Příliš mnoho Kateřin

Příliš mnoho Kateřin https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225961/bmid_prilis-mnoho-katerin-gk0-225961.jpg 3 1839 388

Když jste zázračné dítě, otvírá se před vámi zázračná budoucnost. Nebo ne? Colin Singleton právě maturoval, dostal kopačky od své devatenácté Kateřiny a má pocit, že jeho život skončil. Ještě že je tu jeho kamarád Hassan, který prostě žádné utápění v sebelítosti nepřipouští. Než se Colin stačí vzpamatovat, ocitne se na cestě bez cíle – a ta skončí v ospalé venkovské díře, vyznačující se jen dvěma pozoruhodnostmi: hrobem rakousko-uherského arcivévody a dívkou Lindsey. Její zásluhou Colin začne pomalu chápat, že není nutné být mladistvým géniem, abyste změnili svět...... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

An Abundance of Katherines , 2006

DancerAnnBooks
10.03.2019 5 z 5

Když jsem knihu začala číst , tak jsem vůbec nečekala , že mě bude bavit , ale i přes to , že tam na mě bylo až moc matematiky mě strašně pobavila a od Johna Greena se chystám přečíst další knihy . Líbí se mi , jak autor popisuje děj .

vlkove
09.03.2019 1 z 5

Knihu jsme si vzala ke čtení naprosto bez jakýchkoliv očekávání, na hodnocení jsme nekoukala, recenze zatím nečetla a musím říct že kniha se mi nelíbila. Začátek byl zajímavý, postavy celkem zvládnuté ale příběh se vlastně skoro nikam neposune, pořád stojíme na místě a řešíme nějakou rovnici, která minimálně půlku z nás nezajímá. Od Greena jsem četla knihy Hvězdy nám nepřály a Hledání Aljašky a tato z nich byla opravdu nejhorší. U knihy jsme se začala nudit a její dočtení bylo utrpení.
Celou dobu jsem čekala na tu úžasnou myšlenku, na nějaký zvrat, prostě něco kvůli čemu byla kniha vydána ale nic jsme nenašla.
Ztráta času. Nedoporučuji.

SleepyAllDay
28.02.2019 3 z 5

Kniha mne vůbec nezaujala, nebavila mě, až posledních 100 stránek bylo pro mne zajímavých. Příběh mi přišel takový o ničem. Od začátku se dalo čekat jak to celé dopadne.

Spojenc
24.02.2019 1 z 5

Jedním slovem: nedoporučuji

Annkag
14.01.2019 3 z 5

Čtení,kde vás úplne nadchnú matematické grafy a rovnice geniálneho chlapca,ktorý vi svojom živote potkal příliš mnoho Kateřin ale pochopí že zmena nás niekedy z danej rovnice vyradí a my nedokážeme zapadnúť do žiadneho grafu.
Zo je dosť husté,nie?!

bongie
09.01.2019 1 z 5

Po přečtení knížek Jedna želva za druhou a Hvězdy nám nepřály jsem se těšila na další autorovu knihu. Na začátku jsem se vůbec nedokázala do knížky začíst a čekala jsem, kdy to přijde. Nepřišlo. Na důvod jsem nepřišla, ale za mne knížka nezáživná, nezajímavá.

dmnk
06.01.2019 2 z 5

Po Hvězdy nám nepřály, které se mi líbily příběhově, ale nikoliv už autorským stylem, jsem se rozhodla dát Greenovi ještě jednu šanci. No, tohle nebude autor pro mě. Naprosto nezáživné, nudné, nepřirozené dialogy a některé pasáže mě vyloženě štvaly... Škoda. Na druhou stranu nejsem asi cílová skupina této literatury, to přiznávám :) Lepší, když budou mladí číst toto než nečíst nic.

1v8na
06.01.2019 4 z 5

Šlo o fajn oddechovku. Kniha měla velká písmenky, krátké kapitoly - rychle se četla. Líbí se mi poznámky pod čarou - jsou vtipné a obohacující příběh.
Samotný příběh je oživen matematickými rovnicemi a vzorci, které Colin sám vymýšlí.
Jediná nevýhoda je v tom, že je v knize kladen až příliš velký důraz na genialitu Colin a až příliš se to v knize řeší.

Katuska88
23.12.2018 3 z 5

Kniha ve mne nezanechala téměř žádný dojem. Nejspíš si na ni v budoucnu nikdy nevzpomenu. Podruhé číst určitě nebudu.

Sylvanas
21.12.2018 2 z 5

Upřímně, tahle knížka mě nebavila už od samého začátku. Colin mi přišel jako šíleně nadprůměrně inteligentní kluk, co byl naprosto posedlý všemi Kateřinami, které jen na světě existují.
Uznávám - je to téma té knížky, ale není to můj šálek kávy. Navíc mi příjde, že všechny knížky od Greena jsou poměrně dost přeceňované. Už jsem od něj četla víc románů a ani jeden mě nijak nezaujal, takže už se k němu asi ani vracet nebudu.

stafbul
08.11.2018 2 z 5

Tohle bylo hodně slabé dílo.....vhodné tak pro puberťáky. Rádoby inteligentní génius, kterého ostatní donutili myslet si, že je něco víc než ostatní zjišťuje, že je to vlastně jen obyčejnej zmatenej pubertální kluk.

katushah
06.11.2018 4 z 5

Hezká oddechovka, ale znovu to číst nemusim. Hodila se mi do čtenářské výzvy. :)

anisek989
04.11.2018 3 z 5

Nic úplně zajímavýho, ale to jsem ani nečekala u tohoto autora. Na oddych dobrá jednoduchá kniha bez většího poslání jako většina jeho ostatních.

kattyzhor
29.10.2018 odpad!

Trvalo dlouho, než se knížka rozjela a moc mě to nebavilo. Čekala jsem od toho víc.

eliska2669
15.10.2018 3 z 5

Lov divočáků a zakopávání hygienických pomůcek do země.

any37
13.10.2018 3 z 5

Kniha byla hezká, ale Hledání Aljašky se nevyrovná. Jako všechny Greenovi knihy byla vtipná a s nápadem, i když tentokrát docela méně povedeným. Obsahovala výborné hlášky, četla se rychle. Je to taková fajn oddechovka, číst znovu bych ji ale už nemusela.

hasič
08.10.2018 2 z 5

Taková oddechovka. Kniha neurazí, ale ani nenadchne. J

eliska8413
09.09.2018 1 z 5

Kniha na rozdíl od jiných Greenovych děl postrádá smysl proč byla napsána.přesně takhle dopadne výtvor, který je napsán jen protože už jsem dlouho nic nenapsal a věrní čtenáři namlsaní předchozími bestsellery to koupí. V dikci instrukcí, které dostal Colin od Lindsey příběh nemá děj, zápletku ani rozuzlení. Byt to slohová práce deváťáka, přimhouřím nad tím oči. U Greena tak shovívavá být nemůžu a nechci protože vím, že píše skvěle o skvělých tématech.

marketa4434
01.09.2018 1 z 5

Čekala jsem víc, nebyla ani čtivá, ani zajímavá - nedoporučuju.

Veru.Viti
07.08.2018 3 z 5

Tak bohužel také patřím mezi skupinu lidí, které tato kniha příliš neoslovila. Téma mělo podle mého mnohem větší potenciál. První polovina knihy mě skutečně nudila. Do čtení jsem se musela přemáhat. Druhá byla o něco lepší, ale celkový dojem z knihy příliš nenapravila. Jsem ráda, že jsem knihu měla pouze půjčenou. Bohužel. Nelíbí.