Z archivu Sherlocka Holmese

Poslední Doylova kniha o slavném hrdinovi, která je složena z příběhů, které se údajně odehrály už dříve a teprve teď je zpracovalo Watsonovo šikovné, leč loudavé pero.

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12735/z-archivu-sherlocka-holmese-12735.jpg 4.6134

Příběhy Sherlocka Holmese

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Jota

The Case-Book of Sherlock Holmes, 1927

Kniha Z archivu Sherlocka Holmese

Kontryhelka
07.02.2021

Tohle čtení prostě miluji a je to pro mně taková maličká závislost. Pan Doyle na svoji dobu dokázal napsat nadčasové detektivní dobrodružství, které neomrzí ani postupem let.

Greenfingers
08.01.2021

Sherlock Holmes mě nikdy nezklame. I v příbězích z jeho archivu prokázal skvělé analytické schopnosti, na které se vždy spoléhal. Inu, co mu zbývalo, když v době, kdy řešil své případy, byly moderní kriminalistické metody, tak jak je známe dnes, pouze "v plenkách".
Doyle knihami, v nichž vystupuje Sherlock Holmes, navázal na tvorbu zakladatele klasického detektivního žánru E.A.Poea.

m_martina
16.06.2020

I tyto příběhu z archívu stojí za přečtení.

sarka45
15.08.2019

Úžasná klasika povýšená v audioknize interpretací pana Václava Knopa. Mohu doporučit milovníkům podivných a zapeklitých případů a mistrné detektivní dedukce.

plqa
18.05.2018

Klasické povídky se Sherlockem Holmesem.

konicekbily
19.12.2017

Autor nenapsal jenom "PSA", ale i jiné věci, včetně povídek. Domnívám se, že i krátké literární útvary autora se dají číst.

27.08.2017

Jako bezvýhradná fanynka spisovatele Arthura Conana Doyla a jeho Sherlocka Holmese považuji za výborné všechny povídky v této knize, každá z nich je svým způsobem zajímavá ;-).

natkaf
01.02.2017

Některé povídky se mi líbily více, některé méně. Příběhy byly velmi čtivé a překvapivé. Mysl Sherlocka Holmese mě nepřestává překvapovat. Trochu mě mrzelo, že se spíše něž vraždy řešili krádeže a různé záhady. Brzo se vrhnu na další knihy se svým oblíbeným detektivem a jeho věrným přítelem.