Princezna popela

Princezna. Vězenkyně ve vlastním paláci. Zotročený lid. A nezlomná vůle bojovat do posledního dechu.“ Deset let bezmocně přihlížela, jak uchvatitelé drancují její ostrov a zotročují jeho obyvatele. Mezitím dospěla a uvědomila si, že je její svatou povinností bojovat do posledního dechu, i když to někdy znamená zradit a především nemilovat....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402021/princezna-popela-fQ3-402021.png 3.6173

Princezna popela 1.

Dobrodružné, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, CPress

Ash Princess

Kniha Princezna popela

Morgaine07

Motiv byl zajímavý bohužel mě nezaujalo prostředí a i když jsem knihu dočetla celkem rychle moc velký dojem na mě neudělala. Podle mě se z toho dalo vytiskat více, knihu jsem prodala a druhý ani třetí díl si přečíst nehodlám.

Knihomollla

Tak tahle kniha mě bavila. Navnadila mě na další díly a nastavila na ně docela vysoké očekávání.

EvelynHard

Tohle bylo absolutní šlápnutí vedle, jedna hvězda za obálku.

sydneysage04

Kniha je dobrá, oddechová, v něčem mi trochu připomíná Skleněný trůn. Určitě si přečtu i další díl.
Má nádhernou obálku

teer.h
26.12.2020

(+ SPOILER) Po přečtení Půlměsíčního města, bylo oproti tomu tahle kniha oddechové čtení. Celkový námět se mi líbil a nebylo to ani špatné, ale celkově mě stalo, že hlavní hrdinka si na začátku nemohla pomalu ani uprdnout, aby z toho neměla žádný trest a pak se tam chová jak královna..
Co si budem, Sóren je jasnej už od začátku :D a mě se líbí a o to víc mě štve Theo, jak se k němu zachovala.
Jsem zvědavá na další díl.

Ella161
20.10.2020

(+ SPOILER) No, jak se k tomuhle vyjádřit. Námět je určitě skvělý. Opravdu se mi zamlouval, ale to zpracování nebylo takové, jaké bych si od tohohle příběhu představovala. Začátek knihy je prostě nuda. Nic se tam neděje. Theo (Thora) se neustále lituje. Krále, který je tyran a její matku vlastně svrhl z trůnu, “uctívá”. Nechává si líbit všechny posměšky, narážky a tresty. Čekala na pomoc, ale nikdo jí nevysvobodil. K tomu, aby konečně začala něco dělat, musel zemřít ehm.. jedna nejmenována osoba. V tu chvíli jí prostě docvaklo, že jí nikdo nezachrání, že musí vzít situaci do svých rukou. I když už v tom paláci přežívala 10 let... předtím jí to evidentně nenapadlo. Thoru jsem si za celý příběh vůbec neoblíbila. Možná ke konci, kdy se konečně dokázala prosadit a postavit za svůj názor, získala trochu mé sympatie. Byla to naivní, uplakaná a vyděšená holka, čekající na vysvobození. Ke konci využívala někoho, kdo si to vůbec nezasloužil. Pokud vezmeme v potaz, co všechno pro ní obětoval a udělal. Vedlejší postavy jsem jsi ale moc oblíbila. Každá měla specifické vlastnosti a to se mi líbilo. Jak byli loajální, i když si to Thora vůbec nezasloužila. Hlavně prince jsem si hodně oblíbila. Ze začátku jsem ho taky neměla moc v lásce, ale pak se konečně dokázal postavit svému otci a litoval všeho, co pro něho udělal. Víc asi prozrazovat nebudu, protože jsem toho stejně prozradila až moc. Každopádně nevím, jestli si chci vůbec přečíst další díl. Jako jo, zajímá mě, jak to dopadne, ale ne tak moc, abych pro druhý díl běžela hned zítra do knihkupectví. Možná, až fakt nebudu mít co číst.. kdo ví. V nejbližší době se na to ale asi nechystám.

zaandulee
20.09.2020

Tato kniha má podle mě skvělý námět, je zajímavá a rozmanitá, ale nic nového. Je to však zábavné a nenudíte se u toho. Hl. hrdinka není moc sympatická, není tak silná, ale byla to příjemná změna, protože ve skutečnosti není možné, aby všechny hrdinky byla tak statečné a nebojácné, potom co byly celý život týrány a zesměšňovány.

Romantická linka není tak špatná, ale zase ne nijak výjimečná. Vemte si třeba Sórena - jak se mohl do Theodosie tak rychle a z ničeho nic zamilovat?

Celkově byla kniha opravdu čtivá a má krásnou obálku.

Bekynóza
07.09.2020

Kniha má velmi pěkný příběh a potenciál, ale ne vše mi na příběhu sedělo a ne vše mi přišlo logické. V dnešní době je tento typ příběhu lehce klišé, mírumilovný rod byl nahrazen rodem krvelačným, jehož lidé jsou marnotratní a malicherní, neváží si ničeho hezkého a intriky jsou jejich druhým jménem.
Tento fakt jsem ale dokázala odpustit, jelikož příběh zase nebyl tak špatný a osobně si tento typ klišé i možná lehce užívám.
Co mi vadilo bylo to, že hlavní hrdince a jejím přátelům vše procházelo až moc lehce a v podstatě jediné škobrtnutí (vysvětlím dále v části se spoilery) v podstatě nic nezměnilo a i když se mohlo tvářit hrozivě, vůbec takové nebylo.
Nelíbilo se mi, jak se Theodosia snažila sama sobě vsugerovat určité myšlenky, neznělo to vůbec přirozeně a vůbec její počínání mi někdy připadalo hrozně nestálé. Jednou byla velmi dobrá lhářka, podruhé skvěle pletla intriky a podobně. Zkrátka lehce jako Mary Sue.

Na druhou stranu jsem si knihu i tak užila, byli mi příjemní Theodosini spojenci, císařovna a také Sorén. Tyto postavy se mi velmi líbily a byly moc dobře popsány.
Kniha je plná dobrodružství a intrik, dochází tam k psychologickému boji v nitru hlavní hrdinky, který vás donutí přemýšlet, jak to sakra dopadne. Moc se mi líbilo dodání jazyka Astrey a doly plné magie.

SPOILERY!!
Líbilo se mi, že Theodosie litovala Cress. Ať už byla jakákoli, nezasloužila by si zemřít jen proto, že se narodila jako Kalovaxianka. Na druhou stranu to, že odhalila Theodosiino počínání bylo škobrtnutí v ději, které nakonec ale nic moc nezměnilo. Na konci se to samozřejmě provalilo, ale Cress se nechala ukecat až moc rychle. Přišlo mi to na intriky splétající dívku až příliš mírné. Její změna na konci knížky mne ale potěšila. Ještě to bude zajímavé.
Císař byl jasně negativní charakter, ale právě proto jsem si užila císařovnu, která byla dle mého pocitu velmi zajímavým zpestřením knihy.
Na druhou stranu mi ale opravdu přišlo, že jim vše procházelo až moc v pořádku, od zabití stínu po ukradení šperků z Cressiny šperkovnice. Na dvůr plný intrik a klepů mi to přišlo až moc lehké.
KONEC SPOILERŮ!!

Knihu jsem si i přes některé malé chybičky velmi užila a moc se těším na další díl a jak to vše dopadne. Doporučuji těm, kteří mají rádi tento styl knih.