Přijď a už zůstaň

Přijď a už zůstaň https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25803/prijd-a-uz-zustan-25803.jpg 4 71 10

Tři milostné novely z pera populární autorky romantických příběhů. Občas máme sklon si myslet, že o tolikrát skloňovaném tématu, jakým je láska mezi mužem a ženou, nelze už napsat nic nového. Nora Roberts, jedna z nejoblíbenějších autorek romantického žánru, však každou svou další knihou vyvádí čtenářky z omylu. A tak jako kdykoli předtím, i tentokrát se budou strachovat o osudy hrdinů, aby se - vedeny mistrovským perem autorky - na konec společně s nimi radovaly s úspěšně překonaných nástrah a překážek. Nebo si snad myslíte, že mladá antropoložka Kasey, která coby placená síla přijíždí do honosného sídla bohatého spisovatele Jordana, aby s ním konzultovala jeho nový román, to bude mít lehké? Povýšenecké chování Jordanovy matky jí situaci rozhodně nijak neulehčí. Všechno ještě zkomplikují Kaseyiny sympatie k Jordanově osiřelé neteři Alison, na kterou má údajně "špatný vliv", a ze všeho nejvíc - bouřlivá láska k samotnému pánovi domu, Jordanu Taylorovi... K... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Columbus (ČR)

From the Heart , 1996

Kudík
Kudík
08.05.2022 4 z 5

Od autorky mám raději detektivní romány, ale dostala se mi do rukou tato povídková kniha s tím, že první, s totožným názvem s knihou, se mi dle anotace zdála nejslabší, ale přečtením jsem se vyvedla z omylu.
Přijď a už zůstaň - antropoložka Kasey byla doslova neuvěřitelná chodící encyklopedie. Její zachování si jisté části dětinskosti se mi moc líbilo, a i vztah k Alison. Spisovatel Jordan měl pár slabších chvil, ale v závěru to zachránil.
Obrázky volby - zde je obchodnice se starožitnostmi Jessica, která zaměstnává své přátele, kterým naprosto důvěřuje. Proto je těžké věřit policistovi, který je současně i spisovatel, že v jejím obchodě dochází k pašování.
Konce a začátky - nejsmutnější z povídek, kde jsem čekala, co přesně se stalo televizní moderátorce Liv. I přes napínavost mi přišla tato nejslabší a nejvíce natahovaná. Zachránil to Thorp a akčnější závěr.

georginaa
georginaa
25.11.2020 4 z 5

To že Nora umí vyprávět příběhy, to se ví. Jen nechápu, kolik má v hlavě inspirace, tolik příběhů a stále nové nápady. Té spisovatelky se nikdy nepřejím ( spíše nedočítánu) Jsem ráda, že má tolik knih a stále je co vybírat. Tento troj díl zase ukázal tvůrčí představivost a dobře se četl.

lifeoptimist
lifeoptimist
24.05.2020 4 z 5

oddechovka, jedna ze starších, ale jsem ráda, že to není až tak moc "přeslazené", když má člověk chuť na trochu "střízlivé" romanťárny :-)

Skalara
Skalara
28.11.2018 5 z 5

Velice pěkné příběhy, přečetla jsem je všechny velmi rychle. Z těch romatických příběhů, jsou to jedny z těch lepších.

Jessybelle
Jessybelle
06.09.2016 5 z 5

Tato knížka byla úplně první,kterou jsem od teto autorky četla, je to už moře let. Viděla jsem ji číst jednu paní ve vlaku a ze zvědavosti jsem si ji pak půjčila. Zaujala mě a díky ní a dalším knihám Nora Roberts stala mou oblíbenou autorkou. Dnes mi přijde přeromantická, ale čtivá. Na oddech je super.

kika 13
kika 13
03.03.2013 4 z 5

Krásná romantická knížka.

modranka
modranka
03.10.2012 3 z 5

Hodnotila som zlatou strednou cestou, teda 3 hviezdičkami, lebo ide o tri príbehy a každý má inú úroveň. Sú to tri poviedky, ktoré sú samostatnými príbehmi. Každá z inej oblasti. Rôzne charakteristiky postáv, rôzne emócie a tak. Absentoval mi trochu silnejší konflikt, ktorý by ma držal v pozornosti. Akýmsi zábleskom onoho konfliktu bol záver prvej poviedky, inak nič. Napokon, prečítajte, posúďte sami.

WEIL
WEIL
04.09.2011

Romantiky je tu na pět knížek.

violkaf
violkaf
30.11.-0001 5 z 5

Ahojky všem,

tuhle knížku jsem přečetla skoro jedním dechem, opravdu krásně napsané.
Doporučuji všem.

zuzil
zuzil
30.11.-0001 5 z 5

tuhle knižku jsem četla jako první a tak se mi zalíbila, že jsem začala číst knížky od téhle autorky, ahoj buzik

Část díla

Nora Roberts
americká, 1950
2000  86%Smrtící nahota
1997  89%Nebe mé lásky
2000  87%Past na dobrodruha
1997  86%Zrozená z ohně
2011  82%Kouzlo okamžiku

Kniha Přijď a už zůstaň je v