Princezniny deníky

Princezniny deníky https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/5846/princezniny-deniky-5846.jpg 4 494 66

Princezniny deníky série

Mia Thermopolisová je normální americká čtrnáctiletá dívka. Má stejné starosti jako ostatní děvčata v jejím věku — propadá z matiky, její matka chodí s jejím učitelem, je nešťastně zamilovaná, a pořád jí ne a ne narůst prsa. Jako by toho už tak nebylo dost, dozvídá se najednou zničehonic, že je princezna a dědička trůnu malého evropského knížectví. A teď jí teprve začínají problémy. Jak má tuto skutečnost utajit před svými kamarádkami, když jí do školy vozí limuzínou osobní ochranka a po vyučování musí brát hodiny princeznování u panovačné Grandmére? Proč nemůže být prostě zase jenom obyčejná Mia? K překvapení všech — a nejvíce jí samé — se ale ukáže, že Mia je pro roli princezny jako stvořená... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , Knižní klub

Princess diaries , 2000

zuzelsa
21.02.2018 4 z 5

Před nějakou dobou jsem tu psala komentář, že je to divná kniha a nedokážu ji přečíst, ale teď jsem změnila názor. Zkusila jsem ji znovu přečíst a... je to moc hezká knížka a asi si přečtu i další díly! :-D Kdybych se já dozvěděla, že jsem princezna byla bych asi ráda, ale nejhorší by byli určitě novináři.

blackhorse
11.11.2017 5 z 5

Trhlý!!! Nevim jak bych to zvládla já.

hroneczek
24.10.2017 3 z 5

Na motivy této knihy byl natočen film Princezniny deníky, některé skutečnosti a detaily jsou v rámci knihy a filmu rozdílné, přesto ne úplně zavádějící. Kniha psaná formou deníku se dobře čte, jedná se o romantické čtení pro teenagerky.

blackhorse
08.10.2017 5 z 5

Knížka byla SUPER!!!!!! Strašně by se mi líbilo být princezna. I když ty hodiny princeznování vypadaly fakt hrůzostrašně. Mia musí být bomba kámoška, Lana kráva a Michael k sežrání. :-) Strašně bych chtěla vidět ten film.

haWranka
10.07.2017 4 z 5

Díky Čtenářské výzvě 2017 jsem se po letech vrátila ke své oblíbené knize pubertálního věku. A musím říct, že chápu, co se mi tenkrát líbilo. Meg Cabot přesně vystihla, co chtějí 13/14/15leté holky číst - je to vtipné, svižné, má to hlavu a patu, trocha té romantiky, hrdinka, se kterou se každá puberťačka musí nutně ztotožnit. Takže i teď, v dospělosti, jsem si s chutí početla.

zuzelsa
29.06.2017 4 z 5

Nešlo mi to dočíst... Viděla jsem film, ale v knížce mi chyběla nějaká akce.

Eliška_Florbal
14.04.2017 5 z 5

Výborná knížka, sice jsem film nikdy neviděla tak nemůžu porovnat, ale co jsem Četla na internetu liší se od filmu např tím že Miin otec v knize žije a ve filmu nežije.

Lorej
19.03.2017 5 z 5

Milá, oddechová knížka. Docela jsem se nasmála, při čtení Miiných problémů. Ke knížce mě navedl film, ale nedokážu rozhodnout, jestli byl lepší než knížka. Je to asi 50 na 50. Rozhodně se pustím i do další knížky.

michaelka9863
06.03.2017 4 z 5

Jako dítě a mládež jsem knihu milovala a četla více jak 10x :) dnes už by to asi nebylo ono, ale pro dospívající doporučuji.

kytka25
25.02.2017

super kniha lepší než sem čekala.

