Příliš mnoho Kateřin

Příliš mnoho Kateřin https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225961/bmid_prilis-mnoho-katerin-gk0-225961.jpg 3 1839 388

Když jste zázračné dítě, otvírá se před vámi zázračná budoucnost. Nebo ne? Colin Singleton právě maturoval, dostal kopačky od své devatenácté Kateřiny a má pocit, že jeho život skončil. Ještě že je tu jeho kamarád Hassan, který prostě žádné utápění v sebelítosti nepřipouští. Než se Colin stačí vzpamatovat, ocitne se na cestě bez cíle – a ta skončí v ospalé venkovské díře, vyznačující se jen dvěma pozoruhodnostmi: hrobem rakousko-uherského arcivévody a dívkou Lindsey. Její zásluhou Colin začne pomalu chápat, že není nutné být mladistvým géniem, abyste změnili svět...... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

An Abundance of Katherines , 2006

Lubisek
23.12.2019 4 z 5

Tahle kniha by podle hodnocení měla být autorovou nejhorší. Mně to ale vůbec nepřijde. Řekl bych, že se mi kniha líbila zatím nejvíce (když vynechám Hvězdy nám nepřály). Příběh měl smysl. Hledání sám sebe - a hlavně uvědomění si sám sebe. Líbil se mi uzavřený konec, kterého se od Johna moc nedočkáme, ale sem se to prostě hodilo. Vlastně happyend, který snad v žádné jiné knížce od autora nemáme (četl jsem 4 knihy). :)

Collin se mi zamlouval hned od začátku. Velmi zábavnou roli hraje v příběhu taktéž Hassan. Nakonec se mi líbilo i utvoření párů (prostě to tak mělo být). A závěrečný příběh, který vypráví Collin o Kateřinách je prostě dokonalý. O:)
SPOILER: Co mě naopak nepotěšilo, je část, kdy naši dva hlavní hrdinové nachytají TDC (Toho druhého Collina) s Katrinou při sexu. Panebože, to by museli být naprosto hloupí, aby prováděli pohlavní styk na takhle veřejném místě (navíc když věděli, že mají přijít i ostatní z lovu). Ale chápu, posunulo to příběh dále. :D

Na závěr už jen musím říct, že by se člověk neměl řídit hodnocením, ale měl by si hodnocení utvořit sám až po dočtení. Knížka mi ležela doma už delší dobu a musel jsem se do ní dosti přemáhat, abych ji rozečetl - nakonec se mi to velmi líbilo (po poslední knize Jedna želva za druhou PŘÍJEMNÉ PŘEKVAPENÍ) :)

Kačka_h
16.11.2019 4 z 5

Možná je to tím, že se také jmenuji Kateřina nebo tím, že jsem od téhle knihy moc nečekala, ale mile mě překvapila a přečetla bych si ji klidně znovu :)

katka01001
02.09.2019 4 z 5

Zatím jsem nečetla jinou práci autora, takže nemůžu ohodnotit s porovnáním k ostatním knihám. Samo o sobě se jedná o velmi příjemnou knížku u které se dobře vypíná.

Aghatte
24.08.2019 5 z 5

Tak mně to právě sedlo. Laskavost, to je správné slovo, čím to vystihnu. Velmi milá a laskavá kniha se spoustou podprahových mouder.
Já jsem si ji užila a bylo mi líto, že končí, ale asi skončila právě včas :-) Letní počteníčko, které ale dá víc něž obyčejná pubertální road movie.
Já ty poloautistické hrdiny pana Greena mám ráda.

čef
18.08.2019 5 z 5

Kniha zřejmě inspirovaná seriálem Big-Bang Theory. Hlavní hrdina je z rodu Sheldonů Cooperů geniální, ale možná také o trochu víc empatický, i když ne zas tak o moc. Vtipu je zde taky hodně, nejvíce snad toho absurdního. Jinak je zde nejvíce řečí o lásce a rozchodech s vědecky rozpracovaným Teorémem předvídatelnosti Kateřin. „Suchý bobky“ jestli tomu porozumíte i po matematické stránce, ale po té lidské se možná sem tam zasmějete.

Daniela1992
31.07.2019 odpad!

Bohužel pro mě velké zklamání, kniha, kterou jsem dočetla jen proto, že mi bylo líto si ji v knihovně nechat nedočtenou...

Akléda_
08.07.2019 2 z 5

Ne, ne, ne. John Green mi prostě nesedne. Připomínalo mi to Papírová města, který taky nemám ráda. Bylo to o ničem, děj byl nezáživný, zápletka se někam ztratila, čte se to pomalu a navíc je to plný matematiky a zbytečných poznámek pod čarou. Posledních třicet stran celkem ušlo, ale prostě ne.

Veruu95
05.07.2019 2 z 5

Upřímně, kniha mě moc nebavila a ani se mi extra dobře nečetla. Autor má rozhodně daleko lepší knihy.

