Princ a Skřivánek

Princ a Skřivánek https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463272/mid_princ-a-skrivanek-NZm-463272.jpg 5 107 31

simca9342
31.12.2023 5 z 5

"Z pravěku"
Povídání o dvou klucích, kteří prožívají těžké chvíle.
Každý jinak, ale společným tématem se zakrátko sblíží.

Janizoun
12.07.2023 5 z 5

Čteno nyní poprvé, zakoupeno v antikvariátu, po přečtení komentáře mého oblíbeného čtenáře zde na databázi knih. Není to vůbec poprvé co mě netušíc na čtení nalákal n.ezn.amy a jako pokaždé nelituji. ( Jen si říkám, že už nesmím tolik číst zde komentáře, páč pak prahnu mít ve své i v dětské knihovně, každou dobrou knihu a doma není pochopení, páč jsem jediný "hltač a sběrač" knih. Zatím tedy, doufám v novou, mladou generaci, které denně čtu ;-)
Kniha mě v dětství minula a je to velká škoda. Pro mě je tato kniha láska na první pohled. Dětem se také moc líbila, poslouchaly ani nedutaly (6 a 8 let) a mně několikrát při čtení ukápla i slzička. Krásné čtení, krásný, dojemný dětský příběh, který se bude určitě líbit i dospělým. Moc ráda doporučuji dál, tato kniha má své kouzlo.

Tony86
31.10.2022 4 z 5

Už dávno nejsem cílová věková skupina, ale pro mě to byla povinná četba po tom, co jsem od autorky přečetl Na konci aleje. Název titulu mě dokonale mátl a přišel mi divný (nevěděl jsem, o čem to bude). Povedený čtivý příběh o dvou klucích a jejich silném kamarádském poutu.

Dashow
12.01.2022 5 z 5

Knížku jsem četla jako malá holka, někdy kolem deseti či jedenácti let. Tenkrát to byl pro mě smutný a zároveň krásný příběh o dvou kamarádech. Po dvaceti letech mě ke knize přivedla čtenářská výzva a já nestačila zírat. Přečetla jsem jí během dvou dní a plakala jsem a plakala. S věkem a mateřstvím pro mě získala knížka úplně jinou hloubku, nabídla jiný pohled a hluboce mě zasáhla. Je v ní tolik emocí, moudrosti a ponaučení!

misazabkova
14.04.2021 5 z 5

Moc se mi příběh Kristiána a Nikolky líbil. Na knížku jsem ze začátku přihlížela trochu skepticky, ale hned po přečtení první kapitoly mě příběh vtáhl do sebe. Bylo to úžasně napsané. Já jsem se nikdy nesetkala s příběhem, který by byl takto napsaný. Místy byl příběh smutný a já jsem u něj i trochu plakala, ale Chlapci měli jeden druhého a to bylo hlavní. :)

nadali
08.08.2020 4 z 5

Jedna z oblíbených knih mého dětství, bylo mi vždycky obou kluků líto.

RendyaDav
18.01.2020 5 z 5

Tato knížka v dětství patřila mezi mé oblíbené ...Místy i hodně smutné ...Taková citlivá knížka...

broskev28
12.01.2020 5 z 5

Na téhle knížce je velmi dobře patrné, jak se snížila čtenářská laťka dětské četby. Nedělám si iluze, že v době jejího vzniku ji hltaly tisíce dětí, ale věkové doporučení - pro čtenáře od 11 let - ji umisťuje někam na konec 1.stupně, možná i začátek 2.stupně. Jenže 291 stran knihy, z toho 260 stránek zaplněných jenom textem (a to nijak oddechovým), to by asi dnešní dětské čtenáře zmlsané Deníky malého poseroutky příliš nelákalo.
A přitom je to škoda, protože příběh o kamarádství dvou kluků, kteří se potýkají s netypickými rodinnými poměry, je moc pěkně napsaný. Ale dnes už třeba málokdo pochopí, jak složité bylo kdysi volat do nemocnice každý den ve 13.00; doba bez mobilních telefonů zavání obdobím dinosaurů. Jak píše Šarlota12: pokud bych chtěla, aby si ji moje děti přečetly, tak bych jim ji předčítala já. Princ Kristián a Skřivánek Nikola, dva výjimeční kluci a opravdoví kamarádi. Nádhera!
Ilustrace Denisy Wagnerové byly krásné už v roce 1984, ale ona také postupně dozrává a třeba v knížce Středa nám chutná se jí obrazový doprovod Cilčina příběhu povedl ještě lépe.

