Princezna Brambilla a jiné fantastické povídky

Princezna Brambilla a jiné fantastické povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12994/mid_princezna-brambilla-a-jine-fantasti-gRs-12994.jpg 4 13 2

Výbor z povídek tohoto všestranného umělce. Autora, kterého ovlivnil svět anglosaského gotického románu. V Hoffmannovi se čtenářům i dnes vzdor historickému odstupu dostává literáta v syntetičnosti díla, v jeho dynamice, v jeho metaforičnosti nezastavující se před sférami mimo reálný svět. Kniha obsahuje sedm povídek, mezi nimi dosud nepublikovaný text Princezna Brambilla, pro Hoffmanna nejtypičtější.... celý text

Kabuky
19.12.2022 5 z 5

Soubor vynikajících povídek.

HTO
13.03.2011 5 z 5

Výpisek: „Pojídala se zaječí pečeně, a všiml jsem si, že Krespel na svém talíři pečlivě očišťuje kůstky od masa a velice se zajímá o zaječí packy, jež mu s velmi přátelským úsměvem na líci přinesla profesorova pětiletá dceruška. Vůbec se dětičky při jídle dívaly na radu nadmíru přátelsky, a po jídle vstaly a přistoupily k němu, leč s plachou bázní a jen na tři kroky. Co zas bude tohle, pomyslil jsem si.

Podával se moučník; vtom rada vyňal z kapsy jakousi bedničku, v níž se ukrýval malinkatý ocelový soustruh; ten vmžiku přišrouboval ke stolu a poté s obdivuhodnou zručností a rychlostí vytáčel na něm ze zaječích kostí všelijaké titěrné krabičky a škatulky a kuličky a rozdával je jásajícím dětem.“

(Příběh o radovi Krespelovi)