Pes baskervillský

Napínavý příběh se známou postavou Sherlocka Holmese. Asi nejslavnější a zřejmě i nejlepší román s postavou Sherlocka Holmese zavádí čtenáře na blata obklopující strašidelný zámek Baskerville, kde probíhá vyšetřování podivné smrti sira Charlese Baskervilla. Strašidelná, místy až horrorová atmosféra doplňující logickou kost... celý text

Napínavý příběh se známou postavou Sherlocka Holmese.
Asi nejslavnější a zřejmě i nejlepší román s postavou Sherlocka Holmese zavádí čtenáře na blata obklopující strašidelný zámek Baskerville, kde probíhá vyšetřování podivné smrti sira Charlese Baskervilla. Strašidelná, místy až horrorová atmosféra doplňující logickou kostru příběhu, spolu s postupně odhalovaným tajemstvím a postavou geniálního detektiva, jsou hlavními ingrediencemi tohoto veleúspěšného románu, který se dočkal i mnoha filmových zpracování. Ale žádné z nich nebylo tak dobré, jako literární originál. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/51_/51792/pribehy-sherlocka-holmese-pes-baske-3hf-51792.jpg 4.52100
Série:

Příběhy Sherlocka Holmese (5.)

Originální název:

The Hound of the Baskervilles (1902)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky, Dobrodružné
Vydáno:, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (189)

Přidat komentář
PavlineCZka
předevčírem

Četla jsem v angličtině, příběh je do posledního okamžiku napínavý. Jako bonus jsem rozšířila svoji slovní zásobu o velice užitečná slovíčka jako bažina atd. :-)

Romanka89
27. července

Skvělá tajuplná detektivka. Konečně jsem se k tomuto příběhu dostala. Holmes je nepřekonatelný.

Čtenářská výzva 2017: Kniha se zvířetem v názvu.

Iljaajli
30. června

Neveselé historky ze života zámožnějších občanů na vsi :-)

dancadragneel
24. června

Prostě úžasný příběh... Sherlock Holmes je prostě úžasná vymyšlená postava, kterou snad každý musí obdivovat a milovat :) Příběh byl až do konce zajímavý a napínavý a konec rozhodně nečekaný... Rozhodně doporučuji :)

HoneyBunny
30. května

Kniha - milovaná klasika, audiokniha - nečekaně zářivej skvost. Jako blázen jsem si ji poslechla snad 3x. Vláďa Javorskej by měl posbírat všechny umělecký ceny, co naše zem nabízí:)

Avielin
23. května

Rozhodně doporučuji, stojí za to přečíst.

Frity
22. května

Skvělá detektivka, nechybí v ní napětí, záhada a překvapivé rozuzlení. Přečtena jedním dechem.

KapitánHook
16. května

První Doylova kniha, kterou jsem četl, rozhodně ale nezůstane poslední! Děj a postavy legendárního detektiva Sherlocka Holmese a jeho společníka dr. Watsona mě vtáhly do četby téměř od prvního okamžiku. Mistr vypravěč Doyle provádí nitkami nejzapletenějšího Holmesova případu s elegantní svižností a nenásilně vás donutí se s napětím, zájmem a možná i strachem dopracovat k překvapivému rozuzlení příběhu.

Pavelpi
12. května

Dneka už autorova klasika.Viděl jsem několik filmových verzí,ale kniha je lepší než tyto verze.Protože autor patří k mým oblíbeným,tak jsem se do ní konečně dal a dost rychle jsem jí přečetl.Ještě si vzpomínám z mládí na rozhlasovou verzi,která byla také dobrá.Asi proto jsem knihu přečetl až teď.

Klarka251
10. května

Mám tyto knihy od Doyla moc ráda, hlavně co se týče Sherlocka. Pes baskervillský byla moje první kniha, kterou jsem přečetla ve své pubertě.

robin9739
03. května

Nejzamotanější uzlík který musel Pan Sherlock Holmes kdy rozmotat. Hlavně díky tomu že se tu setkával jeho logicky a chirurgicky přesný mozek s temnými a nadpřirozenými pověrami místních lidí. Pro mně nejlepší z příběhu Londýnského detektiva ...

-Lucinda-
17. dubna

S filmovým a seriálovým zpracováním případů Sherlocka Holmese jsem setkala už několikrát. Teprve teď jsem se dostala k originálu, který rozhodně nezklamal. Atmosféra, postavy i zápletka na výbornou. Od čtení jsem nemohla vůbec odtrhnout. Kniha mě rozhodně nadchla a mohu ji jen vřele doporučit.

konicekbily
11. dubna

Asi jedna z nejslavnějších světových detektivek - napsána před více než jedním stoletím. Dokonale popsané prostředí, jemně vytvořené postavy, výskyt záhadný jevů a postav, poprvé se vyskytující "podrž taška" - pomocník slavného detektiva, a sám detektiv rafinovaným způsobem vyšetřuje a odhaluje - a závěrem vše podstatné vysvětlí.