Kiwi24
02.02.2017 3 z 5

Byla to hezká oddechová kniha, i když nemám moc ráda knihy psaná stylem deníků. Proto dávám jenom tři hvězdy.

msjadepaton
14.01.2017 4 z 5

Docela mě překvapilo, kolik věcí jsem si nepamatovala. Knihu jsem četla předtím už dvakrát, ale měla jsem spíš zafixovaný film. Tenhle příběh je jeden z mála, kdy se nedokážu moc rozhodnout, jestli je lepší kniha nebo film, protože film má určitou přidanou hodnotu v podobě Julie Andrews a několik skvělých momentů, které v knize chybí. Na druhou stranu, v knize je Mia taková víc puberťácká. Meg Cabotová umí psát teenagery tak, že vás baví a nepůsobí otravně, ale zároveň nemáte pocit, že čtete vlastně o dospělém člověku (což je problém většiny dnešních knih pro mládež). I když nejlepší hrdinkou knih Meg Cabotové pro mě bude vždycky Suze z Mediátora.
Další věc, kterou vážně oceňuji je nenucená romantická zápletka, která má přirozený průběh. I když je tu něco, co by se možná dalo nazvat milostným trojúhelníkem, není to to přehnané klišé, které najdete jako podle šablony ve všech Hunger Games, Selekcích a Stmíváních. Jistě Meg Cabotová tu byla dřív a určitě v té době existovala klišé, která se v knihách objevují, ale oproti současné tvorbě je to příjemné osvěžení.
Vzhledem k tomu, že tahle knížka není nic napínavého, forma deníkových zápisů ji o nic nepřipravuje. Naopak se skvěle čte a čtenář lépe nahlédne do Miiny hlavy. Líbilo se mi, že například celá zápletka s Joshem nebyla řešena tak dramaticky jako ve filmu a naopak se to všechno docela hezky urovnalo.
Plný počet hvězd ale prostě dát nemůžu. Schovávám si to pro knihy, které ve mě opravdu vyvolaly nadšení, což se tady nestalo ani když jsem to četla poprvé. Je to příjemná, oddechová jednohubka, ke které se občas ráda vracím, ale top to prostě není.

kami16
09.08.2016 5 z 5

Tato kniha mě upřímně rozesmála. Mia a její názory byly chvílemi opravdu až absurdní. Tak se na to dívám ale až teď, když už jsem o něco starší, než když jsem knihu četla poprvé. Baví mě knihy, které jsou psané ve formě deníku. Vždy se člověk dozví víc o myšlenkách hlavní postavy a lépe porozumí jeho/ jejímu jednání. :D
Zkrátka knihu čtu velmi ráda a má místo v mé knihovně. Doma mám koneckonců celou sérii.
Vřele doporučuji její přečtení.

hanulep
18.07.2016 2 z 5

Moc se líbí film, a když jsem objevila knížku byla pro mě jasnou volbou. Často jsem se musela pousmát nad názory Mii. Kniha nepaří mezi nejlepší, které jsem četla, ale tenhle příběh je má "srdcovka."

stepka3765
10.08.2015 5 z 5

Mia nikdy neomrzí! Knížku jsem četla po druhé, poprvé jsem ji četla někdy před 5 lety. Rychlé čtení :)

rašule
17.06.2015 4 z 5

Nejdříve jsem se na Princezniny deníky koukla s babičkou na film asi za dva týdny potom jsem šla do knihovny a náhodou se mi do ruky dostala i kniha přečetla jsem si to a myslí že knížka je mnohem lepší než film ale hodně lidi mi říka opak....

haWranka
26.05.2015 4 z 5

Jako holka na pokraji puberty jsem tohle prostě milovala! Je až hanba, jakou hrůzu udělali z tohohle vtipného inteligentního příběhu filmaři...

Alex.Barunka
17.05.2015 3 z 5

Taková oddechová jednohubka, ale film se mi určitě líbil víc ;)

patricka
02.04.2015 5 z 5

Zase jem si ji po delší době přečetla. Potřeovala jsem to na odreagování. A povedlo se, nadvakrát jsem přečetla tuhle knížku a je mi líp :) Mia mě zkrátka nezklame :)

Fortuna
23.03.2015 5 z 5

Mně se kniha líbila. Byl to zas trošku jiný šálek čaje a já jsem spokojená. :) NAPROSTO oddechová četba, nad ničím nemusíte přemýšlet, prostě jen čtete každodenní, trošku potrhlé zápisky ještě trošku potrhlejší Mii Thermopolisové. Miu jsem si oblíbila, je jiná než většina lidí a to se mi líbí. Nevím, co ještě dodat, jsem prostě spokojená. :)

Meg Cabot
americká, 1967