MOu598
27.06.2019 3 z 5

Nejsem cílová skupina čtenářů téhle knížky, ale při čtení jsem se bavila. A zamotat matematiku a grafy do příběhu, to jsem ještě nezažila. Autor je šoumen.
Citát:
"Jasně, jsem líný, ale taky hodně dobře umím nedělat věci, které dělat nemám."

iiiccc
21.06.2019 1 z 5

Takové plácání se od ničeho k ničemu.

janyska13
18.06.2019 3 z 5

Tato kniha opět slabší, Hvězdy nám nepřály pro mne budou prostě stále to nejlepší co jsem od autora zatím četla.

TerezaJágrová
13.06.2019 2 z 5

Knihy od Johna Greena mám ráda, ale tahle mě bohužel nezaujala. Místy jsem se do ní nemohla vůbec začíst a děj byl o ničem. John Green má rozhodně lepší knihy, které stojí za to si přečíst,ale tahle za mě mezi ně nepatří.

Adél784
03.06.2019 2 z 5

Od Johna Greena jsem četla Hvězdy nám nepřály a Jedna želva za druhou - obě se mi strašně moc líbili. Musím říct že kniha Příliš mnoho Kateřin mě moc nezaujala - kdyby měla více stránek tak ji asi nedočtu. Moc mě nebavila. V půlce jsem ji odložila a pak se k ní po 2 týdnech nakonec vrátila. Bylo tam hodně matematiky. Dávám 2/5

Yogi
01.06.2019 3 z 5

Knížky od pana Greena mám ráda. Prostě mám. Nejspíš proto, že se jedná o odpočinkový dílka, u kterých nemusíte moc přemýšlet, ale zároveň to není taková ta klasická prvoplánová "když kluk potkal holku" teenage četba - a kolikrát je do toho zapojený i nějaký fajn dodatek, symbol nebo aspekt - jako poslední slova, přesmyčky, různé zajímavosti o slavných lidech - a to já fakt dokážu ocenit. Plus, nějaké postavy jsou prostě perfektní - ale většinou jsou to teda zrovna ty vedlejší.
"Příliš mnoho Kateřin" jsem se ale za poslední dva (ne-li dokonce tři) roky pokoušela přelouskat asi 6x a nikdy jsem je nedočetla. Pustila jsem se do knihy naplno až teprve ve chvíli, kdy po ruce nic lepšího nebylo. Konec se mi ale líbil, přestože byl samozřejmě dost předvídatelný. Na rozdíl od Hvězd nebo Aljašky to ve mně nezanechalo žádný větší odkaz a další den jsem skoro nevěděla, o co tam vlastně šlo. Jak už tu bylo několikrát zmíněno, znovu bych to zkrátka nečetla.

Verča16
31.05.2019 5 z 5

kniha je naprosto famozni a strasne moc jsem si ji oblibila. Colin je naprosto uzasnej a to jak do vseho zapojuje matematiku... proste bomba,chytry a mily chlapec.Hassan je pro me strasne sympaticky a dobry kamarad.Ale i presto mam nejradsi Lindsey.Toto byla moje prvni knizka od Greena ajsem naprosto spokenojena a muzu jenom doporucit.A to s tema Katerinama!Nejlepsi, 5*

PhoebePollard
29.05.2019 5 z 5

Krásný příběh, i když ne tolik propracovaný, jako jiná díla od tohoto spisovatele. Dějová linka je velmi jednoduchá a právě v tom tkví její kouzlo. A obdivuju toho člověka, který vymyslel ten vzorec na vtahy.

pige
26.05.2019 3 z 5

Pravděpodobně bych si tuto knížku dobrovolně nepřečetla, nicméně si ke mně cestu našla. Myslím si, že že začátku málokoho osloví, ale nakonec si čtenáře dokáže získat.
Jednoduchá dějová linie, zápletka jasná hned od začátku, ale přesto to nebyla obyčejná kniha o looserech, ale o tom, co je v životě důležité, o sobectví, o přehlížení jasných signálu v životě apod.

Matematická vsuvka je spíše jakási sonda do duše lidí přistupujících k životu přísně logicky. Trochu naděje i pro ně, že mohou najít ve svém životě svoji spřízněnou duši a budou někým pochopení.

TerkaBohacova
09.05.2019 4 z 5

Knížku jsem začala číst už před pár lety, ale v polovině jsem ji odložila. Teď jsem se k vrátila a vlastně se mi to dost líbilo. Ano, možná to bylo trochu předvídatelné, ale z nějakého důvodu mi to prostě nevadilo. Sice je to už delší doba, co jsem četla knizky od Johna Green, ale z toho, co si pamatuji, mi přišly podobně dobré jako právě tahle. Rozhodně to není nic přeborného, ale zajímavá odpočinková knížka to je určitě. Doporučuju.

-markéta-
28.04.2019 4 z 5

Greena mám moc ráda a i tato kniha byla skvělá! Matematiky tam je sice dost, ale hlavní dějová linka to není. Zajímavý nápad zakomponovat matematiku do knihy.
Každopádně Hledání Aljašky je TOP STROP a na tu nebude mít asi žádná Greenovka.

knihomolka23
26.03.2019 3 z 5

Před přečtením knihy jsem na ni slyšela hodně negativních recenzí. Nakonec to nebylo tak strašné, ale víckrát bych ji nečetla.