Příběhy učených žen

Příběhy učených žen https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/261189/mid_pribehy-ucenych-zen-Iw8-261189.jpg 5 4 2

Životní osudy žen, které významně ovlivnily vývoj exaktních věd, především fyziky, matematiky a chemie.

DuncanIdaho
27.07.2021 4 z 5

Jde o poučné čtení, které nás seznámí s ženami, které mnohé dokázaly. Newtona, Faradaye, Einsteina, ... zná kdekdo. Z žen je známá snad jen pí. Sklodowská. Ivo Kraus v krátké knize představil mnoho žen, které by si také zasloužili být známé. Dozvědět se o nich bylo zajímavé. Kdo nezná Einsteina? Kdo ale zná jeho první ženu?

Matematicka
22.09.2013 4 z 5

Pětatřicet kapitol o ženách, které významně ovlivnily vývoj exaktních věd, především fyziky, matematiky a chemie. Setkáme se tu s vědkyněmi, vládkyněmi, které podporovaly vědu i s manželkami slavných vědců, dozvíme se ale např. také které ženy získaly Nobelovu cenu a které učinily některé důležité vynálezy apod. Mě zaujal nejvíc asi příběh Milevy Maričové-Einsteinové. Tato první manželka Alberta Einsteina měla asi podíl na jeho prvních pracích a je otázka, kam by se její život dál ubíral, kdyby se nestala manželkou génia a matkou... Dozvíme se tu mj. i to, jak se Einsteinovým (ne)líbilo v Praze, kde Einstein také působil.