Případ Amelia

Případ Amelia https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218945/bmid_pripad-amelia-7B5-218945.jpg 4 668 191

Jeden z nejočekávanějších debutů loňského roku, který kritika přirovnává ke Zmizelé Gillian Flynnové. Ten den má Kate svou patnáctiletou dceru po vyučování vyzvednout. Když však (se zpožděním, jako obvykle) ke škole dorazí, je na místě už záchranka a policie. I oni jsou tu kvůli Amelii – Amelia totiž skočila ze střechy budovy… Několik týdnů po pohřbu se Kate vrací zpět k práci do advokátní kanceláře, když vtom jí přijde podivná zpráva z neznámého čísla, v níž se říká, že smrt Amelie nebyla sebevraždou. A Kate se rozhodne najít pravdu. Nejen o tom, co se doopravdy přihodilo, ale kdo její dcera vlastně ve skutečnosti byla.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

Reconstructing Amelia , 2013

romanka26
04.11.2018 5 z 5

Ze začátku jsem se moc nemohla zacist, knihy z prostředí střední školy moc nevyhledavam. Ale asi od poloviny jsem již knihu nemohla odložit a konec byl naprosto perfektní, takže celkove hodnotím pěti hvězdami :))

nikolryskova
19.10.2018 5 z 5

Neotřelý, nenadsazený a plně uvěřitelný příběh dnešní doby a s propastmi s ní spojené.

Janinka.V
09.10.2018 5 z 5

Po dlouhé době super kniha. Do poslední chvíle jsem tipovala úplně jiný konec. Opravdu se povedla, byla čtivá, vtáhla do děje. Rozhodně doporučuji.

blonďatá.luc
03.10.2018 5 z 5

Tak tato kniha mě zlomila. Strhující příběh, který vás nepustí ani na moment k jiné činnosti. Příběh, který se docela klidně mohl někde odehrát. Příběh o tom, jak se celý život může změnit zhruba během jediného měsíce. Příběh o tom, jak jsou rodiče ve skutečnosti málo všímaví (ale ono to ani jinak nejde) a jaký může mít škola přístup k takovým nepříjemným záležitostem... Příběh o tom, jak se vám kvůli jednomu rozhodnutí může všechno změnit. Vřele doporučuji úplně všem - studentům, učitelům, rodičům.

sirojezkin
25.09.2018 5 z 5

Po přečtení této knihy mám v sobě určitou roztřesenost. Jsem ráda, že naše děti chodí do obyčejných českých škol, i když stát se může cokoli, kdekoli... Mám dceru skoro v tomto věku a proto mě toto téma zaujalo, ale raději jsem to číst neměla. Asi mě to bude ještě dlouho strašit. Kniha byla napínavá a nemohla jsem se odtrhnout. Dokonce jsem si v práci vzala volno, že budu mýt okna a hádejte co jsem dělala ? :)

bábuška
23.09.2018 3 z 5

Smutný příběh matky - samoživitelky a její studující dcery, která údajně spáchala samovraždu. Laxní přístup policie a následné pátrání matky, kdy vychází najevo že na drahé škole pro děti z majetných rodin dochází k šikaně toho nejhoršího druhu. Jistým druhem jsou do toho zapleteni někteří rodiče, učitelé i škola, která vše zametá "pod koberec". Autorka záměrně v částech věnovaných studentskému dění používá slengové vyjadřování současné mládeže, které jsem přeskakovala, protože to nelahodí mému uchu ani oku, naopak části knihy věnované pátrání nešťastné a zoufalé matce je napsáno velice hezky a poutavě.

kittlerka
21.09.2018 3 z 5

Líbilo se mi vyprávění z pohledu matky i Amélie a až do konce jsem neměla jasno, jak to doopravdy mohlo být, konec mě překvapil.

Kerberos
01.09.2018 5 z 5

Málem mě odradilo srovnání se Zmizelou,tyto dvě knihy bych asi nesrovnávala.Velmi dobře napsaná kniha,téma šikany na prestižní škole,prolínající se vyprávění matky a dcery.Konec překvapující,ale všechno to vysvětluje.

Olga.S
01.08.2018 5 z 5

Skvělé! Úžasné! Geniální! Po hodně dlouhé době kniha na kterou nemůžete přestat myslet. Nemáte čas číst a pořád přemýšlíte jak to bude dál a těšíte se na moment kdy ji znovu otevřete. Jedna z nejlepších knih co jsem kdy četla.

charlizee
07.07.2018 3 z 5

Knížku četla moje lektorka angličtiny. Nechala ji ležet na stole a já si přečetla přebal... Od té doby jsem na ni nemohla přestat myslet a bylo to takové to, kdy máte spoustu jiných povinností, naplánováno spoustu jiného čtení, ale stejně si nemůžete pomoct a letíte HNED do knihkupectví, ve kterém s hrůzou zjistíte, že je knížka jen na objednání...a vy musíte čekat...a celou tu dobu pořád nemyslíte na nic jiného, než na TU knihu :))) Ano, když knížka dorazila, bylo to málem na den dovolené. S takovým nadšením jsem se na ni vrhla. O to větší bylo možná pozdější zklamání. Můj zájem o příběh průběžně vyprchal, neskutečně mě štvaly Ameliiny puberťácké pasáže (velký obdiv autorce, že je dokázala napsat pro dospělého opravdu tak, že ho ty myšlenky vytáčely) a ve finále jsem si uvědomila, že jsem ztratila zájem i to, abych se dozvěděla pravdu. Nevím, co mě v průběhu tak odradilo... Možná by stačilo příběh nepatrně zkrátit? Kdo ví...

