Případ Amelia

Případ Amelia https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218945/bmid_pripad-amelia-7B5-218945.jpg 4 668 191

Jeden z nejočekávanějších debutů loňského roku, který kritika přirovnává ke Zmizelé Gillian Flynnové. Ten den má Kate svou patnáctiletou dceru po vyučování vyzvednout. Když však (se zpožděním, jako obvykle) ke škole dorazí, je na místě už záchranka a policie. I oni jsou tu kvůli Amelii – Amelia totiž skočila ze střechy budovy… Několik týdnů po pohřbu se Kate vrací zpět k práci do advokátní kanceláře, když vtom jí přijde podivná zpráva z neznámého čísla, v níž se říká, že smrt Amelie nebyla sebevraždou. A Kate se rozhodne najít pravdu. Nejen o tom, co se doopravdy přihodilo, ale kdo její dcera vlastně ve skutečnosti byla.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

Reconstructing Amelia , 2013

Aghatte
26.01.2020 3 z 5

Velmi smutné, taková zbytečná smrt, a tolik lží, nenávisti, zloby, podlosti, soutěživosti, korupce, prodejnost.... V podstatě každý něco tajil, každý lhal, každý byl svým způsobem pachatel. Úplně mě děsí takový svět. Učitelé, policie, kolegové v práci, všichni pořád jen lžou, podvádějí a něco tají. A ty zlé a narušené děti! Chudák matka. Jediná snad normální a hodná holka to odskákala. Fuj, ani jsem to nechtěla číst.

Ticiana
03.01.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Asi od poloviny jsem začala řešit kdo a co. A kdyz uz jsem myslela ze to mam, tak se tam objevil další kousek skládačky. A chtěla jsem vědět co dal. Tema je hodně aktuální, postavy mi přišli uvěřitelné. Muzu jen doporučit.

broskev28
31.12.2019 5 z 5

Co se nezdařilo u Levandulového pokoje, to mi měrou vrchovatou vynahradil Případ Amélia. Už doporučení Jodi Picoultové mě překvapilo, ale zdaleka jsem nečekala to, co obnáší kniha samotná. Zmizelou jsem nečetla a thrillery mě čím dál více odrazují, ale tady jsem Případu dala šanci. Dobře jsem udělala a doporučuju totéž i ostatním!
Pročetla jsem vesměs souhlasné komentáře a zjistila, že Chemlona má pravdu, pokud jde o existenci gmailu. Ale tuhle technickou chybičku klidně toleruju - autorka vypadá velmi mladě a zřejmě si neuvědomuje, že v době prehistorické jsme se my, starší ročníky, museli obejít bez tohoto typu korespondence . . .

banejo
29.12.2019 5 z 5

Nemohla jsem se od ní odtrhnout, dobře napsaná, aktuální téma. Moc se mi líbila

vsechnonebonic
10.11.2019 5 z 5

Knížku jsem nedokázala odložit. Zajímavé téma. Smutné, ale v dnešní době tak aktuální... šikana je šílená věc. :-(

Schamila
28.10.2019 4 z 5

I tohle byl hodně napínavý příběh, ambiciózní matka si najde čas na své dítě, až když je pozdě, odstrašující - ale i tak to v životě chodí, zvláště dnes... rozhodně doporučuji k přečtení ...

kosilka
23.09.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila a velmi dobře se i četla. Prostředí školy mi vůbec nevadilo, ba naopak. Mezilidské vztahy, vztahy na školách a ve třídách, je to velmi aktuální téma a pro člověka a tím spíše pro rodiče je velmi užitečné, i když zároveň velmi citlivé, něco takového si přečíst. Jako upozornění, výstraha, jako připomínka toho, co se může stát, nicméně i nejlepší vědomí toho, že se snažíme a děláme vše preventivně pro to, aby se to nestalo, tomu stejně někdy nedokáže zabránit, protože má-li to být, bude to i přes naši největší snahu. Kniha celkově pro mě zdařilá, velmi mi byla sympatická postava Amelie, byla velmi uvěřitelná a přirozená, mnohé situace mi připomněly moje vlastní zážitky a zkušenosti ze školy, připomněly také, jak dovedou být děti i mladiství někdy necitliví a krutí. Rozuzlení mě tolik nešokovalo, abych přidělila maximální počet hvězdiček, ale přesto pro mě samotný konec byl právě zase tak přirozený, uvěřitelný, paradoxní a vlastně obyčejně neobyčejný a jednoduchý, že to celkovému dojmu z knihy bylo jen ku prospěchu.

