Princové a princezny - Můj Larousse

Princové a princezny - Můj Larousse https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/92588/princove-a-princezny-muj-larousse-92588.jpg 5 6 4

O jedenácti labutích, O protančených střevíčkách, O zlaté huse, Žabí princ… Bohatě ilustrovaná knížka představuje převážně méně známé pohádky pro děti na motivy vyprávění Hanse Christiana Andersena a Jakoba a Wilhelma Grimmových.

Laféeverte
18.10.2023 5 z 5

Devízou téhle knihy jsou obrázky a výběr pohádek. Každou pohádku ilustroval jiný umělec a každý obrázek zachycuje náladu pohádky trochu jinak. Obrázků je opravdu hodně a jsou integrální součástí příběhu. Vybrány jsou hlavně pohádky, u nichž hlavní roli hraje dívka (někdy princezna, ale ne nutně) a jsou to sice klasické, ale ne ty úplně nejohranější pohádky. Jsou trochu zjednodušené, ale zase ne natolik, aby se vytratilo jejich kouzlo a atmosféra (to hlavně u Andersena). Řekla bych, že je ideální pro děti, které preferují tradiční příběhy o lidech a lidské lásce.

téravokudlaná
28.01.2021 5 z 5

Nádherné ilustrace... Spoustu krásných obrázků... Za mě 6/6 :-) .

Viol
04.02.2014 5 z 5

líbil se mi skřítek.

čika
09.04.2013 5 z 5

velmi pekny "princeznovsky prierez", ocenujem graficku podobu, pestrost ilustracii, vyber rozpravok. knizka mimoriadne vhodna aj ako darcek