Příběhy zraněné duše: z deníku psychoterapeutky

Příběhy zraněné duše: z deníku psychoterapeutky https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/121992/pribehy-zranene-duse-121992.jpg 4 21 8

Autorka zavádí čtenáře do složitých životních osudů a krizí, které pomáhá jako psychoterapeutka řešit.

hermína14
25.10.2021 3 z 5

Témata strhující, leč příběhy placaté a styl dětinský...naštěstí si nad nimi přemýšlet můžeme pak sami; to knihu pro mě zachránilo.

Eremites
07.08.2020 2 z 5

Se vší úctou k paní Peterové (které si vážím jako člověka), tohle se opravdu nepovedlo.

Navnaděna titulem knihy jsem čekala pohled "z druhé strany", pohled psycholožky na své klienty a jejich problémy, nějaké postřehy, úvahy, zamyšlení, prostě cokoliv zajímavého z této profese. Dostalo se mi několika "příběhů" ( to snad ani nebyly příběhy, pouze klišovité šablonovité náčrty), které více než cokoliv jiného připomínaly slohovou práci žákyně základní školy (případně poněkud méně nadané žákyně školy střední).

Mohu jen doufat, že autorka je mnohem lepší psycholožkou než spisovatelkou.

Kristyna1712
18.07.2020 3 z 5

Několik krátkých více či méně povedených příběhů s otevřeným koncem. Některé příběhy byly opravdu zajímavé a i při své krátkosti mě kupodivu dokázaly vtáhnout do děje, některé však byly méně povedené. I tak si myslím, že stojí za přečtení, protože donutí zapřemýšlet nad mnoha věcmi a nabízí i jiný úhel pohledu než na který je člověk zvyklý.

lagina
22.07.2019 2 z 5

Jednohubka. Takové spíš jen ukázky příběhů. Ocenila bych je víc rozpracované, některé mi přišly dost ploché.

vikaa
06.09.2016 3 z 5

Kniha povídek je napsaná čtivě, ale je to taková jednohubka, která neurazí ani nenadchne. Mně osobně připadají profily hlavních představitelů (převážně žen) málo propracované a povrchní. Čtenář tak nemůže pochopit, proč hlavní postavy jednají tak, jak jednají. Kdo četl něco od Yaloma nebo Yovella se mnou asi bude souhlasit. Úplně nejhorší je povídka Jsem gay, tam jsem opravdu nepochopila vnitřní pohnutky hrdiny. A i když Myšlenky na smrt jsou asi ze všech povídek nejzajímavější, je to hlavně tím, že lidi tato tematika zajímá a ne tím, že by vzbuzovaly u čtenáře nějaké veliké emoce. Knihu doporučuji, pokud si chcete v Knižní výzvě splnit kategorii Kniha přečtená za jediný den (za hodinu nemáte co dělat) :-))))

Věrča18
01.09.2015 4 z 5

Zajímavé příběhy, které nutí k zamyšlení, příběhy píše sám život. Nemám moc ráda knihy povídek, tato však dá nahlédnout do různých oblastí prožívání životních krizí. Dobré přečíst.

andream
17.05.2014 5 z 5

Zajímavé, přečteno jedním dechem na jeden zátah.... doporučuji

marataheja
03.05.2014 3 z 5

Příběhy mi přijdou moc krátke,useknuté... Myšlenky na smrt - příběh, který se mi líbil nejvice.

Kniha Příběhy zraněné duše: z deníku psychoterapeutky je v