Led

Led https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/245243/bmid_led-IWf-245243.jpg 4 149 35

Příhraničí série

Příhraničí. Drsné a nepřátelské místo, které už nepatří do našeho světa, ale ani do toho druhého. Místo, kde po celý rok panuje zima a krutý mráz a vládnou mu vlčí smečky. Místo, kde se problémy řeší olovem a magií, a pouhé přežití stojí obrovské úsilí. Zvlášť když na vás uspořádají nelítostnou štvanici… Vy stále věříte, že sibiřské gulagy byly nelidsky kruté? To jste asi ještě neslyšeli o Příhraničí… Teď máte šanci se s ním seznámit. A pokud máte slabost pro akční příběhy alá Žamboch, je rozhodnuto!... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Лёд , 2005

mareksevc
16.03.2023 3 z 5

3,5 * zaujimavé prostredie a atmosféra , knihe hy pomohla odtučnovacia kura , skratiť pasaže kde postava ide z bodu a do bodu b, taktiež ako spominalo viac ludi - mapa uzemia a popis frakcii , postav je extremne vela a vela krat sa čitatel stráca ale ako celok, hlavne druhá polka knihy ma pekny spád aj dynamiku

Alezi76
19.10.2022 2 z 5

Kniha je do půlky docela zajímavá a dobře se četla. Problém pro mě nastal zhruba od druhé poloviny. Zdlouhavé pasáže u kterých stačí chvilka nepozornosti a musí se vracet číst znovu. Hlavní hrdina okolo kterého se vše odvíjí je v pohodě. Konec mě moc nenadchnul. Uvidím jestli budu v sérii dále pokračovat.

DaNDee
29.03.2022 5 z 5

ŽRÁDLO, PONURO, CHLAST A KRVELAČNOST.

Řádně našlapaný atmosferický survival z dílny Science Fiction. Už jen obaly této série jsou velkým tahákem pro oči čtenáře! Led je něco mezi Metrem 2033 a světem z herní série S.T.A.L.K.E.R, a proto jsem rád, že má Příhraničí toliko pokračování! Pelmeně, šašliky, šproty, kagor, šči, čočovice – je neuvěřitelné kolik nových ruských pokrmů a nápojů jsem se díky této knize a sérii naučil. A to nezmiňuju zajímavé ruské zvyky! Další lákadlo příběhu jsou detaily jako vytříbený vkus střelných zbraní nebo pojmenování monster. S tím vším si Korněv pohrál tak, že vytváří zcela výjimečný ekosystém. Ekosystém, ano, tak bych opravdu nazval to, co tuto knihu dělá bestsellerem.
Že odteď tvrdý alkohol zajídám místo zapíjení vděčím taky Ledovi. Napjaté survival atmosféře zase na lidskosti dodávají i prožitky z hladovění, opíjení a kocoviny, ze zranění a dalších běžných pocitů a potřeb smrtelníků, které jsou uceleny magií a alchymií. Prostě zlatá žíla fanoušků naturalismu!
Mám ale i výhrady. Iritovalo mě omýlání frází jako "tebe omrzel život?" a "odtama". Ale dá se to vydržet. Místy také chybí významné popisy pojmů, takže když chce čtenář chápat souvislosti, a né jen některé věci přeskočit, musí si významy hledat sám (např. zbraně, frakce a příšery).
Souhlas i s Morpiho (@Morpi) komentem o tom, že knižní série postrádá mapu, což je pro orientaci v ději dosti ESENCIÁLNÍ !!

PS: Kniha mi po své magické sci-fi stránce připomíná Žambocha- Ve službách klanu. Komu se Led líbil, zkuste Žambocha.

Mickhesh
17.12.2021 3 z 5

Upřímně jsem nečekal kdo ví co bombastického, ale já i autor zřejmě máme zálibu ve hrách jako je Metro nebo Stalker. Zde je to akorát říznuté magií. Kniha není špatná, jsou tu zajímavé charaktery a vůbec nevadí, že hlavní hrdina přežije vlastně všechno (v případě Baklyho se to osvědčilo). Bum bum akční scény, které jsou pro mě nezajímavé v každé knize tu hezky odsípají, člověk se nenudí. Celá kniha se čte dobře, možná trochu delší. Vždy kupuji celé sérky knih najednou, ptž shánění jednotlivých vyprodaných dílů později stojí čas a úsilí. Zde se koupě 5ti dílné sérky zdá se vyplatila. Kniha hodnocená bez konce 70%.. Za debilní těžko uvěřitelný závěr, má nakonec jako celek 60%.

