Příběhy starého Izraele

Příběhy starého Izraele https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58342/pribehy-stareho-izraele-58342.jpg 4 73 15

2.samostatné vydání Vyprávění o stvoření světa, Adamovi a Evě, Kainu a Ábelovi, o potopě světa, o Mojžíšovi, malém Davidovi a obru Goliášovi, o králi Šalamounovi...

Radimka
30.07.2023 4 z 5

Zjednodušené biblické příběhy, které bych si chtěla zapamatovat, ale pořád mám v některých souvislostech - kdo je kdo - binec.

ViolettaCh.
13.11.2022 4 z 5

Samotné příběhy jsou dospělým většinou dobře známé, knížka je primárně cílena na ty, co si znalosti teprve osvojují, tedy spíše mladší ročníky. Vyprávění jednotlivých příběhů je čtivé, v případě audioknižního zpracování, které jsem měla k dispozici já, je příjemné na poslech, příběhy nejsou nijak komplikované, takže bych knihu zařadila spíše mezi oddychovou četbu s potenciálem rozvinutí obecných znalostí.

Bája89
22.02.2021 3 z 5

Notoricky známé příběhy, které Eduard Petiška svým čtenářům velmi povedeně převyprávěl, zaručeně zaujmou nejednoho čtenáře. Kniha je navíc obohacena velmi zdařilými ilustracemi z díla Gustava Doré, které jí dodávají ponurou atmosféru. Přesto mi tam pár věcí chybělo. Například zmínka o Jozuem, který nakonec dovedl Izraelce do Země zaslíbené. Mojžíšův příběh v knize dostal dost prostoru, tak je škoda, že Jozue nedostal aspoň tolik, co Áron. Podobně jsou na tom i „trouby z Jericha“, fascinující příběh, který by se ve vyprávění rozhodně neztratil.

APoirot
04.01.2021 5 z 5

Božská kniha popisující životy, pověsti a mnoho dalšího...

Venda32
15.06.2020 5 z 5

Velmi čtivým způsobem převyprávěné příběhy ze Starého zákona. Spoustu jmen z knihy známe, ale spojit si je mezi sebou, případně vyprávět k nim příběh, k tomu pomůže přečtení této knihy.

ADE138
10.11.2019 5 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu, výborně načtenou panem Táborským. Tyhle starozákonní příběhy by opravdu měl znát každý.

pingu1
03.03.2019 4 z 5

Příběhy, které by každý měl znát :-)

Bustedka
06.01.2019 4 z 5

Ono podle mě moc nejde hodnotit knihu, kdy autor vlastně jen převypráví vlastními slovy - rozuměj lidsky - příběh. Natož příběh z Bible, kde si nic moc vlastního opravdu nepřidáte.
Četla jsem i Starý zákon a ten se opravdu mpc číst nedá. Tohle je krásná ukázka toho, jak zpopularizovat nejznámější biblické příběhy a přiblížit je většímu množství čtenářů ????

sarka45
16.10.2018 5 z 5

Posloucháno jako audiokniha s úžasným přednesem pana Miroslava Táborského. Převyprávěné příběhy Starého zákona, které nám stále mají co říci.

Eorin
05.05.2017 4 z 5

Hodnotím spíše hodnotu nostalgickou - tedy velmi subjektivní. Mamka nám z knihy předčítala před spaním už v době, kdy jsem byla ve školce a dodnes na tyto chvíle ráda vzpomínám. Ilustrace příliš dětské nejsou (nějaké mědiryty, nebo tak něco, pokud si vybavuji), ovšem příběhy byly srozumitelné ráda jsem je poslouchala.

chamyl
22.03.2016 4 z 5

Eduard Petiška starověká témata uměl vyprávět dokonale. Z velké části jde o jakési převyprávění Starého zákona, velmi dobře ovšem srozumitelné - a především i čitelné - dětem. Tyto báje a příběhy, které patří mezi kulturně-historické dědictví lidstva, by podle mého názoru měl znát každý a to bez ohledu na svoji víru či náboženské vyznání.
Vždycky mě ovšem zarážela určitá věrolomnost té „obyčejné slušné“ bezejmenné izraelské většiny: jakmile jí Jahve přestal posílat pečené holuby rovnou do pusy, či pokud jejich dodání trvalo příliš dlouho a dokonce přinášelo nějaké úsilí, tak na svého Boha okamžitě začala žehrat nebo zapomínat a obracela se zpět ke svým původním utlačovatelům či jiným pochybným modlám. Jak dnešní...

evca2525
12.12.2015

kdo je prekladatelem ty knizky,a jaký je literární druh a zanr,odpovězte prosím někdo)))

spdb
27.11.2012 5 z 5

s láskou vzpomínám jak jsem si v ní četl, ilustrace jsou povedené

vesirena
31.03.2012 5 z 5

Kniha se mi líbila, přiblížila mi příběhy z Bible jasným a srozumitelným jazykem...kniha je napsána tak, že příběhy mohou číst a pochopit i děti.

natynka00
30.03.2012

Jako málá jsem tuto knihu zbožnovala a četla ji stále do kola pokaždé jsem u toho usla a mamka mi tu knihu uklízela