Cleo De Nile
06.06.2019 5 z 5

Detektivní a psychologický příběh o matce, jejíž život se jednoho dne obrátí vzhůru nohama. Amélie mi nebyla sympatická už z vyprávění ostatních, natož se svých vlastních kapitol, a nedokázala jsem ji tudíž litovat ani se do ní vžít. I tak mi ale její mámy bylo líto, a doufala jsem, že pachatel nevyvázne bez trestu. Sice jsem ho velmi rychle odhalila, a žádný wow efekt se tím pádem nekonal, ale i tak jsem si čtení docela užila.

Opatov
18.05.2019 3 z 5

Rozhodne bych neprirovnavala k Zmizele. Matka patrajici po minulosti. Tohle neni moc pozitivni kniha a ani jsem ji nebyla schopna docist.

Georgine
18.05.2019 3 z 5

Při čtení jako na houpačce, místy zbytečně zdlouhavé, že jsem chtěla odlozit. A místy jsem se začetla tak,že nešlo odložit. Hlavně závěr knihy,který je překvapivý.

Pauline23
17.04.2019 5 z 5

Kniha se mě líbila. Popis z pohledu matky a dcery ve stejných situacích. To jak je důležitý si udělat čas na děti protože čas nejde vrátit ani minulost nezměníme. Žádný z rodičů nechce přežít své dítě. V určité fázi knihy člověk začne tušit co se asi stalo....za mě super čtení.

a.k
19.03.2019 3 z 5

Po slibném začátku přišlo zklamání. Pasáže ze života středoškolských studentů mě teda moc nebavily. Jednání některých (i kladných) postav bylo na facku. Děj se vlekl. Konec mě bavil, překvapil.

verca0794
24.02.2019 4 z 5

Nevím, proč je tato kniha spojována se Zmizelou. Je úplně jiná, no nevadí...
Kniha popisuje příběh Amelie a její maminky. Jejich vztah a prostředí, kde tráví většinu času, tedy školu, práci a kamarády. Ještě jsem knížku z prostředí školy nečetla. Ale je dobré vědět, co na děti všude číhá a co se může stát, i když se rodiče snaží sebevíc. Příběh moc hezky zpracovaný, byl napínavý a nakonec jsem musela i slzu potlačit. Doporučuji k přečtení

oblakaknih
12.02.2019 4 z 5

Skvělá kniha. Napínavý příběh.

postrach
06.02.2019 5 z 5

Na tuto knihu jsem čekala dlouho.Vypůjčit nešla a v obchodech byla vyprodaná.Říkala jsem si proč.čím si tak získala čtenáře?Autorka napsala příběh o životě který přinutí čtenáře k zamyšlení a nenechá oko suché.Píše o stále aktuálních tématech-šikana na školách.sexualita.mezilidské vztahy.....Super kniha.na to.že je to autorčina prvotina.Rozhodně doporučuji.

Janule809
31.01.2019 5 z 5

Rozhodně jsem se nenudila ????pěkná kniha

vladenask
28.12.2018 5 z 5

Skvělá kniha, napětí a překvapivý závěr

sgjoli
15.12.2018 5 z 5

Tato kniha mne velmi mile překvapila tím, jak moc mne bavila. Anotace mne velmi zaujala, ale trochu mne znervózňovalo srovnání se Zmizelou, které uváděla obálka. A ono ejhle, ono to vlastně se Zmizelou nemělo společné vůbec nic, z čehož jsem byla nadšená. Dějově je to skvěle vystavěné – bavilo mne to postupné odhalování, co se Amelii vlastně stalo. Hlavní postavy byly skvěle vykreslené, zápletka skvěle vymyšlená, mělo to úžasnou napínavou, místy temnou atmosféru. Fakt jsem si to moc užila.

Eulenleiterin
29.11.2018 5 z 5

Co říct, závěr mě přeci jen donutil k oněm 5* a to vzhledem k hlubokému pochopení, které k této dosti tragicky naivní, přesto romantické hrdince nemohu nechovat. Amelie mne tedy položila na lopatky i přes můj dosti skeptický postoj k této knize, na konci mne však přepadl silný melancholický pocit lítosti, účel tedy splněn.
Jen jedna řečnická otázka na závěr - Co to má společného s Amy?

MirkaProk
13.11.2018 3 z 5

Tuto knihu jsem přečetla na základně zdejších kladných hodnocení, ale já se k nim nemohu přidat. Nemůžu taky ani říct, že by kniha byla úplně špatná, ale nějak mě úplně nenadchla. Trvalo mi, než jsem se začetla a až tak závěrečná 1/3 knihy byla pro mne zajímavá, že jsem ji už četla nepřetržitě. A konec byl překvapivý.