Klilad
02.10.2021 4 z 5

Zajímavá záležitost. Člověk podle anotace čekal nějakého trochu modernějšího zaklínače a dostal něco zcela jiného. Zajímavě vymyšlený fantasy svět, který má své kouzlo a zabaví. Největší problém téhle knihy, respektive celé série, je font, ve kterém je udělaná tištěná verze knihy. Oproti běžnému fantom printu mi zde font přišel malý, bolely z něj oči a člověk se občas ztrácel. Nicméně, hlavní hrdina a svět dokáže uhranout natolik, že se k tomu čtení prostě donutí. 75%

Luigi1
06.09.2021 5 z 5

Tato kniha mě zaujala a dobře se mi četla.S tímto spisovatelem jsem se setkal poprvé a nezklamal.

Vlk.kh
29.09.2020 2 z 5

Dost podprůměrná záležitost. Jak už tu zaznělo v jiných komentářích, začátek parádní - první čtvrtinu knihy jsem si užíval. Pak to začalo skřípat a děj se pro mě změnil jen v jakousi vatu, nebo bahno, kterým se čtenář brodí odnikud nikam. Ač tam bylo dost zajímavých nápadů, začal jsem se nudit a od poloviny knihy už jsem vyloženě trpěl. Myslím, že by tady prospělo, kdyby autor sesekal děj jen na délku povídky, max. novely a odpustil si plytké natahování plné zbytečných mrtvol, dialogů a událostí, které vás už pak přestanou zajímat a příběh se v podstatě nikam dál neposouvá.

nai.ivka
11.01.2020 3 z 5

Až bude to postapo, doufám nebudem patřit do téhle gubernie.

protokol
02.11.2019 5 z 5

no sranda.
nato že som tomu moc nedával stálo to za to .
kto má rád dobrodružstvá , akciu, mágiu, ruské zmíšľanie a vodku tak ten si príde na svoje . hlavný hrdina neni ten tip slušného vojačika ale naopak je to grázlik vihodený z magickej školy "nie vlastnou vinou " a preto aby prežil vstúpil do akejsi prieskumníckej armády má všade plno kamarátov na chlastačku i výpomoc či už mágov podivínou alebo vojakov . na cestách sa stretávaz: upírmi, vampírmi, vlkodlakmi, likanmi, závejníkmi, vlkmi, mlhovníkmi, vodníkmi a inov verbeží no proste fantasi ako remeň mne sa páči odporúčam

ps: 1 kniha to začala a aj skončila ostatné dieli strata času

mr.Zdenek
30.08.2019 5 z 5

Objev letošních prázdnin. Opravdu dobré.

gad
16.04.2019 4 z 5

Nebylo to špatné. Nechybí napětí ani suché vtípky. Led sice není žádný svatoušek, přesto jsem k němu pojal sympatie. Líbila se mi jeho neústupnost a vytrvalost. Lehké výtky mám k překladu, ale dalo se to vydržet. Občas jsem se ztrácel v postavách, ale jinak dobré. Už čtu pokračování.

Nikola131
21.01.2019 3 z 5

Úrčitě za přečtení stojí, jen mi přišlo, že se ten děj pořád šinul někam dopředu a dopředu. Stále se nabalovaly nové a nové postavy. Sám hrdina (který byl celkem i sympatický) se chudák objevoval na nových a nových místech, kde se ho ideálně někdo snažil zamordovat a ten výsledný "plot twist" proč se mu to děje, mě moc nepřekvapil a nezaujmul. Byla to taková klasická fantasy klička, co za tím stálo. Pro další knihu mě autor nenavnadil, neb mám obavu, že se bude opakovat stejná úmorná cesta, na kterou už nemám náladu.
Co musím uznat je, že autor psát umí a prostředí a postavy byly vykresleny celkem živě.

jarin58
12.01.2019 4 z 5

Omlouvám se za výraz,ale já jsem tenhle příběh žral.

