Příliš mnoho Kateřin

Příliš mnoho Kateřin https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225961/bmid_prilis-mnoho-katerin-gk0-225961.jpg 3 1839 388

Když jste zázračné dítě, otvírá se před vámi zázračná budoucnost. Nebo ne? Colin Singleton právě maturoval, dostal kopačky od své devatenácté Kateřiny a má pocit, že jeho život skončil. Ještě že je tu jeho kamarád Hassan, který prostě žádné utápění v sebelítosti nepřipouští. Než se Colin stačí vzpamatovat, ocitne se na cestě bez cíle – a ta skončí v ospalé venkovské díře, vyznačující se jen dvěma pozoruhodnostmi: hrobem rakousko-uherského arcivévody a dívkou Lindsey. Její zásluhou Colin začne pomalu chápat, že není nutné být mladistvým géniem, abyste změnili svět...... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

An Abundance of Katherines , 2006

kercah
10.09.2021 3 z 5

Myslím, že jsem tuto knihu vzala do ruky ve správný čas. Potřebovala jsem absolutně vypnout mozek a to se u této knihy opravdu stalo (proto tak vysoké hodnocení). Děj bez větší hloubky a smyslu, ale čte se dobře :).

Marcela14
30.07.2021 1 z 5

hrozná knížka, přišlo mi ze je úplně o ničem, dočetla jsem ji ale byla nudna a nezajímavá

Jessybelle
12.07.2021 2 z 5

Uff, konečně dočteno. Jako dlouho jsem nečetla knihu, do jejíhož čtení bych se musela tak nutit.
Za mě bylo docela v pohodě cca od 180 strany... Do té doby jsem se nudila, místy to bylo sice lepší, ale...
Mě tato kniha nesedla, ale vám může, nezbývá než ji zkusit...

JohnCZ
30.06.2021 4 z 5

Styl Johna Greena mi prostě sedí. Stejně jako u Aljašky je i tady trochu znát, že se jedná o jeden z jeho starších románů. Ty jsou oproti těm pozdějším o něco pubertálnější, což nemusí sednout každému. Sám věřím, že být o 10 až 15 let mladší, tak si užiju Kateřiny ještě o to více. Na druhou stranu, stále ve mně dřímá duše puberťáka a tyhle příběhy o dospívání, obzvlášť pokud jsou takhle chytlavě napsané, mě stále hodně baví. Jestli John Green něco fakt umí, tak je to přirozeně a lidsky vykreslovat svérázné postavy. A Příliš mnoho Kateřin má opět skvělého hlavního hrdinu. Colin, jeho výpočty i způsob myšlení, mě upřímně bavil stejně tak, jako lezla na nervy jeho občasná nesnesitelnost. Jako postava mi byl dost blízký. Hassan je sice typický humorný sidekick, ale má říz a čiší z něj pohoda a to i navzdory jistým omezením, které představuje jeho víra. Jen ta Lidsey je zase taková Aljaška/Margo v bledě modrém (yea, ani ta barva laku na nehty se nemění). John Green má evidentně svůj typ, ačkoli se tím malilinko vykrádá. Ale to až tak nevadí. Protože, stejně jako v každé jeho knize, se i tady, tentokrát skrze hodně komorní dobrodružství, dostává k zajímavým pointám o životě a k tomu, co od něj vlastně skutečně chceme. Příliš mnoho Kateřin má akorát nevýhodu v tom, že nemá jako celek až takovou emoční sílu a ostatním, často i ve finále docela zdrcujícím, greenovkám se nedokáže po obsahové stránce dost dobře vyrovnat. Hodně záleží na náladě. Jako oddychové letní čtení ideální. Obzvlášť pro někoho, kdo má občas chuť jen tak sednout do auta a vydat se na prázdniny. Jednoduše nechat domov a běžné starosti za sebou a jet, jet a jet, kam ho cesta zavede. A možná na konci něco najít. Třeba i sebe sama.

Hakl54
21.06.2021 2 z 5

Z této knihy jsem trochu na rozpacích. Příběh dobrý, zajímavé vztahy, ale ty vzorce a výpočty mě připadaly až trapné.
Škoda bez nich by to bylo za plný počet.

