3x soudce Ti

3x soudce Ti https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44201/bmid_3x-soudce-ti-nLD-44201.jpg 5 271 44

Tři detektivní příběhy z čínského středověku, jejichž hrdinou je skutečná historická osobnost soudce Ti Žen-tie. 1. TYKEV A NÁHRDELNÍK 2. VRAŽDA V KANTONU 3. STRAŠIDELNÝ KLÁŠTER Za hrdinu svých příběhů si autor vybral skutečnou historickou osobnost soudce Ti Žen-tio, který hrál důležitou roli ve vnitřní i zahraniční politice za dynastie Tchang a vedle své státnické činnosti se věnoval i soudním sporům a rozluštil řadu složitých kriminálních případů. Strašidelný klášter: Soudce Ti se vrací do svého venkovského působiště Chan-juan spolu s Tao Kanem, ale musí se schovat v klášteře před bouří. V klášteře během strašidelné noci vyšetří nekalé praktiky některých místních opatů. Tykev a náhrdelník: Soudce Ti si chce odpočinout ve městě na Poříčí, kde právě dlí císařova dcera. Je zde zapleten do intrik královského dvora, které však bez problémů rozuzlí. Vražda v Kantonu: Soudce Ti je vyslán jako předseda Nejvyššího soudu spolu s Tao Kanem a Tiao Tajem do Kantonu, aby zde odhalil vládní spiknutí spojené s nepokoji místních Arabů. Tiao Taj zachrání soudci život, ale sám přitom umírá. méně textu... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , Odeon

Necklace and Calabash (1967). Murder in Canton (1966). The Haunted Monastery (1969).

Messilina
07.08.2019 5 z 5

Chro, chro, chro.Chrochtám si blahem, nejen paní Christie detektivky umí.

BlackBlade
09.10.2018 5 z 5

Skvělé detektivní příběhy ze starověké Číny, kde autor příjemnou formou informuje čtenáře o tehdejší kultuře, zvycích a lidech. A k tomu jako bonus je děj protkán detektivkou, která má délku "tak akorát". Velmi příjemné překvapení, dávám 5/5

Atanone
18.08.2018 5 z 5

Tuhle knížku jsme si s kamarádkami četly v lázních po večerce s baterkou tajně,aby nás noční sestra nenachytala. Měly jsme tudíž dvojitou dávku napětí. Mně to tehdy připadalo hrozně napínavé a strašidelné. Bylo mi asi 12,nebo 13. Po návratu ke knize v dospělém věku jsem ji objevila znovu,sice trouchu jinak,ale pořád čtivě a zajímavě. Hodlám se k ní ještě vrátit. Doufám

Pavelpi
10.08.2018 5 z 5

Dobré příběhy z čínského prostředí.První dva příběhy se mi líbily.Třetí příběh z kláštera je už trochu horší.Vymyká se trochu z ostatních příběhů.Ale celkově je to zase výborné,jak je u tohoto spisovatele zvykem.

zazvorka
21.07.2018 5 z 5

Dokonalé detektivky, před autorem smekám. Patří k těm, které si vysloužily místo v domácí knihovničce - vždy se těším, až je pozapomenu a budu se k nim moci vrátit.

Eicherik
14.12.2017 4 z 5

Třikrát soudce Ti je klasická historická detektivka se všemi jejími potřebnými atributy. Pro mě nebylo prostředí staré Číny nijak zvlášť záživné a knihu bych ohodnotil třemi hvězdami, ale poslední příběh Strašidelný klášter měl přeci jen nějakou tu atmosféru a tak přidávám čtvrtou hvězdu.

sarka45
20.07.2017 5 z 5

Opět skvělé detektivní příběhy - nápadité, zašmodrchané a přitom nabité informacemi o životě v Číně, o tom, jak tehdy lidé žili, smýšleli, v co věřili a jaké dodržovali zásady. Ráda se k nim vracím.

