Příběhy ze stáje

Amélie má strach. Naproti ve stáji se něco děje. Nejsou koně v nebezpečí? Ema, David a Helena mají celkem jiný problém. Jejich milovaný dvůr s poníky má být uzavřen! Tady pomohou jen skvělé nápady, dobří přátelé koní a trocha štěstí. Pavle zase pomůže zázračný kůň Merlin překonat strach ze skákání. Stačí jedna projížďka a strach je pryč, jako mávnutím kouzelného proutku. (www.thovtknihy.net)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/96505/pribehy-ze-staje-96505.jpg 4.711
Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, Thovt

Leselöwen - Reitstallgeschichten

Kniha Příběhy ze stáje

Osice

Vlastníme vyřazenou z knihovny. Přečetli jsme s dcerou už několikrát, dokonce ji chce číst i náš mimišák (kluk, 17 měsíců – chce všechno, co vidí u starší ségry:-)).

Knížka obsahuje 6 krátkých samostatných příběhů, které mají společné to, že se v nich vyskytují čtyřnozí řehtající lichokopytníci. Není nouze o napětí, lásku ke koním, objeví se i rytíři, bude se pracovat, pomáhat a v posledním příběhu čeká Pavlu nevšední kouzelný zážitek v podobě zázračného bělouše. Osobně se mi nejvíc líbí příběh Dědečkův dárek, ve kterém děda pomáhá Karolínce vyrobit stáj pro koníky. Karolínka není nejdřív nadšená, chtěla totiž stáj, kterou obdivovala s kamarádkou Janičkou mnohokrát za výlohou hračkářství, ale výsledek stojí za to… Vlastnoručně vyrobeným věcem dávám přednost a udělají mi větší radost než koupené. Navíc, nedocenitelné jsou společné momenty, které při výrobě s nejdražšími trávíme… a jak to vidí dcera? Ta se nejvíc těší, až se na nějakém poníkovi zase projede:-)

fajka
07.02.2016

Tahle knížka mě moc bavila. Nejvíce se mi líbil díl s tím běloušem. Byla to moc dobrá knížka!!!!!!

Samira
28.09.2015

Půvabná knížka pro malé milovnice a milovníky koní. Výborně zpracované první čtení s krásnými ilustracemi. Povedené, jsem zvědavá na další knihy edice.

Kletba vítězů
Kletba vítězů