Princezna Mia

Princezna Mia https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/4717/princezna-mia-4717.jpg 4 179 13

Princezniny deníky série

Mia je znovu tady, již podeváté! Tentokrát se s ní setkáváme ve chvíli, kdy byla pozvána na galavečer elitní společnosti mocných obchodnic. Bude však vůbec s to sdělit jim něco smysluplného? Právě se s ní totiž rozešel Michael a Mia je tak zoufalá, že stěží dokáže vstát z postele. Rodiče ji nutí, aby navštívila terapeuta. I ve škole se na ni řítí jeden problém za druhým. Nepomáhají ani usilovné snahy J. P. nebohou princeznu poněkud rozveselit. Ve chvíli, kdy už Mia neví kudy kam, odhalí staré rodinné tajemství, dávno zapomenutý deník... který jí možná pomůže najít konečně vhodné téma proslovu, a nejen to - ovlivní i osud celé její rodiny.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Knižní klub

Princess Mia , 2008

Ronnie68
22.03.2024 3 z 5

Tenhle díl mi nějak nesedl, a to hlavně z důvodu jak se hlavní představitelka chová....

Taralcielle
30.08.2019 4 z 5

Celá série princezniných deníků patří k oddechové literatuře pro náctileté. I při čtení v pozdějším věku (30) jsem se ale pobavila. Místy mi tedy Mia hodně lezla na nervy, v mnoha ohledech jsem jí nechápala. Ve spoustě věcí jsem jí však zase až moc dobře rozuměla. Pobavila mě obzvlášť postava babičky, genovijské královny, která je decentní dámou, ale umí to i pěkně rozjet, dělá spoustu naschválů a je velmi tvrdohlavá. Líbí se mi i tlusťoch Louie.

Mymadworld
16.09.2018 odpad!

Je mi z toho opravdu špatně, Mia je hysterická kráva, jediná světlá stránka knížek- Michael a Lily, jsou naprosto odstranění z příběhu, upřímně se ani nedivím, že se Michael s Miou rozešel a Lily se s ní nebaví. Postava J.P. je debilní a kniha se nedala číst, první 4. díly byly úžasně, Meg nás přinutila si udělat k některým postavám citový vztah (pro mě např. Michael), a pak si prostě řekne NE a celou knížku zkazí. Toto není kniha ale odpad.

K.Lara
15.08.2018

Sérii jsem četla, když mi bylo 13. Zdála se mi stupidní, takže jsem ji odložila. Letos jsem si řekla, že bych neměla být tak krutá a dát jí druhou šanci, kterou si bohužel nezasloužila. Mia je a věčně pod vlivem psychopatické Lily, i když se spolu nebaví. Takovéto submisivní hrdinky želbohu nejsou mým šálkem čaje. Doufám jen, že už mě nikdy nenapadne se k sérii vrátit.

vlkove
23.06.2017 3 z 5

Mia se začíná chovat dospěleji, dějová linka je fajn, zasazení motivu nalezeného deníku je osvěžující a příjemné. Kamarádské vztahy mi v tomto díle vyhovují a deníkové zápisky jsou dobře sestavené. Mia se konečně přestala kamarádit s Lilly, která se už od začátku chová panovačně, sobecky, nepříjemně a protivně.
Dávám tři hvězdy a jsem v celku spokojená.

kacaaba
01.08.2014 4 z 5

Hodně čtenářů tenhle díl odsuzuje, ale mě přišel nejlepší. Mia už není dítě. Začala přemýšlet a jednat. Začala si uvědomovat realitu. Mě tento díl fakt dostal. Jsem zvědavá jak to dopadne.

AnetaB
12.10.2013 2 z 5

Asi nejhorší díl z téhle série.

Poutnice
01.10.2013 5 z 5

myslím, že tenhle díl byl zatím nejpropracovanější...deprese Mii se velmi snadno přenese na čtenáře, je tam toho opravdu hodně k zamyšlení. Myslím pro Miu. Nepřestávám doufat, že se v posledním díle vrátí do náruče Michaela a taky úplně stejně doufám, že Lilly tentokrát neodpustí. Od začátku to byla bezcitná potvora, co princeznou jen manipulovala jen zřídkakdy se chovala jako její kamarádka. Tentokrát to ale vážně přepískla.

TessDragon
29.08.2013 3 z 5

Ou, poslední dva díly mě hodně zklamaly i když tento díl byl průměrný , zatímco předchozí už jsem musela hodnotit podprůměrným. Čeká nás poslední díl a musím říci, že jsem za to ráda, protože nevím jak bych ohodnotila přibývající díly. Ale rozhodně prvních 7 dílů musím hodnotit plným počtem, jen 8. a 9. zřejmě nedopadly podle mých představ. Mia se hodně změnila od 1. dílu a postava J.P. mi jde nevýslovně na nervy. Ale ta zápletka s princeznou Amélií Virginii byla rozhodně největším světlým bodem v této knize.

Katee
26.06.2013 5 z 5

Tento díl mě bavil víc než kterýkoli jiný z této edice :)

Katee
10.06.2013 5 z 5

Nikol18: Tak proč to čteš?! Hádám, že jako povinnou četbu to nemáte!

Nikol18
27.01.2013 1 z 5

Jestli tenhle díl měl být bomba. Opět se nestalo. Nechápu, proč to trápení autorka dále prodlužuje. Ještě že zbývá jen poslední díl. Víc bych asi nepřežila.

KatChiss
02.01.2012

Tato knížka se mi vážně moc líbila....