Malíček
14.05.2021 1 z 5

Za mě bohužel Green ne-e. Nesedí mi jeho styl psaní, většina postav mi není sympatická a celkově se mi jeho knihy zkrátka nelíbí. Což mě mrzí, ale nedá se nic dělat. :(
Kateřiny v tomto ohledu nejsou výjimkou, ani tady se nestal zázrak. V textu jsem se nejednou ztratila, příběh se hrozně táhl a přišel mi vyloženě nudný. A taky nejsem velký milovník matiky, takže všudypřítomné výpočty a vzorečky mě nakonec poměrně štvaly. Dočteno z posledních sil a víckrát se do této knihy určitě nepustím.

JulietRocks
15.04.2021 5 z 5

Trochu jsem se Kateřin bála, protože nejeden člověk mi o nich referoval, jako o nejhorší Greenově knížce. Já ale byla nadšená! Po pro mě celkem podobných hlavních postavách (i příběhu) Papírových měst a Hledání Aljašky, byl hlavní hrdina (i příběh) nevšední a zajímavý. Oproti již dvěma výše zmíněným knihám jsem cca v půlce knihy neměla krizi a plné zuby hlavního hrdiny - naopak mi bylo líto, že je kniha oproti ostatním kratší a tak brzy končí. No, za mě prostě naprostý top, jasných 5*!

Ann98
09.03.2021 5 z 5

Mnoha lidem tato kniha nebyla zrovna pochuti, nicméně já jsem naprostý opak. Kniha mě opravdu nadchla. Děj není nikterak strhující, ale to mi vůbec nevadilo. Postavy byly velmi obyčejné, avšak o to více věrohodně na mě působily. Velmi přirozený, místy vtipný příběh mě donutil k zamyšlení se nad mezilidskými vztahy a nad různými sociálními situacemi. Zvládla jsem jí přečíst docela rychle za jeden jediný večer, protože se čte opravdu dobře, navíc jsem se od ní nemohla odtrhnout. Příjemná oddechovka!
P.S. hezká obálka

katerina.marko
19.02.2021 2 z 5

Za mě teda autorova nejslabší... škoda

Hellothere
11.02.2021 1 z 5

Pořád nevím co si o knihách Johna Greena myslet. Mám pocit, že se střídají hodně dobré s průměrnými až podprůměrnými. První kterou jsem četla byla Hledání Aljašky a kniha mě nadchla. Bohužel další už mě zas tak nevzaly. Je pravda že Jedna želva za druhou byla průměrná a nebyla asi úplně zlá. Ale tato kniha mě vyloženě zklamala. Trvalo mi hrozně dlouho než jsem se knihou prokousala, konec mě zklamal a stále přítomné matematické výpočty mě obtěžovaly. Takže za mě rozhodně ne a myslím, že jsem od jeho knih na poměrně dlouhou dobu odrazená.

Parwana
15.01.2021 odpad!

Rádoby vtipná kniha, kterou jsem odložila po první kapitole. Škoda papíru.

Cleo De Nile
09.01.2021 5 z 5

Nemám ráda Greenovy knihy, Kateřiny ani matiku, tudíž vůbec netuším, proč jsem sáhla po téhle. A světe div se, ono to bylo skvělé. Ani chvilku jsem se nenudila, oblíbila jsem si Hassana, Lindsey i Colina, zamilovala jsem si Hollis (zejména zvrat ke konci mě dostal), a to s tím arcivévodou... To bylo sakra dobrý. Navíc jsem se u knihy několikrát zasmála (především u lovu), a vlastně mi i bylo líto, že skončila tak brzy. Za mě spokojenost, asi dám Johnovým knihám ještě šanci.

esfinge
02.12.2020 odpad!

Strašná nuda. Dočíst to ani nešlo a to se mi dlouho nestalo.

Pavlína197
15.10.2020 2 z 5

Tahle knížka mě za srdce nevzala, ale pěkně se četla a dobře jsem si u ní odpočinula od těžších témat. Prostě nejsem cílová skupina. Nejvíc mě zaujal druhý dodatek.

temna.vila
06.10.2020 1 z 5

Příliš mnoho Kateřin považuji za nejslabší knihu Greenovy tvorby hned z několika důvodů. Tím nejdůležitějším je skutečnost, že mi motiv knihy přišel příšerně nudný, děj samotný byl předvídatelný, chování postav průhledné a často iracionální. S knihou jsem se bohužel úplně minula, nedoporučuji.

