Pes baskervillský

Pes baskervillský https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35044/bmid_pes-baskervillsky-MzS-35044.png 5 3840 482

Nejslavnější Doylův detektivní příběh. Detektiv Sherlock Holmes se svým přítelem a pomocníkem doktorem Watsonem vyšetřují případy záhadných úmrtí na venkovském panství v pochmurné vřesovištní krajině. Kdo měl zájem na smrti sira Charlese, dobrosrdečného mecenáše zdejšího nehostinného kraje? Je oním vraždícím monstrem skutečně nepolapitelný děsivý pes? Jedinečné líčení atmosféry tajemství a hrůzy z událostí, které se zdánlivě vzpírají lidskému chápání, vychází u této nejznámější anglické detektivky z principů gotického románu.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Albatros (ČR)

The Complete Sherlock Holmes , 1902

ArkAngel
23.10.2021 4 z 5

Klasický příběh o přízračném psu dává čtenáři vše, co byste od příběhu o Holmesovi s Watsonem chtěli. Podivný případ je vyřešen se zapojením inteligence a účasti obou mužů, kdy se sám vrah nakonec zaplete do vlastní sítě. Kniha se četla opravdu snadno a rychle a nedivím se, že měl Holmes kdysi takový úspěch a stal se vlastně první fiktivní postavou, kterou fanoušci hájili, když jí autor odstranil ze scény.

Monika1717
15.10.2021 5 z 5

Po knize jsem sáhla v mírné depresi, která se mě zmocnila, když jsem se povalovala doma s naštíplým kotníkem, který bolel víc a víc. Mám ráda klasické detektivky. Tady je skvěle vykreslené prostředí. Vzpomínám si na dovolenou na Šumavě, mlha, polotma, mrholení. Vůbec bych se nedivila,kdyby tam ta příšera běhala. Skvělá dedukce detektiva a vrah se nakonec chytil vlastně sám.

Zuzu1402
12.10.2021 5 z 5

Skvělý příběh, napínavé, vtáhne člověka do příběhu.

pejty
01.10.2021 5 z 5

Wow. Jsem naprosto ohromen. Kniha lezela v moji knihovně poměrně dlouhou dobu a ja se ji vyhýbal. Chyba!!! Kniha mě totiž neskutečně zaujala a ja jí četl o každé volné chvilce. Určitě rád přečtu další příběh o Sherlockovi, protože autor mě přesvědčil, že jeho knihy stojí za přečtení.

Olous1
23.09.2021 5 z 5

K této knize snad ani není co dodat. Klasika, skvělý čtenářský zážitek pro všechny čtenáře detektivek. Samozřejmě i filmové zpracování je skvělá věc. Doporučuji za mě 100%. Jinak knihu jsem si vybrala do čtenářské výzvy.

Emberas
19.09.2021 5 z 5

K této knize snad netřeba komentáře. Snad každý fanoušek detektivní literatury na něm vyrůstal a ani po letech neztratil nic ze svých kvalit.

Percabethka
16.09.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, hlavně pro svou tajemnou a napjatou atmosféru. I případ mi tentokrát přišel opravdu zajímavý. Co mi ale trochu scházelo byla přítomnost Sherlocka, kvůli kterému jsem knihu převážně četla - a pak také vysvětlení historických úmrtí způsobených baskervillským psem. Pokud si dobře vzpomínám, umírali všichni členové rodu za podivných okolností, tak jsem až do konce očekávala nějaký jednotící charakter, který se ale nedostavil…

Atuin
15.09.2021 5 z 5

No paráda. Doporučuji si udělat konvici čaje, v jejíž páře se ocitnete na vřesovišti se všemi jeho pro i proti. Tak jak Holmes musíte mít ty správné metody a ty správné lidi kolem sebe a jako Arthur Conan Doyle musíte si umět dělat ze svých hrdinů správný dobrý den. Zkrátka si užívat blahobyt knihy která svým jazykem úplně zpívá a svým duchem tančí.

ThomasRuhe
14.09.2021 5 z 5

Už nějakou dobu jsem si chtěl knihu znovu přečíst a čtenářská výzva mi k rozhodnutí pomohla. Asi nemá smysl něco o knize psát, je to jedna z nejznámějších a nejslavnějších detektivek v historii. Každý ji zná i když jí nečetl.
Čtením jsem si osvěžil paměť a příběh mě znovu bavil a zůstává stále legendárním...

