Dobrodružství s Bobří stopou

Dobrodružství s Bobří stopou https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166565/bmid_dobrodruzstvi-s-bobri-stopou-XOY-166565.jpg 4 10 3

Soubor kreslených seriálů, povidek, dobrodružných příběhů, rad, nápadu a her. Toto vydání obsahuje následující comicsy: Nikdy se nevzdávej – Jiří Grbavčic Modla – Libor Balák Hroty – Libor Balák Mapa – Libor Balák Legenda o bílém mamutovi – Jiří Svoboda, Libor Balák Nyam, nejlepší z dobrých – Libor Balák Pověst o královském pokladě – Zbyněk Zavadil, Libor Balák Šlapanice – leden 1401 – Zbyněk Zavadil, Libor Balák Slávomar – Luděk Galuška, Libor Balák Zapomenutý poklad – Lenka Vašíčková, Roman Juránek, Pavel Čech Levhart – Jiří Grbavčic Smrt cestovatele Ibarrety – Libor Balák Vor Hrůzy – Jan Hora Ostrov Aepyornisův – Jan Hora Gigant – Libor Balák Túmé, miláček slonů – Jan Hora Prosíme, modlete se za něho – Libor Balák Objev Lorda a Kejdy – Vladimír Tučapský, Luděk Klička Jako tenkrát... – Pavel Čech (Oproti prvnímu vydání neobsahuje komiksy Walitaka a Safírová stezka. )... celý text

Ivan Kučera
16.08.2023 4 z 5

Tvrdá väzba, 224 strán, viac ako kilová váha, parádna obálka s Rikitanom (tie žily!), plno textu (rady, poviedky, námety, hry), úvodné slovo Mareka Poláka a samozrejme komiksy. Väčšina z nich je krátka. Niektoré azda až príliš. Podaktoré sa odohrávajú u nás, iné v hlbokej minulosti (Morava roku Pána 1401), iné v Machu Pichcu, ďalšie v Kanade. Niektoré sú originálne, iné adaptácie kníh slávnych autorov (H.G. Wells, Kipling). S niektorými sa stretávame prvý raz, iné boli v minulosti publikované, čo je prípad mojich obľúbených temných vecí Smrt cestovatele Ibarrety a temer už až do ekohororu idúceho mrazivého Giganta (oba parádičky kedysi vyšli v kultovej Kometě). Je to skutočne pestrá všehochuť. Na svoje si príde v podstate každý: od fanúšika trampského/skautského komiksu cez dobrodružný a historický. Miestami sú to uzavreté príbehy, inokedy len ochutnávka z väčšieho cyklu (Walitaka). Chýbali mi zákulisné informácie ku každému komiksu o tom, aké cesty, cestičky a zákruty viedli k jeho vzniku, kde a za akých podmienok bol prvý raz publikovaný a podobne. V r. 2013 vyšla reedícia, u ktorej je zaujímavé, že svojím spôsobom nie je stopercentnou reedíciou, keďže neobsahuje komiksy Safírová stezka a Walitaka. Takže je otázkou, či to naozaj je reedícia.

Turlogh
04.01.2022 4 z 5

Výborný počin SPJF, vydání této skvělé knihy. Povídky, příběhy, rady, hry to vše najdete v této sympatické a zajímavé knize. Doporučuji všem správným klukům a holkám jakéhokoliv věku. Howgh.

Petra21
28.07.2018 5 z 5

Nostalgicky vzpomínám, jak jsem při čtení této dobrodružné knihy toužila být klukem!

dobrodružství české komiksy

Kniha Dobrodružství s Bobří stopou je v