Langosh
09. dubna

Moje první kniha o Sherlockovi, kterou jsem přečetl. Perfektní kniha, měla spad, napětí a až do konce jsem netušil, jak to dopadne a kdo je viníkem.

Targa Dall
02. dubna

Na to jak je kniha stará, tak je výborně napsaná. Svižná, vtipná, napínavá a super :)

Evickar
16. března

Dobrá kniha, napínavý příběh, ale nic speciálního.

Dorazilka
13. března

Skvělá, velmi poutavá knížka, dobrá zápletka, někomu by mohla vadit "starší" čeština. Ale určitě doporučuju!

Roselunda 1928
05. března

Ke knize jsem se dostala přes seriál od BBC a dostala jsem přesně to, co jsem chtěla. Příběh utíkal, četl se mnohem příjemněji, než jsem čekala, jen tam bylo pár míst, přes které jsem se dostávala trochu hůř, ale to přičítám tomu, že nejsem zvyklá na starší literaturu. Moc se těším na další příběhy Sherlocka Holmese a doktora Watsona!

Život-s-Kačí
22. února

Dlouho jsem se chystala na nějaký příběh od autora a byla velice zvědavá, jak mě jeho styl psaní bude bavit. Jsem ráda, že kniha splnila všechna má očekávání. Příběh byl poutavý, čtivý, tajemný a plný nečekaných zvratů. Moc jsem si čtení užívala. Proto všem doporučuji.

Pog
19. února

Nádherné dílo, které se od ostatních Holmesových dobrodružství krásně liší. Moc povedené, za mě nejoblíbenější! ❤

S1M0NE
12. února

Příběhy Sherlocka Holmese jsem do této doby znala jen z filmů nebo seriálu, jsem však moc ráda, že mi neunikla ani původní literární podoba. Naprosto jsem si zamilovala osobitý, archaický styl psaní sira Doyla. Když k tomu ještě připočtu tu tíživou atmosféru močálů a zámku a nadpřirozenou hrozbu visící ve vzduchu, která se táhne celou knihou, máme určitě co odčinění s velmi kvalitním čtením. Napjatá jsem byla až do konce.

WoodyAllen
03. února

Tato povídka nevyniká tolik Holmesovou logikou jako těžkou a naprosto přesvědčivou atmosférou. Přítomnost bažin, odlehlost končin, uniklý trestanec, mlha, hrůzu nahánějící vytí neskutečného psa, vybydlené panství... Obsahem to nastiňuje tolik tísnivé prostředí, že si právem tato kniha zasluhuje být na vrcholku Doyleova díla.

Iva B.
02. února

Sherlocka Holmese miluju v jakékoliv podobě - knihy, seriály, filmy!! Je to srdcovka!!

marta0912
01. února

Slyšela jsem jako audioknihu a i když jsem nejdříve musela překonat způsob, jakým kniha byla čtena, poté, co jsem si zvykla, se ukázalo, že naopak knize dodává tu akci. Jinak dějově to bylo bezchybné, v noci jsem se bála jít i na záchod :D

werous9584
30. ledna

Klasika, které nelze nic vytknout a kterou nelze nedoporučit.

jefff
30. ledna

Nejlepší Sherlock. Kniha má hutnou atmosféru i povedenou zápletku.

MinaHawke
23. ledna

Miluji Sherlocka Holmese, ať už filmy a nebo knihy, ale prostě pro mě nejlepší je Pes Baskervillský, je to zkrátka má srdcovka.

Rade
23. ledna

Snad moje první detektivka, vydaná v mojí zamilované edici KOD, s tím velkým černým hafanem na obálce, zapůjčená kdysi dávno v Městské knihovně v dětském oddělení ve Valentinské ulici. Z té hromady knih, co jsem si tam z Vršovic jezdila vybírat do pro mě tehdy úžasného obřího sálu (možná obřího dětskýma očima), si nejvíc pamatuju právě tuhle...
A kdybych hlasovala v soutěži o nejpůsobivější obálku mého čtenářského života, vyhrála by to u mě asi tahle kniha.

kklepkaa
23. ledna

Zbožňuji Sherlocka i Watsona a těším se, že se zas k této sérii vrátím.

Welinie
10. ledna

Parádní detektivka, mám ráda Sherlocka a jeho záhady.