Příběhy z dětství i z dospělosti

Příběhy z dětství i z dospělosti https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/75972/bmid_pribehy-z-detstvi-i-z-dospelosti-FUo-75972.jpg 5 12 2

Soubor próz známého německého spisovatele, určený dospělým, obsahuje vzpomínky z dětství (Když jsem byl malý kluk), detektivku (Emil a detektivové), sociálně kritickou satiru ve formě pohádky o hodném milionáři (Tři muži ve sněhu) a román z r. 1931 (Fabian), rozvíjející konflikt s dětstvím v rovině sociální i osobní.

Literatura světová
Vydáno: , Odeon

Als ich ein kleiner Junge war, Emil und die Detektive, Drei Männer im Schnee, Fabian , 1957

mgeisselreiter
04.08.2019 4 z 5

Když jsem byl malý kluk (1957) - mám rád povídání o nedávných časech, které ještě pamatuje moje prababička, ale přesto už jsou tak vzdálené dnešní moderní době. Příjemné povídání, lehké, nic náročného, čte se samo. 75%, 4. 8. 2019.

Emil a detektivové (1928) - moc pěkný příběh, krásně se čte, je to veselé, i když možná určené pro děti, okouzlilo i dospělého. 85%, 8. 8. 2019.

Tři muži ve sněhu (1934) - krásná pohádka pro dospělé ve stylu našich předválečných filmů pro pamětníky. Bál jsem se, že se autor vyčerpá příběh se stane nudným a zdlouhavým, ale naštěstí se tak vůbec nestalo. Stále nové nápady a humor jemný i silnější. Celé se to čte úplně samo. 85%,, 11. 8. 2019.

Fabian (1931) - toto je naopak vážnější příběh, ale i tak humor nechybí. Chvílemi to nebylo úplně ono, ale celkově jsem opět velmi spokojen. Závěr opravdu tvrdá tečka, ale takové mám rád. 75%, 12. 8. 2019.

Celkově jde o moc pěknou knihu, autor mě velmi příjemně překvapil. Umí totiž psát velmi čtivě, zábavně, ani chvíli nenudí. 80%, 12. 8. 2019.

kamibe
13.11.2018 5 z 5

Čtu to a je mi u toho příjemně. Je to pro mne hotové pohlazení. Vychutnávám si autorův prostý, ale vybroušený styl, všechny podrobnosti o jeho dětství, vidím souvislost mezi ním a Emilem (oba mají maminku, která dámám myje vlasy doma u umyvadla). Čtu po jednotlivých krátkých kapitolkách a je to milé čtení před spaním. A jsem ráda, že je v této knize i příběh Emil a detektivové, s chutí si ho přečtu znovu.