Principy zdravého pohybu - Jóga a jógová terapie

Principy zdravého pohybu - Jóga a jógová terapie https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/317931/mid_principy-zdraveho-pohybu-joga-a-jog-J8z-317931.png 5 14 2

Kniha Principy zdravého pohybu popisuje zákonitosti postury a pohybu lidského těla, které vycházejí ze spojení tradiční jógy s moderní fyzioterapií, především s vývojovou kineziologií, tzv. integrální anatomií a biotensegritou. Popisované principy zdravého pohybu nejsou určeny pouze pro jógové cvičení a terapii, ale jsou aplikovatelné na jakoukoliv pohybovou aktivitu, tanec, sport i držení těla během dne. Vychází z předpokladu, že pohyb, a tím pádem i tělesné zdraví lze ovlivňovat pouze poznáním a integrací všech složek osobnosti, což je podstatou jógy. Nabízí přirozený způsob, jak utvářet zdravé vzorce pohybu a držení těla. Vedle teoretické části kniha obsahuje i rozsáhlou část praktickou s popisem důležitých pozic a cviků.... celý text

elenai
18.01.2024 5 z 5

Musím se přiznat, že jsem ji četla dvakrát, protože jsem ji holt nepobrala. Zato podruhé mi dávala mnohem větší smysl a všechno do sebe dokonale zapadlo. Co se mi líbí, je autentičnost autorky. Nehledě na to, že je to opravdu velmi inteligentní a moudrá dáma, která je vnímává, přemýšlí nad pohybem a chce své znalosti předat čtenáři tak, aby i on je mohl aplikovat do svého každodenního života. Pokud chcete poznat své tělo, jeho dynamiku a energii, pokud se k němu chcete chovat laskavě a prodloužit jeho životnost, knihu si určitě přečtěte. 95%

katves
13.05.2021 4 z 5

Kniha odborně napsaná, je tam spousta zajímavých informací, ale za mě těžkopádně napsaná. Vyžaduje velké soustředění.

2016  94%Principy zdravého pohybu - Jóga a jógová terapie
2023  60%Praktikum: Jóga a jógová terapie