Noctua8
06.10.2020 1 z 5

Za mě, velká nuda... Nadchnul mě název, přiznávám. Jasně - Kateřina :-) Ale i když jsem nečekala nic světoborného, dočetla jsem ji jen s velkým sebezapřením. Ale říká se, že v každé knize, i v té špatné, je alespoň jedna věta, která stojí za přečtení....
"Člověk si nepamatuje, co se vlastně stalo. Stalo se to, co si pamatuje."

michaela.97
27.09.2020 2 z 5

Začala bych tím lepším - obálkou. Je krásná. Jednoduchá, ale krásná. Fotogenická ....

Co mě ale tolik neoslovilo byl samotný děj. A to já knížky Johna Greena tak miluju - proto jsem docela smutná, že tahle ve mně nic nezanechala. Téma - zajímavé, originální ... ale zpracování. Vím, že je knížka zaměřená na úplně jinou věkovou skupinu, ale i kdyby to měla být "jen" příjemná oddechovka, tahle to nebyla. Byla poměrně nudná, utahaná. Vlastně se v ní nestalo nic převratného. Takové čtení lehce o ničem. Ani ty hlavní hrdiny jsem si pořádně neužila - pořádně jsem je neznala.

Zároveň nemůžu říct, že by to knížka byla špatná. To zase ne. Jenom - za mě - podprůměrná.

Knihomolka10942
24.08.2020 3 z 5

Nic závratného... Četlo se to dobře, ale už od začátku víte, jak to dopadne. Za mě zatím nejslabší Greenovka.

Booksaddict
22.08.2020 2 z 5

Neurazí, nenadchne. Přikláním se k názoru ostatních čtenářů, že se jedná o oddychovku, já bych ještě dodala, že se jedná o nudnou oddychovku.

zamilov.do.knih
13.08.2020 1 z 5

Tak tahle kniha byla něco hrozného. Skoro celou knihu se nic neděje, snad jen posledních 40 stránek stojí za to. Celá kniha mi přišla nudná a nezajímavá, děj byl o ničem a co mě alespoň trochu zaujalo byly složité rovnice a vzorce (ty mě zaujaly hlavně proto, že jsem jim vůbec nerozuměla). Také mi vrtalo hlavou, jak Colin mohl chodit s 19 Kateřinami. Není mu ani 20 a chodil s tolika holkami? A u věty z knihy (, kterou si doteď pamatuju, ale ne přesně): "Ani Kate, Katy, Kat, Kathy, Katherine, Cat, Catherine ani Katherine, pouze Katherina," mě napadá, kde tolik Kateřin potkal. Já ve svém okolí znám asi tak pět a ne všechny jsou v mém věku. Coline, prozraď mi své tajemství a řekni mi, kde jsi je našel?
Colin se v knize také zabývá vzorcem, který by dokázal předpovídat vztahy (kdo dá komu kopačky a jak dlouho bude trvat). On na něj i přijde, ale pak zjistí (spoiler), že mu je úplně k ničemu a že ho asi nikdo nebude používat. TAK PROČ SE TÍM SAKRA ZABÝVÁ SKORO CELÝ DĚJ KNIHY, KDYŽ TAM NAKONEC NEMÁ ŽÁDNÝ SMYSL? A opět jako u Hledání Aljašky mi v knize nebyla sympatická žádná postava. Sice mě neštvaly, ale ani mě nenadchly. Byly nevýrazné, nudné a v knize se o jejich povaze moc nedozvíte. A ještě jeden spoiler, Colin bude pár dní chodit s Lindsey, pak si ale vypočítá svůj vzorec a zjistí, že mu Lindsey dá za pár dní kopačky. Tak se i stalo, on zjistí, že ten vzorec nebude používat a jejich týdenní vztah končí. Opět, JAKÝ MĚLO SMYSL, ŽE SPOLU CHODILI? A co se s Colinem a Hassanem stalo dál, jestli žili pořád v zapadákově nebo se vrátili k rodičům, nad tím můžeme jen uvažovat.
Závěrem, knihu vám nedoporučuji. Děj je nudný, postavy nevýrazné, konec se mi také nelíbil a mnoho věcí v knize nedává smysl. Při čtení jsem dokonce přemýšlela, že se na to vykašlu a knihu nedočtu, nakonec jsem se překonala a dočetla ji. Ale pokud bych ji nedočetla, o moc bych nepřišla.
~
2*/10*