Z archivu Sherlocka Holmese

Poslední Doylova kniha o slavném hrdinovi, která je složena z příběhů, které se údajně odehrály už dříve a teprve teď je zpracovalo Watsonovo šikovné, leč loudavé pero.

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12735/z-archivu-sherlocka-holmese-12735.jpg 4.6104

Příběhy Sherlocka Holmese

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Jota

The Case-Book of Sherlock Holmes, 1927

Kniha Z archivu Sherlocka Holmese

sarka45
15.08.2019

Úžasná klasika povýšená v audioknize interpretací pana Václava Knopa. Mohu doporučit milovníkům podivných a zapeklitých případů a mistrné detektivní dedukce.

plqa
18.05.2018

Klasické povídky se Sherlockem Holmesem.

konicekbily
19.12.2017

Autor nenapsal jenom "PSA", ale i jiné věci, včetně povídek. Domnívám se, že i krátké literární útvary autora se dají číst.

27.08.2017

Jako bezvýhradná fanynka spisovatele Arthura Conana Doyla a jeho Sherlocka Holmese považuji za výborné všechny povídky v této knize, každá z nich je svým způsobem zajímavá ;-).

natkaf
01.02.2017

Některé povídky se mi líbily více, některé méně. Příběhy byly velmi čtivé a překvapivé. Mysl Sherlocka Holmese mě nepřestává překvapovat. Trochu mě mrzelo, že se spíše něž vraždy řešili krádeže a různé záhady. Brzo se vrhnu na další knihy se svým oblíbeným detektivem a jeho věrným přítelem.

Lessana
02.05.2016

Ani pri čítaní tejto zbierky som sa neubránila obdivu nad rôznorodosťou námetov jednotlivých poviedok a vôbec nápaditosťou Doyla. Skvelé!

MissBlack
23.09.2014

Dala bych i pět, ale je fakt, že některým povídkám něco chybělo, přestože žádná mi nebyla vyloženě protivná a líbily se mi. Ale mám pár, které mě nadchly, které mě dokázaly udržet v napětí po celou dobu a obvykle jsou to ty, u nichž bych takové rozuzlení ani v nejmenší nečekala, a tak překvapivé vyřešení dojem ještě umocnilo. Líbil se mi Upír ze Sussexu, potom Voják bílý jako stěna, Záhada na Thorském mostě, Barvíř na penzi a Šplhající muž. I Lví hříva se mi líbila, konec jsem nečekala a postava Iana Murdocha čtenáře hezky dráždí, i když jsem očekávala, že to nebude on. Účel ale splnila :D

Jsem zvědavá na Poslední poklonu Sherlocka Holmese. Zatím si knihy půjčuji, ale pořád čekám na nějakou, která bude víceméně bez slabších míst, abych si taky s Sherlockem mohla nějakou tu knihu koupit.

honajz
17.05.2013

Jsem tak nějak na rozpacích. Některé povídky jsou vyloženě slabé, třeba i proto, že se v nich neřeší žádný případ (Lví hříva, Podnájemnice v závoji), jedna je z oblasti sci-fi (Šplhající profesor), případně samotná zápletka je hodně slabá, nebo řešení poněkud přepísknuté či podivně melodramatické (Dům U tří štítů, Barvíř na penzi, Vznešený klient, a vlastně i Mazarinův diamant). Zbývající povídky (Voják bílý jako stěna, Upír ze Sussexu, Tři Garridebové, Záhada na Thorském mostě a Na starém zámku v Shoscombe) mají kolísavou úroveň, ale aspoň nadprůměrnou. U některých brzy odhalíme, jak vše bylo (vodítek je příliš mnoho na příliš málo postav a možností), jinde nás může překvapit, že povídku vypráví sám Sherlock nebo je dokonce jedna psána v erformě. Asi nejlepší povídkou - i když podle literárních historiků údajně opsanou - jsou Tři Garridebové, realisticky, věcně podanou, s určitou dávkou napětí již od úvodu, postupně mírně navyšovanou.