Poslední aristokratka

Poslední aristokratka

František Antonín hrabě Kostka z Kostky je potomek šlechtického rodu, žijící v New Yorku. Po pádu komunistického režimu se s americkou manželkou Vivien a dcerou Marií (III.) vrací do Čech, aby převzal rodové sídlo. Kromě zámku „zdědí“ hraběcí rodina i personál: zpátečnického kastelána, hypochondrického zahradníka a kuchařku, která si ráda cvakne a občas to přežene. Chudobný navrátilec, krkolomně navazující na slavný rodokmen, emigrantství, místní zemitost, zámek jako konkurenceschopná atrakce, kníže Schwarzenberg, zpěvačky Cher a Helenka Vondráčková, to jsou motivy, z nichž autor, profesí kastelán, upředl sérii panoptikálně komických situací. V deníku Marie III., posledního potomka rodu, nenajdete sex, násilí, vraždy ani hluboké myšlenky. Má jedinou ambici: pobavit čtenáře!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/134832/posledni-aristokratka-uqy-134832.jpg 4.13027

Příhody aristokratky (1.)

Humor, Romány, Literatura česká
Vydáno:, Druhé město

111moni
včera

Kdo hledá hluboký literární zåžitek,nečtěte,kdo se chce pobavit,zasmát,nehledá hluboké myšlenky, jen si chce odpočinout od vážnosti světa,otevřete a čtěte...A nehledejte za ničím nic,užije si společnosti tak různorodé, jak si ani nedovedeme představit,situací tak absurdnìch a přitom uvěřitelných.Nakonec,kdo může dostat v restituci hrad...Bavte se.

katuu123

Pohodová knížka, u které se velmi pobavíte. Jednoduchá na pochopení. Skvělá k odpočinku. Za mě rozhodně DOPORUČUJI...

Ivis01

Kniha se pěkně četla,pobavila jsem se,určitě si přečtu další díly :-)

julie8829

Velmi vtipná a pěkná knížka. Smála jsem se u toho jak já, 15ti letá holka, tak i moje babička. Takže si myslím že skvělé, vtipné a lehké čtení pro každou generaci.

Riccia

Lehké a příjemné čtení, které nezarmoutí, ale ani nic nepřinese. Některé pasáže mne pobavily, jindy jsem si připadala jako střízlivý o silvestrovské půlnoci - takové to nucené veselí, kdy se očekává, že se člověk bude otřásat veselím, ale ono to tak nějak nejde. Věřím, že i když je v knize hodně použita určitá nadsázka, spousta situací má svůj reálný základ ve zkušenostech autora - kastelána. Pointa žádná - přetrženo ze dne na den, kronika pokračuje ve druhém díle. Do druhého dílu možná mrknu, ale asi nevydržím.

Terkishead

Velmi lehké a milé čtení, sympatický sloh. Knihu jsem četla na doporučení, ale nakonec jsem smíchy neřvala, i když vtipná určitě je. Jen jsem v ní marně hledala nějakou dějovou linii a trochu mě překvapilo, že náhle, jen tak mimochodem, skončila.

jitka3235

Parádní oddechová serie... Nejvíc se mi líbil první díl, nicméně ostatní nejsou o nic horší. Dobře jsem se zasmála, oddechla jsem si a některé hlášky a situace asi budu mít v hlavě napořád, ale nevadí :D

trudoš

Pro mě jeden z nejzábavnějších románů desetiletí. Už vážně dlouho jsem nečetl knihu s takovou chutí a nadšením. A i když se v očích literárních škarohlídů stanu černou, bezduchou ovcí, všechen ten smích mi za to rozhodně stál. Miluju je zkrátka všechny: Marii, Františka, Vivien, Josefa, Spoka, Denisku, Bendu, Miladu, paní Tichou, dokonce i Olina, Láďu a Císařovnu.
Evžen Boček spoléhá na dvě věci - osvědčenou taktiku deníkových zápisků, ve kterých může formou monologů komentovat život, rodinu a další podivnosti. Druhým triumfem je pak humor, který mu funguje s precizností dobré facky. Není to přisprostlé ani infantilní, experimentální nebo protestní, úchylné či asociální. Zkrátka jednoduchá česká komedie, kterou by mohlo pokazit jen to, že by jí někdo zfilmoval. Fungují tu popisy, charaktery i dialogy, to vše s jazykovou bravurou sebejistého autora. Kdyby třebas jen desetina tuzemských spisovatelů dokázala se situační komikou pracovat podobně, stal by se z nás jistě národ dlouhověkých.

VeronikaStan

Za mě jedna z nejlepších českých knih. Ráda se u knihy pobavím a tady jsem se opravdu nahlas smála! Výborné čtivo, historky, hlášky, příběh..doporučuju!

Maaruska1

Kniha, ke které se ráda vracím. Moc se u knih nesměji, ale u této? To jsem se neustále smála a vždy v těch nejnevhodnějších situacích a nedalo se s tím nic dělat. V autobuse nebo třeba v hodině němčiny, musela jsem kousat do tužky, aby jsem se nesmála na celou třídu. Za mě TOP.
Všem doporučuji!

artepeli

Lehká vtipná kniha k odpočinku

Nikol1010

No, nadšená z knihy nejsem, že bych se smála, tak to také ne, je to oddechová kniha, nad kterou nemusíte přemýšlet, ale já teď přemýšlím, zda jít na další díl..

sarka4699

Po přečtení neuvěřitelně nadšených recenzí knihy jsem byla poměrně zklamaná. Usmála jsem se asi jednou, asi to nebyl šálek mého čaje.

Ingrísek

Smíchy jsem neřvala, maximálně jsem se parkrát pousmála. Nejvíce mě vytáčela neschopnost postav, vydržela jsem číst jen kvůli postavě vypravečky.