Peleus
21.06.2018 2 z 5

Zklamání.

Zajímavý rozjezd následovaný tunou balastu, kdy se nic neděje a kdy není nutné pamatovat si ani jména hrdinových společníků, jelikož za chvíli stejně zařvou. K tomu přidejme filozofování u vodky a akční pasáže ve stylu Miroslava Žambocha, přičemž hrdina je zcela nezničitelný, tudíž o něj nemáte ani trochu strach.

Bohužel mě autor nepřesvědčil k pokračování četby jeho pentalogie. Poohlédnu se jinde.

koprolda
09.03.2018 3 z 5

Tahle kniha pro mě byla trochu zklamáním, asi jsem se na ni příliš těšil. Líbil se mi celkem komplexně vymyšlený svět i to jak se do něj hlavní hrdina dostal. Skvělá akce která vás dokáže vtáhnout, se kterou autor nešetří a i tak je stále originální. Bohužel zasazeno do velmi slabého příběhu. Většinu děje se snaží hlavního hrdinu někdo zabít a on, na rozdíl od čtenáře, neví proč. Nějak se nedokážu zbavit pocitu že někdo vzal dobrý nápad na knihu a naředil ho tak aby vznikla pentalogie.

trudoš
07.09.2017 3 z 5

Pavel Korněv má sice hezky propracovaný svět, ovšem že by jej dokázal využít pro zápletku, to už mi nepřišlo. Ono je vůbec pro Rusy příznačné vysvětlovat, co jak funguje, ale když přijde na děj, je to zpravidla jednoduchá road movie, prokládaná popíjením vodky a disputacemi o životě, vesmíru a monstrech. I zde je základním kamenem v podstatě jen to, že hrdinu se snaží někdo/něco zabít a on proplouvá podivuhodnými kulisami, ve kterých se stírají hranice mezi fantasy a sci-fi. Problém je, že protentokrát nějak nezaklapávaly jednotlivé epizody smysluplně do sebe. Je fajn, že se pořád něco děje, ale když chybí vysvětlení proč, pozornost dokážu udržet jen po určitou dobu. S tím souvisí i zbytečné množství bohatýrských postav, které průběžně přicházejí a odcházejí, aniž by člověk měl představu, kdo je podstatný a kdo ne. Přičemž je otázkou, zda v tom měl vůbec jasno i sám autor. Závěrečné vyložení karet je pak tak strašně pofidérní, až mi v rámci celkového rozsahu přišlo malinko směšné.

Bergelmir
07.08.2017 5 z 5

Výborná kniha pro fanoušky post-apo či stalkera.

BredyBredos
23.05.2017

Nevim jestli je Jaroslav2770 pacifista nebo má nějaký jiný duševní problém. Ale kniha je naprosto skvělá, rozhodně koupim i další díly. S hlavnim hrdinou Ledem jsem se naprosto ztotožnil, chapu jeho myslenkove pochody, chovani atd. Skvěle se čte a příběh má spád.. rozhodně doporučuji všem kteří hledají něco originálního

Azmodan
02.12.2016 3 z 5

Prostředí mi připomíná fantasy prostředí zaklínače, amulety, kouzla, vlkodlaci...jen ty vlkodlaky nezabíjíte stříbrným mečem ale kalašnikovem.

Kniha na mě působila jako sbírka příhod splácnutých do jedné knihy. Akce střídá akci a tak to občas dobře utíká, jen to (ne)plyne od nikud nikam a občas jsem měl pocit, že autor psal jen proto, aby psal.

Závěr pak připomíná kapitolu, při jejímž psaní vydavatel vytrhl autorovi knihu z ruky se slovi "už píšeš dlouho, vydáme to" a na argument, že to ještě není dopsané prostě nereagoval.

Kniha úplně špatná není, nicméně v seznamu mnou doporučených knih by určitě nefigurovala

jockel
29.11.2016 4 z 5

Překvapilo mě spojení střelných zbraní a kouzel.
Dobrá oddychovka, dobře se čte.