Princezná Kvapôčka

Princezná Kvapôčka https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/239885/bmid_princezna-kvap-cka-FDo-239885.jpg 4 6 2

Za dávnych dávien bolo jedno vodné kráľovstvo. V tom kráľovstve vládol starý kráľ Gloglogloglo Štvrtý so svojou manželkou Gloglogloglovou, tiež Štvrtou. Mali dcérenku, ktorá sťaby mu z oka vypadla, princeznú Kvapôčku...

perfis1280
12.03.2021 5 z 5

Nahodou som nasla u mami tuto staru knizku, teraz ju citavam majej dcere. Je to moja srdcovka. Naozaj krasne napisana detska knizka, skoda, ze neexistuje novsie vydanie.

Helena0405
14.05.2020 3 z 5

Nemusí sa to zdať vtipné každému - ale mne sa mená ako káľ BRmbrm 123, ktorý všade chodí na ponorke - a kráľ Mhogomhogo 1268 s podobne nerozlučným torpédom páčia. Nakoniec sa z ponorky vykľuje motorka a ukáže sa, že namiesto torpéda je druhý kráľ majiteľom mopeda.

"Tisíc tureckých šablí a tatárskych bajonetov, ja prídem na vohľady a oni ma pošlú do hája. Ešte princezná nie je ani moja, a už aby som ju zháňal po lese!"

Mimochodom, najnovšie naštudovanie opery Prodaná nevěsta v SND (Bratislava) silno pripomína myšlienku moderného fešáka - milenca, jazdiaceho - nie na koni. Keď sa na javisku prvýkrát objavil Jeník, normálne som dostala neovládateľný záchvat smiechu.

Ilustrácie v tejto knižke od A. Szabovej-Štefunkovej sú jemné a vkusné. Nádherná je pavučinková ilustrácia na str. 27.