Sakuhina

Kniha se skvělá a vtipná, moc jsem se při čtení bavila, ale jako divadelní představení to už není ono.

Kika28

I když mně je teprve třináct čtení této knížky jsem si naprosto užívala. Někdy jsem u toho čtení smála. Všem moc doporučuji.

citronekodvedle

Super oddechovka

jaroiva

Na čtení při dlouhém čekání v čekárně v nemocnici to bylo ideální. V zásadě se tam nic neřeší, takže to jde číst na pokračování po malých dávkách beze strachu, že ztratím nit. Zas tak mě to ale nepobavilo, aby mě lákalo číst další díl.

Liggy

Hezký sloh, krásně zpracovaný originální a humorný příběh s mnoha nečekanými událostmi o útrapách zchudlých šlechtických rodů v Čechách.
Všechny postavy jsou naprosto báječné a skvěle popsané.
Knížku jsem přečtla opravdu jedním dechem a celou dobu jsem se nepřestala bavit.

Bublinka.

U první poloviny jsem se smála hodně nahlas, jako už dlouho ne. Tak od poloviny už to tak vtipné nebylo, spíše takové stále stejné, ale i tak mě to bavilo a četlo se to samo. Na oddech od všech hororů mi to naprosto sedlo. Druhý díl byl také už pak nějak pořád stejný, ale také neurazil. Na oddech jsem asi nemohla sáhnout po ničem lepším.

Rewati

Ze začátku jsem byla nadšená, ale pak už se to začalo moc opakovat.
Veškerá zajímavost a vtipnost knížky je založena na základních povahových rysech hlavních postav, které jsou pouze jakýmsi archetypem a nejsou nijak dál propracované a působí vyloženě plytce, a na humorných situacích vyhnaných ad absurdum, jichž tam nakonec bylo tolik, že už mě vlastně vůbec nebavily. Příběh pak už postrádal jakékoliv překvapení a nijak negradoval. Kniha neurazí ani nenadchne.

Květ

Román k pobavení a pro zasmání. Sledujeme v něm šlechtickou rodinu Kostků, která se po revoluci vrací z Ameriky do Čech a přebírá rodové sídlo, kde hodlá žít. Samozřejmě na každém kroku číhají potíže, které řeší leckdy svérázným způsobem. Při čtení mi cukaly koutky, sem tam jsem se zasmála i nahlas. Výbuchy smíchu se nekonaly, humor je víceméně prvoplánový, ale jako odreagování knížka splnila svůj účel. Možná časem sáhnu i po dalších dílech.

Rihatama

Jen u mála knih jsem se smála nahlas a nemohla si pomoci. Poslední aristokratka je jednou z nich. Nekontrolované výbuchy smíchu mě ovládly kdekoli, kde jsem četla. V metru jsem pak v takovém momentu knihu raději zavírala, abych se mohla trochu uklidnit a neděsit nebo obtěžovat ostatní pasažéry. Uvědomuji si, že humor je velmi osobitý. Já sama se od srdce zasměji vlastně jen málo vtipům. Ve mně ale Boček získal nadšeného promotéra tohoto svého nenáročného, odlehčeného příběhu o rodině emigrovaného, zchudlého českého hraběte Kostky z Kostky. Alespoň této první části. Jenomže, jak se říká, opakovaný vtip není vtipem a já se opětovné salvy smíchu při opakovaném čtení pro mě nejvtipnějších hlášek tak docela nedočkala, podobně jako u dalších dvou knih. To však v mých očích nijak zvlášť nesnižuje hodnotu této knihy, která si na nic nehraje. Jen chce pobavit čtenáře, byť někdy trochu krkolomně. Směji se ráda a tady se mi dostalo nezapomenutelné, obrovské porce smíchu.

E_Lan

Pro mne obrovské zklamání. Prvoplánovitý porevoluční humor, navíc ve čteném provedení doplněn nesmyslným rádoby vtipným hudebním doprovoden, který navádí, kdy by se člověk měl smát. Celé těžko uvěřitelné a hlavně ne vtipné. Konec je navíc totálně do ztracena, takže ani žádná byť blbá pointa se nekoná. Prostě špatné.

Adelajda_4

Za mě teda opravdu skvělé, takhle jsem se dlouho nenasmála. Kniha vypráví "obyčejné" příběhy jedné neobyčejné rodiny a je to vážně legrace. Žádné vyšší poslání v tom nehledejte, je to spíš kniha na odreagování.

sarekaslukova

No nebylo to špatné, jelikož jsem od knížeky nic neočekávala, tak mě nemohla ani zklamat. Bylo to dobré odlehčené čtení, kde se sice bojím otočit stránku, protože nevím čím mě jejich chování překvapí, ale to je asi tak vše, čeho se bát.

JessieEx

Čistě humoristická kniha, nic víc od ní neočekávejte. Žádný příběh, napětí, romantika...jen vtipný deník Marie III. Za účelem pobavení čtenáře jde místy humor až ad absurdum, ale občas to opravdu funguje, párkrát jsem se pobavila. Není to totiž zrovna můj nejoblíbenější druh humoru, ale spoustě ostatních lidí sedne. Když nebudete nic očekávat, budete příjemně překvapení.

RomiV

Skvělá kniha, přečetla jsem i další díly. A je to asi první knížka u které jsem se smála nahlas :-)

gallovl

Až na to, že jsem prouklízela jednu noc na hradě, jsem se skvěle bavila;-).

kktnk

Je to zábavné, takové mile české čtení. Ale ačkoliv mi bylo doporučováno jako velká sranda, zas taková pecka to nebyla. Shrnuto a podtženo - legrace tak na 70% očekávání a od poloviny se mi ten humor začal trochu opakovat. Ale dočetl jsem do konce.