Zapomenuté případy Sherlocka Holmese

Celá desetiletí se mělo za to, že kompletní kánon Sherlocka Holmese sestává z šedesáti případů - padesáti šesti povídek a čtyř románů. Také se ale celou tu dobu šířily zvěsti, že existuje několik dodatečných krátkých dílek, která Conan Doyle o svém světově proslulém detektivovi napsal, a která nebyla z rozličných důvodů obsažena v žádném sebraném vydání. Nyní byly tyto povídky, hry a básně konečně vyrvány z náruče temnoty a společně vydány v jednom svazku, jenž nám tedy přináší poslední zbývající autentické zprávy o velkém detektivovi. Dílka sebraná v Zapomenutých případech Sherlocka Holmese byla shromážděna jen díky pečlivému pátrání v Británii i Americe a jsou zde předkládána spolu s úchvatným vylíčením okolností, jež se týkají jejich prvního vydání. Odhalují nám zcela nový, překvapivý pohled na velkého detektiva a také nás seznamují s postojem, který Conan Doyle ke svému největšímu výtvoru zaujímal. Tuto knihu dozajista přivítají všichni detektivovi příznivci, neboť Sherlock Holmes se na jejích stránkách přecejen ještě jednou vrací mezi nás....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12726/zapomenute-pripady-sherlocka-holmese-12726.jpg 3.754

Příběhy Sherlocka Holmese

Literatura světová, Detektivky
Vydáno · Jota

The Final Adventures of Sherlock Holmes

Kniha Zapomenuté případy Sherlocka Holmese

Lessana
07.11.2018

Keď v rámci série kníh s príbehmi o Holmesovi a Watsonovi, ktorú pred časom vydávala Jota, zrazu opäť zasvietilo meno Sir Arthur Conan Doyle, tešila som sa na "nové zabudnuté prípady". Nuž ale... mala som problém ich dočítať, také boli nezáživné. Škoda.

Forest66
04.10.2018

Knížka obsahuje kromě povídek i hodně textu. Textu bez obsahu, určeného k přeskočení. Povídky sami o sobě nejsou špatné. Některé lepší, některé horší. Prazážitky říkají, že jsem už všechny nebo alespoň skoro všechny někde četl a zapomenuté případy se jmenují proto, že mezi ostatními zkrátka nestáli za zapamatování

15.09.2017

Tuto knihu jsem četla před více než deseti lety, brzy po jejím vydání v roce 2004. Proto si nedokážu přesně vzpomenout, zda byly zde shromážděné případy dobré nebo ne. Ale vybavuji si, že jsem nebyla vyloženě zklamaná nebo rozčarovaná, proto hodnotím průměrně :-).

martinkaLLL
06.10.2015

Uf, některé klidně mohly zůstat zapomenuté. Spíš jsem se nudila.

honajz
24.05.2013

Přece jen je to pel mel sesbíraných textů různé úrovně. Něco je skvělé, něco dobré, hodně zbytečného. Dotváří to jistým způsobem obraz Doyla i jeho postav, ale nic nového vlastně nepřináší, spíše zklame.

Jíťa

Ne každou stránku textu, kterou autor sepíše, je třeba vydávat.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Arthur Conan Doyle
britská, 1859 - 1930