Principy králíčka Sameťáčka

Principy králíčka Sameťáčka https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/287318/bmid_principy-kralicka-sametacka-Z9i-287318.jpg 4 20 8

Cesta ke svobodě: Moudrosti oblíbeného králíčka. Kniha Principy králíčka Sameťáčka je průvodce, který vám pomůže stát se skutečnými – být skutečně samisebou, věrni svým nadějím a tužbám, upřímní k lidem, které milujete, i k ostatním. S pomocí jednoduché moudrosti klasického dětského příběhu nás tato kniha vyzývá, abychom se vyvlékli z pout kultury objektů a rozpomněli se na věci, které z nás činí jedinečné, šťastné a láskyhodné osobnosti. A odhaluje nám, stejně jako odhaloval králíček Sameťáček v nestárnoucím příběhu Margery Williamsové, že být skutečný je proces, občas zastrašující a někdy bolestný, ale nakonec mnohem přínosnější, než jsme si kdy dokázali představit.... celý text

Literatura naučná Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Pragma

The velveteen principles , 2004

Sova15
16.04.2024 4 z 5

Knížku jsem četla díky výzvě. Jedna z motivačních, ale z těch, co řadím mezi lepší. Kdyby si z toho pár lidí vzalo jen to, že mají zůstat jedineční a nezařazovat se do stáda, bylo by na svět lépe. Nemám ráda lidi, co si hrají na dokonalé.

Kateřina259
01.01.2022 3 z 5

Ze začátku jsem měla s knihou velký problém. Kniha je totiž vystavěna na pohádce o králíčkovi, ze které se vyvozují ponaučení. Každé druhé slovo je: opravdový, skutečný, králíček. Na druhou stranu některé věci (cvičení) mi trošku pomohly, abych lépe pochopila sama sebe.

fionka36
31.10.2019 5 z 5

Krásná kniha kde si člověk najde odpověď a rady z oblasti psychologie

Bauriska
13.04.2019 4 z 5

Ach, jak krásné by bylo stat se opravdovou. Ruku na srdce, kdo tohle o sobe muze s jistotou rict? Moc se mi knih libila. A Pribehy kralicka Sametacka chci poridit detem.

Mimochodem, knihu jsem nasla nahodou v levnych knihach za 40 kc. Poklady jsou vsude kolem nas..

Klárča11
14.01.2019 5 z 5

Kniha rozhodně stojí za přečtení. V některých věcech vám změní pohled na danou věc

efka.saf
31.05.2018 5 z 5

Po pravdě řečeno, knížky tohoto typu nečtu. Principy králíčka Sameťáčka byla moje prvotina. Kde a u koho jsem ji objevila, si už nepamatuji, každopádně jsem si ji ale půjčila a následně mi dlouho ležela téměř zapomenuta na stolku v hromadě knih se štítkem "přečti a vrať do knihovny". Pak ale přišel den, slunečný a teplý, kdy na ni nazrál čas. Začetla jsem se a uvědomila si, že je to moc povedený a prospěšný knižní kousek. Překvapilo mě, kolik věcí na mě sedělo a trochu mi to otevřelo oči a ukázalo cestu.
Autorku obdivuji pro její osobnost, názory, pohled na svět, odvahu ke změnám, a především pro zkušenosti, které je ochotná předat nám všem ostatním. Oceňuji příklady z praxe, kterými přibližovala to, o čem psala v teoretických částech.

Za mě moc povedená a užitečná kniha. Nemohu ji porovnat s žádnou podobnou literaturou, ale osobně se mi moc líbila a uvažuji, že si ji pořídím domů.

Anadona
28.02.2018 5 z 5

Skvělá knížečka, kdo má rád psychologii, bude obdivovat autorku pro její užitečné rady z praxe.

rarášek
26.02.2018 5 z 5

Nádherná knížka plná moudrosti. Jsem ráda, že autorka rozdělila principy do samostatných kapitol, kde každá začíná úryvkem, kterého se to týká. Během čtení jsem si uvědomila, že je na tom hodně pravdy a musím obdivovat autorku za stvoření této knihy. Kapitoly jsou plné užitečných rad z praxe a ukázky z jejích sezení jako terapeutky.
Králíček Sameťáček je nádherná knížka a díky této knize jsem si uvědomila, kolik se toho v ní skrývá. Každý by se měl vydat za svým skutečným já. Doporučuji. :)

Autorovy knížky

2016  83%Principy králíčka Sameťáčka