Příběhy z třetího času

Příběhy z třetího času (Ml. fronta 1967), ve své době nadprůměrné kvality. Většina z nich je zaměřena na problémy morálky a odpovědnosti a na změny lidského charakteru v nezvyklých situacích. Např. povídka Kámen je tradičním klišé o setkání s dobře maskovaným mimozemšťanem, hrdina příběhu Past na myši se stává zachráncem světa, když odhalí v českých horách tajný vysílač, který způsobuje katastrofální genetické změny na celé planetě, povídka Verše z Heliany vypráví o básníku, který dešifroval záření z kosmu jakožto soubor básní, avšak posléze se ukáže, že šlo o pouhé matematické vzorce, Saugerbubbi je název povídky o tajném experimentu německých generálů s vypuštěním vojenské kosmické družice řízené dětským mozkem, Svědomí je hrdinským dramatem na generační kosmické lodi....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/46_/46906/pribehy-z-tretiho-casu-i8I-46906.jpg 3.97
Povídky, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno:, Mladá fronta

topipig
02.03.2016

Knihu jsem si sehnal kvůli ilustracím mého oblíbence Josefa Vyleťala, které jsou úžasné, povídky jsou spíše průměrné, vyjma povídek Saugerbubbi, Past na myši a Pirát. Na českou fantastickou literaturu ovšem zajímavý počin.

Rade
03.08.2015

Ve svém dívčím věku jsem tuhle českou sci fi z šedesátých let docela hltala!

Jaromír Šavrda

Jaromír Šavrda