Miliarda
08.09.2021 5 z 5

Literární skvost z pera Arthura Conana Doyla, který je mistrnou ukázkou autorova literárního umu. Zapeklitý detektivní příběh je velmi umně podepřen stísněnou atmosférou temných vřesovišť, která nechává pracovat čtenářovu představivost na plné obrátky. Nadto velice dobře stavěné dialogy dodávají knize svou jedinečnost a činí z ní jednu z nejlepších detektivek, co jsem za život četl.

Hobo
03.09.2021 5 z 5

Takto začínal detektivní žánr!

Kutcho
16.08.2021 5 z 5

Síce išlo o moju prvú knihu o Sherlockovi, ale vďaka seriálu s Benedictom Cumberbatchom mi to pripadalo, ako keby som tých príbehov prečítal viac, prípadne ako keby išlo o ďalší diel známeho seriálu.
Sherlock a Watson sú skvelé postavy a ich vzájomný vzťah a interakcia sú jedinečné, zábavné a hlavným ťahúňom všetkých príbehov.
Samozrejme atmosféra je v tejto knihe úžasná a postupné odhaľovanie motivácie postáv a pozadia celého zločinu je fantastická a pútavá.
Dĺžka je primeraná, takže kniha ani nemá kedy nudiť.
Príbeh legendárny, a odvážim sa povedať, zaslúžene.

BaPe895
02.08.2021 5 z 5

Nestárnoucí příběh,při jehož čtení jste rádi,že nejste sami na blatech.

katka.oo
23.07.2021 5 z 5

Čteno ušima a musím říct opravdu pecka, perfektní, výborné ... skvěle načteno p. V.Fridrichem a ta hudba k tomu ... úplně jsem se ocitla na Baskervillském zámku a na vřesovištích kolem něj, místy jsem se fakt bála a měla jsem husí kůži, čteno díky výzvě, prostě klasika, která neomrzí a vřele doporučuji.

Deia
05.07.2021 4 z 5

Už chápem, prečo je toto najslávnejší Doylov príbeh. Atmosféra vidieckeho sídla v okolí ktorého sa má potulovať akýsi démonský pes je vskutku úžasná. Hlavne ten močiar, ktorý zámok obklopuje a ktorý raz za čas zhltne nejaké zviera. Do toho sa tam objavujú aj podivní ľudia, ktorí pravdepodobne niečo skrývajú a ktorých vykreslenie je veľmi zaujímavé. Postupne som podozrievala snáď každého, aj keď ten obrovský pes mi nechcel zísť z mysle a zvažovala som aj možnosť, že skutočne sa tam deje niečo nadprirodzené. Veľmi sa mi páčilo, ako je príbeh podávaný – raz ho Watson píše ako svoje spomienky, potom sú tam jeho denníkové zápisky a takisto sa tam nájdu aj listy, ktoré Holmesovi posielal. Tiež ako celok je to veľmi napínavé a od knihy som sa nemohla odtrhnúť, prečítala som ju na jeden záťah. Čo ma trošku zamrzelo je to, že som od toho očakávala možno trošku viac strašidelnejšiu atmosféru – atmosféra bola síce hutná, ale zimomriavky som nemala. Ináč knihe nemám čo vytknúť.

Luis_Lambo
04.07.2021 5 z 5

Úžasné detektivní dobrodružštví s nádechem mystična na nehostinných anglických blatech v dokonalém slovosledu. Moc jsem si knihu užil a rád se k ní zase někdy vrátím!

Štěpničák
30.06.2021 4 z 5

Kdo by neměl rád Sherlocka Holmese. Jeho kultovní dílo rozhodně nadchne a určitě ho dočtete až do konce. Nicméně se nemůžu ubránit pocitu, že z Doylovy ruky si můžeme přečíst větší pecky. Chyběl mi zde nějaký aspekt překvapení. Nicméně dílo je to fenomenální a rozhodně doporučuji.

veverkaVv
10.06.2021 4 z 5

Na knížku jsem se moc těšila, neboť jsem ji četla již kdysi dávno. Jazyk obohacený historií, někdy překvapivými obraty, ale i tak velmi srozumitelný. Prostě klasika, která nezevšední.

Marki019
31.05.2021 5 z 5

Kniha která se dá číst kdykoli. Perfektní Sherlock Holmes.

Vendy1993
31.05.2021 4 z 5

tak takhle....já na kriminálky nejsem....opět jedna z knih k maturitě ;) a hlavně...je to už tolikrát zfilmované, že jsem to spíš tak jako prolítla, protože zrovna v případě Psa baskervillského to zfilmování bývá až skoro 100% stejné jako kniha....nenadchlo a ani neurazilo ;)