8130
02.03.2017 5 z 5

miluju příběhy soudce Ti a jeho druhů...miluju příběhy staré Číny...jsou to takové kruté pohádky pro dospělé..

mandari
26.02.2017 3 z 5

Tuto knihu jsem přečetla v rámci čtenářské výzvy (oblíbená kniha rodičů) ... příběhy byly poutavé, ale není a nebude to můj šálek kávy :)

Parisienne
13.11.2016 5 z 5

Strhující detektivní příběhy ze středověké Číny. Až budu znovu číst, seřadím si je chronologicky, ještě i z knihy Třikrát život a skutky soudce Ti.

alef
03.03.2016 5 z 5

Naprostou souhlasím s Selinute, v těchto příbězích se opravdu rázem ocitnete v jiném světě ... a v jiném čase ... a pro mě je to poprvé, co jsem četla něco takového - historickou detektivku a ještě zasazenou do exotických reálií staré Číny ... a musím říct, že to pro mě bylo příjemné a zajímavé odpočinkové čtení, při kterém jsem se ani trochu nenudila ... právě naopak, soudce Ti mě udržoval od začátku do konce v příjemném očekávání rozuzlení tajemství a s ním pak celého příběhu :-).

Selinute
31.01.2016 5 z 5

Po dlouhé době jsem si znovu s chutí přečetla tyto tři staré detektivní příběhy. Nádherně vykreslený svět staré Číny s tajemnými zločiny, strašidelnými kláštery, paláci a tržišti navozuje neopakovatelnou atmosféru. Ocitnete se v jiné době, v jiné zemi, v jiném čase..... Tyto pohodové a nezapomenutelné příběhy vás nejen pobaví, ale potěší i vaše "šedé buňky mozkové".

aninkah
17.12.2015 5 z 5

Má oblíbená :-) Spousta čínských reálií a záporáci, kteří jsou opravdu zákeřní a zlí. Naštěstí je zde soudce Ti, a tak nemají sebemenší šanci.. Z tohoto "Třikrát..." mám nejradši Strašidelný klášter. Výborně popsaná atmosféra, chlad, mlha, záhadné místnosti, podivné společenství budhistických mnichů..... a zločin.

MarkétaLore
14.10.2015 4 z 5

na dovolenou dobrý, výborná atmosféra, ucházející příběh, jen ten soudce mi přišel takový konfekční...

woodward
23.06.2015 5 z 5

Celá série Van Gulikových příběhů o soudci Ti je napsaná s důkladnou znalostí věci a autor, díky vlastním zkušenostem nabytým v Asii, ví zcela přesně, v jaké úpravě je třeba "čínskou realitu" předložit západnímu čtenáři, aby po něj byla zajímavá, poučná, napínavá a srozumitelná. Nebudu komentovat jednotlivě Van Gulikovy detektivky - přečetl jsem je všechny a pět hvězd u komentáře ke knize Třikrát soudce Ti se vztahuje i na všechny ostatní.

Medeia
21.09.2014 5 z 5

Není nad to, když se odborník (takto orientalista) pustí do beletrie ze svého oboru. Všechny knihy o soudci Ti vřele doporučuji, nejen kvůli historickým reáliím. I stavba příběhů je zajímavá a neobvyklá, drží se tradičních čínských příběhů a i proto jsou tyto kriminální příběhy tak originální ve svém žánru.

Ladys
14.05.2014 3 z 5

Váhal jsem mezi 3-4, nakonec s lítostí lepší 3.
Výborně jsem se bavil.
Každý příběh měl minimálně jednu skvělou postavu.
První bezesporu postavu Mistra Dýně.
Druhý postavu překrásné Arabky, tanečnice, která si je dobře vědoma své ženské moci.
A třetí díl postavu hlavního zločince.

Ale jinak je to samozřejmě klasika soudce Ti. Vykreslení postaviček, místa děje, historických a politických souvislostí a samozřejmě napětí.

Ivan F
30.08.2013 5 z 5

Prvé van Gulikove romány o sudcovi Ti, ktoré som čítal v češtine (dovtedy ich viac vyšlo po slovensky). Ako vždy, nebol som sklamaný, naopak, Tykev a náhrdelník dávam do pomyselnej top 3 všetkých príbehov, čo van Gulik napísal. Skvelo som sa bavil, čitateľsky som bol "ukojený" a viem, že ak po van Gulikovej tvorbe siahnem opäť, tak nebudem sklamaný.

TessVond
09.08.2013 5 z 5

Skvělé, prostě skvělé! Ten chlap je génius!
Má první kniha od Roberta van Gulika, ale rozhodně si co nejdříve seženu další :)
Moc se mi to líbilo, jeho příběhy jsou krásně čtivé, napínavé a plné čínských reálií.

Nejvíce se mi asi líbila Vražda v Kantonu, ale konec mne rozesmutněl :( (no spoilers)

Adriassa
05.03.2013 4 z 5