knihovnička007
21.11.2019 5 z 5

Krásná kniha, kterou jsem v dětství dostala od tety k narozeninám. Moc se mi tehdy líbila a i teď, po desítkách let, na ni s láskou vzpomínám. Krásná kniha o tom, co je vlastně důležité...

ADE138
15.10.2019 5 z 5

Měla jsem tuto knížku moc ráda v dětství. Po pár dekádách se mi do rukou náhodou dostala znovu. Je to skvěle napsaný příběh, i teď se mi při čtení chtělo brečet....

BetyV
06.08.2019 5 z 5

Nádherná kniha. Přátelství a láska vždy vítězí, ale bylo to o fous! ;-)

Leniiis
22.06.2019 5 z 5

Nádherný příběh, který jsem v dětství četla několikrát a pokaždé mě chytl za srdce.

Jane007
12.06.2019 5 z 5

Už hodně dlouhou dobu nejsem cílová skupina, ale čtení jsem si opravdu užila a fakt jsem si u ní odpočinula. Sice jsem z ní byla místy smutná, ale myslím, že se to dětem dá jen doporučit.

n.ezn.amy
15.12.2018 5 z 5

Mile napsaná kniha, kterou jsem v mládí moc miloval a několikrát přečetl. Přátelství dvou chlapců prostě musí dopadnout dobře. Valja Stýblová je skvělá spisovatelka

Šarlota12
11.06.2018 5 z 5

Knížku jsem jako dítě četla snad dvacetkrát. A pořád se k ní občas vracím, když ji čtu svým dětem. Je skvělá.

renka
22.06.2017 5 z 5

Moje první předčtená kniha. Velice pěkně napsaná, pro děti záživná a ve své podstatě i poučná, jak by to mezi kamarády mělo vypadat :-)

Želvička13
06.06.2017

Krásná knížka, v dětství patřila k mým oblíbeným. Nedávno jsem ji doporučila dceři a také se setkala s velkým úspěchem. Citlivě napsané vyprávění o přátelství dvou kluků, kteří ani jeden nejsou zrovna v kolektivu oblíbení, ale když najdou jeden druhého, je jim spolu moc dobře. Moje první knížka od paní Stýblové, po té následovalo mnoho dalších, patří k mým oblíbeným autorkám.

grillica
26.11.2016 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších dětských knih, po které ráda sáhnu kdykoli. Nedokážu ani vyjádřit ten smutek, radost, dojetí, které mě pokaždé přepadnou při četbě tohoto neuvěřitelně citlivě napsaného příběhu... Dětská čistá přátelství můžeme dětem jen závidět. Každý by měl mít spřízněnou duši.

flanker.27
13.10.2016 5 z 5

Jedna z knih, které formovaly mé dětství, podobně jako třeba foglarovky. První knížka vůbec, co jsem přečetl, bylo Dobrodružství v zemi nikoho a pak hned tato. Patří mezi takové ty vážnější knížky pro děti, které je nepovažují za blbce a nutí je přemýšlet i o složitých životních situacích. Jak si ji pamatuju, myslím, že bych tam navíc teď našel i řadu narážek pro dospělé, které mi jako dítěti nedošly.

buccaneerka
09.08.2016 5 z 5

Snad nejkrásnější dětská kniha o přátelství. Četla jsem ji na vysoké škole v rámci literatury pro děti a mládež a určitě se k ní chci znovu vrátit, protože ve mně zanechala silný dojem...