Principy strategie - Pět nadčasových pravidel strategického leadershipu v podání Billa Gatese, Andyho Grova a Steva Jobse https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288654/bmid_principy-strategie-pet-nadcasovych--8Yr-288654.jpg 4 7 2

Tři velcí vizionáři IT technologií. Tři mimořádné životy, tři mimořádné zkušenosti. Jak se vize stávají skutečností? Tato kniha skvěle a naprosto přesně vysvětluje jak tři legendární top manažeři z oboru hi-tech změnili svět, ve kterém žijeme. Není jen o strategiích, které jsou vhodné pro technologicky orientované firmy, ale ukazuje, jak postupují silní, zapálení a erudovaní lídři. Bill Gates, Andy Grove a Steve Jobs uvedli v období mezi roky 1968 a 1976 na podnikatelskou scénu tři společnosti, které dokázaly definovat podobu hi-tech světa, vytvořily zisk ve výši mnoha miliard dolarů a přeměnily navždy naše životy. Jak se jim něco tak neuvěřitelného mohlo podařit? Kniha Principy strategie se jako první zabývá souhrnným pohledem na životy a práci těchto tří mimořádných osobností – zkoumá jejich úspěchy i prohry, definuje, co je spojuje i odlišuje. David Yoffie a Michael Cusumano, významní profesoři z oboru podnikání, studovali tyto tři lídry a jejich společnosti po dobu téměř třiceti let, tedy v době, kdy sami vyučovali byznysové strategie, inovace a podnikání na Harvard Business School a na MIT Sloan School of Management.... celý text

Affares
Affares
06.08.2018 5 z 5

Noooo, jak to říct. Prvních 50 stran jsem měl problém, než jsem se zorientoval a pochopil styl, jakým je kniha psána. Vznikala velmi dlouho a pojednává o třech leadrech a třech velkých společnostech, přičemž každá vznikla úplně jiným přístupem a přitom společně změnily svět. Pojednává o tom, jak vidět "za roh" budoucích trendů trhu a společnosti a jaké nástroje pro to zvolily tyto společnosti, resp. jejich leadeři. Nakonec jsem si ji zařadil mezi výborné knihy tohoto žánru a doporučuji všem, které zajímají tyto osobnosti a celkově podnikání a korporáty.

Daris
Daris
07.02.2017 5 z 5

Prijemna kniha

Kniha Principy strategie - Pět nadčasových pravidel strategického leadershipu v podání Billa Gatese, Andyho Grova a Steva Jobse je v