Poslední aristokratka ekniha

František Antonín hrabě Kostka z Kostky je potomek šlechtického rodu, žijící v New Yorku. Po pádu komunistického režimu se s americkou manželkou Vivien a dcerou Marií (III.) vrací do Čech, aby převzal rodové sídlo. Kromě zámku „zdědí“ hraběcí rodina i personál: zpátečnického kastelána, hypochondrického zahradníka a kuchařku, která si ráda cvakne a občas to přežene. Chudobný navrátilec, krkolomně navazující na slavný rodokmen, emigrantství, místní zemitost, zámek jako konkurenceschopná atrakce, kníže Schwarzenberg, zpěvačky Cher a Helenka Vondráčková, to jsou motivy, z nichž autor, profesí kastelán, upředl sérii panoptikálně komických situací. V deníku Marie III., posledního potomka rodu, nenajdete sex, násilí, vraždy ani hluboké myšlenky. Má jedinou ambici: pobavit čtenáře!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/189006/posledni-aristokratka-189006.jpg 4.13605

Aristokratka (1.)

Humor, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno: (ekniha), Druhé město

Kniha Poslední aristokratka

florentinas
včera

Zábavné čtení, na odreagování skvělá.

Lucissia
včera

Přečteno a můžu říct, že jsem se neskutečně bavila. Tento typ humoru je mi hodně blízký, na druhou stranu pochopím, že ne každému toto sedí. Já se smála tak, jako při málokteré knize. Opravdu vtipně, svěže, ironicky napsáno. Knížka na odpočinutí, nehledám v tom žádnou hloubku, za mne obrovská spokojenost a jdu číst další díl. :-)

Lslunicko

ještě nikdy jsem se tolik u knihy nebavila ????

Madelisi

Tak po následujících třech dílech jsem si přečetla, jak to všechno začalo. A mohu zajímavě srovnávat.
Minimálně se tu prozacu snědlo minimum a Marie III. je skutečně nejrozumější.
Popsat děj se nedá, jde o na sebe skoro nenavazující scénky.
Chápu popularitu, tento první díl se mi asi líbil nejvíc.

smardice

Skvělá kniha a celá série. Těsím se na film, doufám, že se budu smát tak, jak u celé série.

kofola33

Tak takhle jsem se u knizky asi jeste nenasmala! Zvlaste po tom, co vim, ze pani Tichou hraje ve filmu Eliska Balzerova, uplne jsem ji videla tak krasne jedovate sarkastickou a nemuzu se dockat filmu, doufam, ze nezklame. Opravdu skvele poctenicko, za me vyborna knizka.

Zuzana08

Hraběnka jako americká, naivní, rozmazlená blbka, která umí jen utrácet. Hrabě jako hamižný, závistivý, cholerický blb, který nechává na stole ostříhané nehty a tyčinky do uší? A dohromady vlastně nic neumí a ničemu nerozumí? Mají dluhy a koupí si dva psy za 80tis.? Neplatí účty, ono to nějak dopadne? Kastelán jako vyžírka a nemakačenko, kterého vydržují? Pokračovat nebudu....
Mě to nějak neoslovilo....snažila jsem se mít velký nadhled, nebrat situace vážně. Ale opravdu ne! Do dalších dílu se pouštět nebudu.

Hanaol

Ohromně jsem se pobavila a zasmála. Krásné čtení.