ArwenAragorn
24.05.2018 5 z 5

Absolutně skvělé! Napínavé a uvěřitelné.
Příběh je vyprávěn z pohledu matky a dcery, prolíná se v něm minulost a přítomnost, všechny postavy v knize jsou dokonale vykresleny, kniha je plná pocitů a emocí, lásky, touhy, závisti, lží, zrady, uvědomíte si, jak křehká a zranitelná je patnáctiletá dívka (ale nejen ona) a jak kruté a plné nenávisti mohou být její spolužačky (a zase nejen ony).
Knihu jsem četla jedním dechem, až do poslední chvíle jsem netušila, kdo rozpoutal ten kolotoč zla, který skončil otřesnou tragédií, ani to, co se na střeše školy vlastně přihodilo.
Už v minulém hodnocení jsem psala, že mám zrovna teď štěstí na kvalitní psychologické thrillery a Případ Amelia k nim rozhodně patří. Je to jedna z těch knih, na které se nezapomíná.
Musím pochválit i pěknou obálku.

dendishek
18.05.2018 3 z 5

Mám rozporuplné pocity. Asi bych knihu zařadila, dle své libosti a nálady, do průměrných. Některé pasáže se mi nelíbili, něco jsem dokonce přeskakovala. Amelia mi byla sympatická, dokud nezabředla do spolku nenávistných holek. Kate mi nebyla sympatická ani jako matka, ani jako osoba. Pořád nechápu americké uhánění se za kariérou, hlavně na úkor rodiny. Vlastně ani nechápu, jak se puberťačky můžou bolestně svíjet nad svými prvními rozchodovými útrapami. Ale dobře. Každý se nějak musíme protloukat životem. Rozuzlení dávalo smysl. Vždy se najde nějaká závistivě psychicky nevyrovnaná ženská..

margoj
14.05.2018 4 z 5

Mnoho jsem neočekávala, spíše jsem si myslela, že to bude taková průměrná ne-li podprůměrná detektivka. Namísto toho to byla kniha s poutavým, promyšleným dějem a dobře zasazeným tématem šikany. Je pravda, že začátek byl pomalý a nudný, ale poté se to rozjelo a nutilo číst dál, protože jsem chtěla vědět, jestli jsou do toho ostatní postavy zapletené a popřípadě jak.
Určitě stojí za přečtení.

Hope80
14.05.2018 4 z 5

Kniha byla do půlky slabší, ale později se rozjela a stála za to. Smutný příběh, ale bohužel se takové věci na školách dějí a šikana je kolikrát přehlížena, děti se bojí cokoli říct, že to bude ještě horší...Kniha stojí za přečtení. Člověk u ní ještě chvilku potom přemýšlí...

Janaves
16.03.2018 5 z 5

Smutný příběh. A klidně se mohl skutečně stát.

Missynka
11.03.2018 5 z 5

Velmi silný a smutný příběh. Tajné spolky, šikana, láska. Postupně se rozkrývající události. Mrazilo mě, když jsem si uvědomila, jak reálně vykreslený příběh je a jak křehké a zároveň zákeřné některé dívky (a nejen ty) můžou být.

Knižní střípky
13.02.2018 5 z 5

Pro mě toto byla tématem moc těžká kniha. Sama mám dceru, zatím ještě malou, ale kdyby se jí mělo někdy stát něco podobného, nevím, co bych dělala. Nejhorší na tom je to, že se můžete snažit sebevíce a může se stát, že tomu stejně nezabráníte. V tomto směru Kate chápu, strašně moc rozumím její bezmoci a strašně moc rozumím její touze, spíše přímo fyzické potřebě přijít na kloub tomu, co se vlastně stalo a proč se to vlastně stalo. I za cenu toho, že zjištění pravdy bude nad její síly.

Elsa14
28.01.2018 5 z 5

Knihu mi půjčila kamarádka, která není vyloženě milovnice knih, ale říkala, že se jí tato kniha velmi líbila a ať si ji také přečtu. Dlouho mi ležela v knihovně, za prvé jsem na ni neměla čas a za druhé jsem nevěděla, co od této knihy očekávat. I když na ní byly dobré ohlasy, nebyla jsem si úplně jistá, že ji chci číst hned. Musím říct, že znám lepší knihy (lépe řečeno detektivky), ale Případ Amelia se mi líbil. Kniha byla rychlá a plynulá, přečetla jsem ji za dva dny. Rozuzlení bylo zajímavé, takže nevidím důvod, proč bych nedala kladné hodnocení.

i.stefany
11.01.2018 5 z 5

Tento příběh je hlubokou sondou do duše dospívající dívky. Dokonalé psychologické drama, které líčí příběh, kdy jedno nevinné rozhodnutí roztočí celou spirálu zla, která skončí až opravdovou tragédií. Kniha je napínavá, věrohodná, nechybí překvapivé momenty, ani strhující závěr. Doporučuji.

LutherKing
08.01.2018 3 z 5

Pěkné čtení. Kladně hodnotím tuto autorku.