Princezna Bojovnice

Princezna Bojovnice https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/275265/mid_princezna-bojovnice-IWZ-275265.jpg 4 71 25

Román amerického spisovatele, televizního a filmového scenáristy M. A. Larsona začíná jako pohádka O perníkové chaloupce: bezejmenná dívka ztracená v tajemném, temném lese spatří v dálce světlo. Když přijde blíž, zjistí, že je to rozsvícené okénko. Chaloupka ale není z perníku a žije v ní mocná, nestvůrná čarodějnice, která tam vězní mladíka. Dívce se ho podaří osvobodit a pak spolu uprchnou. Mladík má namířeno do věhlasné Pennyroyal Academy, školy, která z odvážných chlapců vychovává opravdové rytíře a z dívek nebojácné, nelítostné princezny-bojovnice. Svět totiž stojí na pokraji války: všude se šíří krutá moc draků a čarodějnic. Dívka beze jména se do Akademie také zapíše a podrobí se tvrdému výcviku. Postupně přitom odkrývá pravdu o sobě, o tom, kým vlastně je a kdo byla její rodina, pozná sílu přátelství i nenávisti, lidský soucit i nelidskou krutost. Jak se válka přibližuje, hrdinka zjišťuje, že boj mezi princeznami a čarodějnicemi se jí osobně dotýká mnohem víc, než si kdy dovedla představit. Filmová práva podle knižní předlohy zakoupila společnost Pacific Standard patřící známé herečce Reese Witherspoonové... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: ekniha , Argo

Pennyroyal Academy

Byxy123
10.03.2016 4 z 5

Dlouho jsem váhala, jestli dám knížce 3 nebo 4 hvězdičky. Nakonec vyhrály 4, protože se příběh cca od 3/4 rozjel a dočetla jsem ji jedním dechem.
Líbilo se mi pojetí knihy, nápad byl dobrý, jen občas mi scházelo to TO, co dělá knížku knížkou. Občas mě i překvapila, jak se vyvíjela a neměla jsem takové nutkání ji odložit a nedočíst. Proto 4 hvězdičky. :) Na oddech dobrá.

tibby
21.02.2016 2 z 5

Tak tohle mě v knihkupectví nadchlo, poté zklamalo. Rozjíždělo s to docela nadějně, pak mě to postupně přestalo bavit, chyběla logika, bylo to předvídatelný, myslim, že jako nápad dobrý, ale knížka na mě působila tak nějak.. Odfláknutě.. U dobrých fantasy knížek se těším, že bude další díl, tahle knížka ve mě vůbec nevzbudila zájem o další děj.. Škoda..

Sorrow
22.01.2016 odpad!

No, prostě asi ne. Mám jí rozečtenou už asi měsíc a fakt jsem si pořád říkala, že jí dokončím, ale to, že jsem mezitím už stihla přečíst čtyři jiné knihy asi o něčem svědčí. Jak to dělám nerada, tak tady knihu odložím, protože i pohádkový svět a příběh musí mít nějakou logiku a pravidla a hlavně musí bavit. A mě to nebavilo - od začátku až do tří čtvrtin, ke kterým jsem se nakonec prokousala. Nezajímá mě, jak to dopadne, mám pocit, že to vím a je mi to fuk. Pro mě slátanina beze špetky nápadu. Bohužel...

lailaj
07.01.2016 4 z 5

Knížka se snadno čte, příběh, místo a postavy jsou velmi dobře vybrané. Rozhodně si přečtu další díly, až vyjdou.
Nemůžu si pomoct, ale připomíná mi to Harryho Pottera: osoba přijde, pro něj, do neznámého světa a prosadí se v něm jako hrdina, pozná sám sebe a porazí nepřítele

Bulma
23.11.2015 5 z 5

Co bych mohla o této knize říci. Po pravdě už anotace mě zaujala na první pohled. Možná je to mojí slabostí pro příběhy, kdy se z obyčejné dívky, outsidera stane někdo :D Spisovatel v příběhu docela dobře, podle mě, vystihl potíže dospívající dívky, tedy s ohledem na svět ve kterém žije. :D A to tu knihu napsal chlap! :D Dobře, ty! :D
Moc vám o příběhu říci nemůžu, protože bych vám asi i tak prozradila příliš a já nechci nikomu kazit překvapení.
V roli Evi se ocitáte na akademii Princezen. A ne... nejde o to naučit dívky, jak správně tančit, a jak vypadat kouzelně a správně konverzovat tedy.... no jo i tohle se tam musí učit. :D Hlavní náplní školy je to naučit princezny bojovat s čarodějnicemi, které představují v tomto světě největší zlo. Evi musí projít doslova vojenským výcvikem. Samozřejmě je to škola, takže tam narazíte na věci jako ve skutečné škole. Hlavní mrchu a její přisluhovačky, školního idola nebo bradavičnatého trola, který ji učí šít....ehm to poslední vlastně není normální. :D Také tam narazíte i na odkazy na princezny, které znáte. Popelka, Sněhurka, Locika (proč Locika?! Mě se víc líbí Rapunzel :( )
Příběh vrhá na tyto princezny poněkud jiný pohled. Tady v této knížce, tyhle princezny nepotřebují zachránit. To oni zachraňují :D:D

Knihu jsem přečetla vážně jedním dechem. Začala jsem dnes ráno v 9 hodin a dočetla jsi v 16:30. Fakt jedním dechem! Pěkně jsem se u toho bavila, občas se usmála, a někdy se fakt naštvala. Docela jsem si postavy oblíbila a jsem zvědavá co bude dál.
Verdikt? Přečíst! :D Neslibuji, že se vám to všem bude líbit. Každý máme jiný vkus. Jen říkám, že já si čtení téhle knihy užila. :)

Autorovy knížky

2015  79%Princezna Bojovnice