, ale kdo její dcera vlastně ve skutečnosti byla.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

Reconstructing Amelia , 2013

happy-smile
20.11.2015 5 z 5

Super knížka, opravdu se mi skvěle četla - je to jedna z těch, co se těžko odkládá. I když se děj odehrává převážně ve škole, tak mi to nepřišlo jako kniha pro náctileté, a zaujme podle mě všechny příznivce thrillerů a detektivek. Stupňování napětí zde hodně pomáhá střídání vyprávění matky (která pátrá po tom, co se stalo a kdo to mohl udělat) a vyprávění dcery (která popisuje děj od toho, co neštěstí předcházelo až po samotnou událost).
Moc jsem ale nepochopila to srovnání s knihou Zmizelá (ale možná bude problém v tom, že jsem pouze viděla film a nečetla knihu). Každopádně, jestli od této spisovatelky ještě něco vyjde, tak jdu hned do toho. :-)

bookcase
27.10.2015 4 z 5

Tak to byl docela hustý napínavý psychothriller.

Paja85
13.10.2015 3 z 5

Kniha nebyla rozhodně zlá. Ovšem že by to bylo uplně trhák, to taky ne. Kniha se četla dobře, je ze současného "online" prostředí mladých lidí. Zatím jsem nic podobného nečetla. Uplná ztráta času to asi není :)

ritz
12.10.2015 4 z 5

Zajímavé, čtivé, litovala jsem obě dvě, nevím, kterou víc. Určitě stojí za přečtení.

Nicol13
03.10.2015 4 z 5

Parádní příběh, který mě bavil. Napínavý.
Až do posledních stránek jsem netušila, jak to vlastně s tou Amelií bylo. A konec mě celkem překvapil. Líbilo se mi jak byl příběh vyprávěn dvěma osobami - matkou a dcerou. Také se mi líbí zapojení facebookových statusů a internetového deníku gracefuly. Co mě však mrzí, že začátek byl sice poutavý, ale spisovatelka ho zbytečně prodlužovala a konec ba naopak usekla.
Chtěla bych toho například víc vědět o Dylan. Také o vztahu mezi ní a Zadie. Co se stalo s otcem Amelie ? Co se stalo s Liv - angličtinářkou ? Co ten trouba detektiv, co se od případu distancoval ? Proč Zadiina matka chtěla, aby ji pozvala do spolku ? Co s ní zamýšlela dál? Kupa věcí nebyla pořádně vysvětlena...Pokud nějaká z těch věcí snad byla, tak jsem jí v tom zmatku ani nestihla vnímat. Jestli jsem zkomolila jména, tak pardon, to já umím :D
Taky tam moc nesedí ty data jak už psal někdo předtím...
No i přesto to je parádní počin a já ho s čistým svědomím doporučuji dál, tak jako byl doporučen mně. A doufám, že bude kniha zfilmovaná.

Jinak někteří píšou, že se úplně dokážou vcítit do role Kate, já se zas dokázala vcítit do role Amelie... ono opravdu není vždy lehké říct něco rodičům, hlavně když na vás nemají tolik času a ještě k tomu jste v pubertě. A není to ani o to lehčí, když mají ty děti rodiče fakt rády.

fis.rena
29.09.2015 5 z 5

Jednoznačně skvělá kniha!
I když se příběhem prolínala minulost a přítomnost,vše dávalo smysl a krásně na sebe navazovalo. Knížka mě pohltila od samého začátku a postavy i jejich pocity jsou krásně vybarveny. S knížkou Zmizelá od Flynnové bych určitě nesrovnávala...není v čem,kromě střídání se vyprávějící osoby.

Tobika
20.09.2015 5 z 5

Skvěle napsaná kniha. Líbila se mi více než Zmizelá.

digi
26.08.2015 5 z 5

Na tuto knihu jsem jednou jen tak narazila v knihovně a jsem za to ráda.Určitě toho nelituji.Úžasná kniha, kterou můžu jen doporučit.

Lucy84
20.08.2015 4 z 5

Výborná kniha, ale nevím, co má společného se Zmizelou. To je o něčem úplně jiném.

achilles
18.08.2015 5 z 5

Myslím, že zcela zbytečná reklama přirovnávající knihu ke Zmizelé, zřejmě jen marketingový tah začínající autorky. Každopádně silný příběh. Ze začátku trochu vláčné, ale druhá polovina velice poutavá. Určitě doporučuji přečíst. Ani bych se nedivil, kdyby byl román zfilmován, měl by úspěch.

Lenka.Vílka
12.08.2015 3 z 5

Zmizelá je jen jedna (to je prostě fakt). Knih přirovnávaných ke Zmizelé víc (jednu jsem právě docetla, druhou mám před sebou, a kdo ví, co se ještě vyklube). Jenže Případ Amelia je úplně jiný případ. Snažila jsem se, protože námět byl dobrý. Čekala jsem víc, toť vše. Tahle kniha není pro mě. Škoda...

romana9089
08.08.2015 3 z 5

Úžasná knížka. Velmi napínavá. Dočetla jsem ji před dvěma dny, ale pořád jí mám plnou hlavu.. Prostě skvělá. Doporučuji.

Illaa
05.08.2015 3 z 5

Žádná velká čtenářská paráda to nebyla. Školní prostředí mi nepřišlo moc vhodně vybrané. Musím ale říct, že nejvíce mi vadilo velké množství lidí, kteří jsou do smrti Amelie, ať už přímo či nepřímo, zapletení. V jednoduchosti je krása, ale tuto knihu bych zhodnotila již jako překombinovanou.

Jane100
16.07.2015 5 z 5

Jedním slovem: PSYCHO!

Acquenta
05.07.2015 5 z 5

Opravdu hodně dobře napsaný příběh o tom, jak dokážou být děti kruté a taky o jednom přátelství na ,, život a na smrt " ..doporučuji

Askarinka
08.06.2015 5 z 5

Tak mě se tahle knížka hodně líbila... I když tedy příběh tak veselý nebyl. Určitě se za nějaký čas k příběhu vrátím.

luciefeix
16.05.2015 2 z 5

čekala jsem více , vadilo mi přeskakování v ději , pribeh mohl být víc rozvinut

Sobotikova
12.05.2015 4 z 5

Knížka se pěkně četla. Konec mi přišel na některých místech ale přehnaný a na některých nedotažený. Vyskytovalo se tu hodně psychicky narušených postav, jak mezi dětmi, tak mezi dospělými.Šikana a kyberšikana je velmi vážná věc a někdy mne až z toho mrazilo. Jelikož mám stejně starou dceru, jako je Amélie, tak mne určitě knížka donutila k zamyšlení.

barahousko
26.04.2015

Knizka me moc bavila, byla super. Styl psani se mi libil,jak se menil uhled pohledu z Amelie na Kate. Napi ava byla take a clovek mel do posledni stranky moznost si pribeh vykladat po svem,jak to opravdu bylo.

sabinaK
20.04.2015 5 z 5

A jo, bavila mě, napínavá byla taky. Akorát by mě zajímalo, co se stalo s Liv? :-( Jinak téma smutné, ale myslím, že v dnešní době v reálné světě často se vyskytující...bohužel